Vedľajší efekt nevery, ktorý sa navyše môže zdať niekomu nefér: chudnutie!

Môže byť na nevere niečo pozitívne? Zdá sa, že áno, pretože podľa istého prieskumu sa vďaka nej ľahšie chudne. Zvolili by ste aj vy nemanželský vzťah ako formu redukčnej diéty?

V súvislosti s neverou sa dlhodobo hovorí predovšetkým o jej negatívnych dôsledkoch na partnerský vzťah a často sa tiež preberajú dôvody a príčiny nevery. Väčšina výskumov sa týka práve týchto vecí, ale našiel sa jeden, ktorý sa pokúsil na cudzoložstvo pozrieť inými očami a tvrdí, že nevera v manželstve môže byť užitočná, pokiaľ ide o znižovanie telesnej hmotnosti.

Kto schudne viac?

Prieskum prebehol na webových stránkach pre ženaté a vydaté osoby vo Veľkej Británii a zohľadnil výsledky získané od 3000 účastníkov. Tí boli opýtaní, či schudli, potom čo nadviazali známosť mimo manželstva. Prieskum bol rovnomerne rozdelený podľa pohlavia a zameral sa na 1500 mužov a 1500 žien.

A došlo k prekvapivému odhaleniu: ženy schudli počas milostnej aférky podstatne viac ako muži. Celkom 62 % žien uviedlo, že im váha ukázala asi o 4,5 kilogramu menej, zatiaľ čo páni znížili hmotnosť o 2,7 kilogramu. Aké dôvody pre túto skutočnosť autori stránok uvádzajú?

Dvojitý život stojí veľa síl

Hovorí sa, že keď muži a ženy vedú dvojaký život, inklinujú k nezdravému jedlu a stravovacím návykom, zajedajú pocity viny či trpia stresom z ukrývania esemesiek, fotografií i účtov za hotel.

Potom je tu aj teória, že s milencom alebo milenkou podvodníci jednoducho spália viac kalórií (pochopiteľne pri sexe). A keď je vzťah ešte len v plienkach, sexuálna naliehavosť je pochopiteľne vyššia, milostné stretnutia častejšie a energia sa spaľuje a spaľuje…

Lož spôsobuje stres

Rolu pri chudnutí však zohrávajú aj hormóny. „Zapojenie do aféry vytvára obrovský tlak. Klamstvá, vyhýbanie sa priamej konfrontácii a zakrádaniu sa okolo niečieho chrbta prináša množstvo napätia a úzkosti,“ nechal sa počuť Craig Jackson, profesor psychológie z Birminghamskej univerzity.

A opísal, že taký stres má na telo celý rad účinkov: „Produkujete adrenalín a kortizol, zrýchľuje sa srdcová frekvencia, dýchanie aj krvný tlak, dochádza k zníženiu hladiny serotonínu. To všetko môže podporovať spaľovanie kalórií.“

Zohľadniť sa musia aj zmeny správania: napríklad obed o obedňajšej pauze pokojne vymeníte za sex. Veď možnosťou, ako si tajne užiť, aby na to manžel či manželka neprišli, príliš nebýva, takže beriete, čo je. Kilá potom idú dole skoro samé.

Niečo za niečo

Síce sa jedná o príjemný benefit tajného románika, vždy je ale nutné prihliadnuť na to, že nevera môže napáchať veľa škody, pretože v živote je vždy niečo za niečo. Podvádzaný partner aférku svojho manžela/manželky vníma ako zradu, môžu sa u neho prejaviť poruchy spánku, migrény, žalúdočné problémy a podobne.

Zároveň sa pristane uviesť, že na situáciu veľmi citlivo reagujú deti, ktoré sa obávajú straty rodičov. Zo štatistík potom vyplýva, že nevera je jedným z častých dôvodov rozvodu, hoci nie jediným či nevyhnutným.

Zdroj: prozeny.cz

A čo keď sa to stane aj Vám? Nevera neznamená koniec.

facebook

Nevera verzus vek: Dôvody záletov sa radikálne menia

Pena do kúpeľa – magická nektarinka

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.