Tsunami v spálni: Veci, ktoré ničia milostný život. Dajte si pozor na tesné džínsy, chrápanie aj maily

Intímne stretnutie si musíte vopred naplánovať, inak z neho zíde. Vaše aj partnerovo libido štrajkuje a pričítate to vyzrelosti vzťahu. Ale čo keď zotrvačnosť nie je váš jediný a najväčší problém? Týchto šesť vecí ničí sexuálny život ako tsunami!

Niekedy sa zdá, že v modernej uponáhľanej dobe sex ustupuje do pozadia. A nie je to len nedostatok času, čo ohrozuje milostné životy. Aj týchto ďalších šesť bežných vecí tlmí sexuálny apetít!

1. Nedostatok spánku

Spíte päť šesť hodín denne? Chyba. Spánková deprivácia ovplyvňuje vzhľad (častým prejavom sú opuchnuté viečka, tmavé kruhy a vačky pod očami) aj náladu (vyvoláva únavu, podráždenosť a neschopnosť sa sústrediť), ale má tiež radikálny vplyv na hladinu testosterónu, hormónu, ktorý významne ovplyvňuje sexuálnu túžbu u oboch . Niektoré štúdie ukazujú, že škody narobí aj jedna prebdená noc. A pri dlhodobej nespavosti (menej ako sedem hodín denne) je potom hladina testosterónu v organizme dokonca polovičná. Kvalitu a dĺžku spánku môže ovplyvniť aj chrápanie jedného z partnerov.

2. Stres a chronicky zlá nálada

V roku 2020 bolo zistené, že sex môže zvyšovať odolnosť buniek proti stresu. Lenže psychické napätie, úzkosť a depresia – spôsobené napríklad náročným zamestnaním – sú častou príčinou lenivého libida. Mnohí ľudia sa nevedia ľahko odstrihnúť od práce a neťahať ju do spálne. Nehovoriac o tom, že dlhodobý stres spôsobuje prírastok hmotnosti, čo vedie k ďalším zdravotným stavom tlmiacim túžbu, ako je cukrovka a vysoký krvný tlak.

3. Kilogramy navyše

Džínsy sú vám tesnejšie a zrazu nemáte na milovanie náladu? Nedivte sa, jedno s druhým súvisí. Odborníci tvrdia, že priberanie na váhe je stále častejším faktorom milostnej nespokojnosti a nízkeho sexuálneho apetítu. Mnoho z tých, ktorí trpia obezitou, sa stretáva so sexuálnymi ťažkosťami, vrátane erektilných dysfunkcií a nedostatku svalovej koordinácie i fyzickej sily. Obézne ženy sú navyše náchylnejšie na vaginálne infekcie ako ženy so zdravou hmotnosťou – pri zvýšenej konzumácii cukru sa totiž infekciám skvele darí.

4. Užívané lieky

Niektoré lieky na zníženie tlaku alebo na srdce či antidepresíva majú nežiaduce účinky, ku ktorým patrí potlačenie chuti na sex a problémy s erekciou alebo s dosiahnutím orgazmu. V podstate akákoľvek účinná látka, ktorá ovplyvňuje centrálny nervový systém, môže ovplyvniť sexuálny apetít. V takom prípade lieky rozhodne nevysadzujte, ale poraďte sa s lekárom a nenechajte sa odbiť.

5. Moderné technológie

Pokiaľ notebook alebo televíziu nepoužívate na spoločné sledovanie vzrušujúceho filmu, je technológia v spálni zaručený sexuálny zabijak. Odvádza pozornosť a predlžuje nástup relaxácie: je takmer nemožné začať myslieť na sex, keď ste pred dvoma sekundami odpovedali na e-mail od svojho šéfa. Modré svetlo z obrazoviek zase narúša produkciu melatonínu a spánkové vzory.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
6. Zlé stravovacie návyky

Slané, mastné a vyprážané jedlá stoja za pocitom nafúknutého brucha i za mizernou náladou, čo sa s kvalitným (a častejším) sexom príliš nezlučuje. Nezdravé tuky sú zodpovedné za priberanie, upchávanie tepien a zvýšené riziko niektorých ochorení. Pokiaľ k tomu pijete viac alkoholu, než je zdravé, prirodzená hormonálna rovnováha sa naruší. Akákoľvek dysbalancia v tomto smere spôsobuje zmätok v sexuálnej túžbe, zníženie prietoku krvi do pohlavných orgánov a nárast stresového hormónu kortizolu. Riešením je zmeniť životný štýl – od základov.

zdroj: prozeny.cz

Milovanie XXL a najčastejšie obavy baculiek

facebook

Bozkávanie tela. Kde začať, aby maznanie gradovalo?