Rozchod na spadnutie? Tieto signály značia, že sa blíži

Niekedy je to jasné. Láska je preč, alebo medzi vás vstúpila nevera či iný zásadný problém, a obaja viete, že musíte ísť od seba. Inokedy to ale tak jasné nie je. Podvedome možno cítite, že to nie je ono, ale že by mal byť koniec, sa vám nechce veriť. Toto sú ale jasné signály, že k rozchodu spejete.

Nič zásadné sa nedeje, nikto nikomu nezahýba, neubližujete si, nelietajú medzi vami vulgarizmy, ale aj tak sa nedá povedať, že by ste boli šťastní. Smerujete k rozchodu, akurát o tom neviete alebo vedieť nechcete. Toto sú varovné signály, ktoré jasne značia, že s vašim vzťahom bude najskôr čoskoro amen.

1. Hádky o veci, ktoré vám predtým nevadili

Každý sa občas poháda a o kvalite vzťahu to veľa nevypovedá, koniec koncov páry, ktoré sa hádajú, bývajú desaťkrát šťastnejšie. Ale ak sa hádate častejšie, a hlavne o veci, ktoré vás predtým nechávali pokojnými, je to na zamyslenie.

Bolo vám jedno, či váš partner dvíha alebo nedvíha doštičku, nevadilo vám, keď v noci trochu pochrupával, jeho hlášky vám prišli skôr úsmevné, než trápne, ale teraz? Ježia sa vám chlpy na tele a všetko vás to neskutočne vytáča, až tak, že sa kvôli týmto „malichernostiam“ skoro denne hádate.

A on? Predtým sa len usmieval, keď ste pripálili večeru alebo keď ste zabudli natankovať auto, ale teraz často utrúsi, že ste nemožná a nič neurobíte dobre?

V podstate akákoľvek diskusia o čokoľvek sa zvrtne v hádku alebo minimálne v nepríjemný hovor? Pozor, zjavne si idete sakramentsky na nervy a obaja hľadáte čokoľvek, kvôli čomu by ste mohli toho druhého poriadne zotrieť.

2. Žiadne hádky

Toto je možno ešte horšie ako predošlý bod. Ak sa už nehádate vôbec, nie je nič, o čom by ste mali potrebu spolu (hoci trochu naživo) diskutovať, znamená to jediné: Ste si ukradnutí!

Vo vašom vzťahu vládne nezáujem a ani jeden z vás vlastne nechce plytvať časom a energiou na čokoľvek, čo sa týka toho druhého či vášho vzťahu.

3. Žiadny spoločný čas

Predtým ste toho spolu podnikali veľa – chodili ste do kina, posedieť si nad pohárom vína, na nákupy, zabehať si čokoľvek.

Ale počet vecí, ktoré naozaj robíte spoločne, sa zrazu extrémne znižuje, vlastne sa skôr blíži k nule. Vy chodíte cvičiť s kamarátkami, on si na pivo zájde radšej s kamarátmi ako s vami, do kina sa vám spolu nechce.

Podvedome sa obaja (alebo jeden z vás) snažíte spolu tráviť čo najmenej času, čo je jasná známka toho, že vám spolu nie je dobre.

4. Poklesy nálady

Mali ste celkom super deň. V práci sa vám darilo, cítite sa parádne, ste plná energie, usmievate sa aj na protivnú predavačku v obchode. Keď ale prídete domov, dobrá nálada je bez zjavného dôvodu preč. Padne na vás depka.

Nechápete to, neviete, čo sa stalo. Ide o to, že sa doma necítite dobre, nie je to bezpečné územie, miesto na relax, ale potenciálna bojová zóna alebo šialená nuda.

5. Mobil a internet na prvom mieste

Bez moderných technológií sa dnes veľmi žiť nedá, ale ak jeden z vás (alebo oboch) trávite celé večery a víkendy zahľadení do svojich mobilov či do obrazoviek počítačov, je to zarážajúce. Viac si pokecáte s kamarátkou cez sms správy ako s vlastným mužom? On celé dni surfuje po internete a sociálnych sieťach a reálny život s vami ho veľmi nezaujíma?

Obaja si s pomocou moderných výdobytkov nahrádzate nepríjemnú realitu. Nechcete byť spolu, tak obaja utekáte do virtuálneho sveta.

6. Radosť zdieľate s inými

Predstavte si, že sa vám niečo veľké podarí. V práci vás povýšia, získate prácu snov, o ktorú ste roky usilovali, zvládnete ťažkú ​​skúšku v škole, jednoducho ste v siedmom nebi. Siahate po telefóne, aby ste tú šťastnú novinu s niekým zdieľali. Kto to je, komu zavoláte? Kamarátke, sestre, rodičom, alebo svojmu partnerovi?

Ľudia majú vo všeobecnosti potrebu svoje úspechy zdieľať s tými, ktorí sú im najbližší, ktorých naozaj milujú a chcú, aby na nich boli pyšní. Logicky by to mal byť váš partner. A keď nie je, je asi jasné, o čo ide.

7. Sex na nič

Je jasné, že po desiatich rokoch vzťahu už v spálni nevyvádzate ako na začiatku. Pokiaľ sa ale vo vašej posteli naozaj už len spí, ak sa intimite jeden z vás alebo oboch vyhýbate, a keď predsa len k niečomu dôjde, je to nudná rutina bez najmenších známok láskyplného záujmu alebo vzrušenia, jednoducho len jednoduchý spôsob, ako ukojiť čisto fyzickú potrebu, je to tiež zlý signál.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Nemusíte sa milovať trikrát denne, ale keď už k sexu dôjde, mali by ste si ho obaja užívať, mal by vás baviť a vlastne by to malo byť niečo trochu viac než len sex. Je to intímna chvíľa s niekým, koho milujete a on vás. Ak nie, je to zle.

zdroj: prozeny.cz

Odkladaný rozchod: prečo je to najväčšia chyba a v akom jedinom prípade sa to dá ospravedlniť

facebook

Ďalší milostný mýtus zbúraný. Podľa vedcov muži po rozchode trpia viac ako ženy