Kamarát s výhodami, alebo vzťah? Ako spoznať, že sa z úletu stáva niečo viac

Láska sa môže vyvinúť z priateľstva, zo vzťahu s výhodami aj z obyčajného úletu. Ako spoznať, že to k nej skutočne smeruje? Tieto signály prezrádzajú, že tomu, koho považujete za kamaráta či milenca, rozhodne nie ste ľahostajná!

Začalo to ako úlet s kolegom a pretože vám to obom vyhovuje, vo svojich stretnutiach pokračujete. Alebo sa z vášho dlhoročného kamaráta stal kamarát s výhodami. Lenže ako sa tak vídate, zrazu zisťujete, že je to vlastne fajn človek. Že je vám s ním dobre aj inokedy ako v posteli. Je to stále ešte nezáväzný úlet, alebo sa z toho stáva niečo viac? Nerodí sa tu náhodou vzťah? Tieto signály ho (a vlastne aj vás) prezrádzajú!

Udržujete nesexuálny kontakt

Napíše len tak. Vypytuje sa, ako sa máte, čo je nové v práci, popraje dobré ráno a dobrú noc. Komunikuje plynule, zriedkakedy sa stáva, že by sa niekoľko dní po sebe neozval. A vám sa páči, keď o ňom takto viete, a čo viac, to prvé, po čom ráno siahate, je telefón. Už sa ozval? Skvelé! V preklade povedané, cesta k vzťahu je voľná!

Posteľové hry už nie sú prioritou

Keď sa stretnete, nie vždy dôjde na plánovaný sex. Rozprávate sa, zájdete na kávu, tiež vás pozval do kina. Z postele sa pomaly, ale iste presúvate medzi ľudí. Dotyčnému nevadí, že „vonku“ stretnete vašich priateľov, nemá problém vás s nimi zoznámiť. Zrejme vo svojich citoch urobil výrazný posun, chce vás spoznať na hlbšej úrovni.

Zverujete sa jeden druhému

Vybavte si pár posledných rozhovorov medzi vami. Došlo aj na intímnejšie, osobnejšie veci? Viete niečo o jeho bývalej priateľke, plánoch do budúcnosti, práci, kariére či tajných prianiach? Pokiaľ funguje táto výmena informácií, pravdepodobne sa z vás nenápadne stáva pár.

Ste tu pre seba

Zohnal lístky na vypredaný koncert, opravil auto, odviezol vás k lekárovi, a keď vás potrápil žlčníkový záchvat, došiel nakúpiť – sám od seba bez toho, aby ho o to niekto prosil. Môžete sa naň spoľahnúť, čo oceňujete. Že ste spolu len párkrát spali a vlastne sa vôbec nepoznáte? Ale no tak, to už dávno nie je pravda.

Máte pozitívnu odozvu od svojich blízkych

Pri prechádzke mestom ste stretli jeho brata a svoju sestru. Obaja sa zhodli, že vy dvaja sa k sebe hodíte. Keď toto budete počuť, hneď sa začnete zaujímať o ďalšie informácie. „Myslíš? A čo hovoríš na tie jeho kučeravé vlasy?“ Ak hovoríte o tejto osobe so svojimi priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi, ako by bola dôležitou súčasťou vášho života, stojí nadviazanie vzťahu na pokus!

Nestretávate sa s inými

Zrazu zisťujete, že nemáte záujem o randenie alebo sex s inými ľuďmi. A platí to obojstranne. Dotyčný sa nezmieňuje o tom, že by mal nejakú ďalšiu „kamarátku“, vy zase odmietate pozvanie na rande od kolegu z práce, skôr čoraz častejšie myslíte na toho, kto pre vás ešte donedávna predstavoval výplň voľného času, flirt, sexuálne dobrodružstvo. Svieti zelená…

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Neviete, či ste single

Láska je mätúca, tak ste, alebo naopak nie ste single? Keď má jeden z vás problémy na túto otázku odpovedať, je ruka v rukáve. Teda aspoň to tak vyzerá. Chtíč skutočne nie je to isté čo láska. Urobte si jasno a vždy myslite na to, že vzájomné city sú síce dobrým znamením, ale je dôležité postrážiť si ďalšie veci, ktoré tvoria piliere vzťahu. K tým patria zdieľané hodnoty, spoločné vízie a ciele či dôvera.

zdroj: prozeny.cz

Tri dôvody, prečo sa vám láska vyhýba oblúkom

facebook

Tieto rozdiely medzi partnermi neustojí žiadna láska!