Desí Vás svadba? Ako s citom odmietnuť žiadosť o ruku.

V živote sa občas musíme popasovať s neľahkými situáciami. Žiadna žena sa nechce dožiť toho, že by kvôli svojim citom a presvedčeniu musela odmietnuť žiadosť o ruku. Pokiaľ tušíte, že by sa váš partner časom mohol k tomuto gestu uchýliť a ste si istá, že vy sa na svadbu necítite, prečítajte si tipy, ako s citom túto vážnu ponuku odmietnuť…

Empatia a jasné argumenty

Najdôležitejšie je byť empatická a partnerovi neoznamovať veci typu, že ho nemilujete natoľko, aby ste si ho vzali a podobne. Vaše odmietnutie pre neho už tak bude veľmi bolestivé a váš vzťah sa pravdepodobne naruší. Aj tak ale nemusíte prilievať olej do ohňa. Čo najjasnejšie a najjemnejšie by ste mu mali byť schopná vysvetliť, prečo si neželáte posunúť vaše partnerstvo a plánovať svadbu.

Pokiaľ so svojou drahou polovičkou túžite vo vzťahu zotrvať, ale sobáš vám príde ako staromódna udalosť, ktorá je vám proti srsti, povedzte mu svoj postoj. Snažte sa čo najjasnejšie dať najavo, že nestojíte len o svadbu, ale jeho stratiť nechcete. Pokiaľ vás partner miluje, pochopí vaše rozhodnutie. Ak však svadbu odmietate kvôli tomu, že sa necítite byť zamilovaná a ako ideálneho partnera by ste si predstavovali niekoho iného, ​​súčasného muža už ďalej netrápte a vzťah sa snažte v pokoji a empaticky ukončiť. Nemá zmysel uberať čas niekomu, kto sa potrebuje niekam posunúť a odštartovať novú kapitolu života.

Zrkadlový efekt

V rámci takého závažného odmietnutia, ale vlastne všetkého nášho správania, je tiež dôležité myslieť na to, aby sme sa správali tak, ako by sme chceli, aby sa ostatní správali k nám. Skúste sa zamyslieť  nad tým, ako by ste takéto odmietnutie dokázali najlepšie prijať vy a podľa toho konajte. Odmietnite teda tak, ako by ste si priali byť odmietnutá.

Môžeme byť priateľmi? A čo sťahovanie?

Hoci ponuka priateľstva môže byť veľmi riziková, pretože vášho partnera môže po odmietnutí zásnub uraziť, preukazuje vašu zrelosť a to, že nechcete, aby sa vaše cesty úplne rozišli. Priateľstvo je často ponúkané po rozchodoch ale zriedkakedy je prijaté a úspešne realizované. Pokiaľ sa s vami váš odmietnutý partner priateliť nechce, rešpektujte jeho rozhodnutie. Pokiaľ celé faux pas skončí rozchodom, pokúste sa čo najskôr nájsť nové bývanie a dištancovať sa. Drsne ste poranili jeho ego a jeho správanie nemusí byť príjemné. Rýchlym sťahovaním sa vyhnete mnohým nepríjemnostiam.

Odmietnutie neberte späť

Je jasné, že vás vaša reakcia bude mrzieť a bude vás bolieť to, že sa váš partner trápi a možno budete musieť prekopať celý svoj život. Niektoré ženy túto emočnú smršť nemusia znášať dobre, a tak hrozí, že o svojom rozhodnutí začnú pochybovať a premýšľať nad tým, že by všetko vzali späť. Takémuto správaniu sa vyvarujte. Na odmietnutie ste sa rozhodli z nejedného dôvodu, takže táto náhla zmena by akurát zničila vaše presvedčenie. Takto narušený vzťah by pravdepodobne rovnako časom stroskotal. Nedávajte svojmu partnerovi falošné nádeje, pokiaľ sa na podobný záväzok necítite, buďte silná a úprimná.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Ako zareagovať, keď vás partner o ruku požiada na verejnosti?

Do naozaj trápnej a nepríjemnej situácie sa môžete dostať vtedy, keď vás partner o ruku požiada na verejnosti. Pokiaľ si ho vziať nechcete a nerada by ste seba i jeho strápnili, dôležité je aby ste sa plne skoncentrovali a pred všetkými z vydesenia nevykríkli „NIE“. Partnera sa pokúste vziať bokom s tým, že vás to veľmi prekvapilo a boli by ste rada, keby ste túto udalosť doriešili niekde v súkromí. Medzi štyrmi očami potom partnerovi povedzte svoje pocity a s citom sa ho pokúste odmietnuť. Pokiaľ to situácia dovolí, skúste navrhnúť váš spoločný návrat domu, kde sa o všetkom môžete ešte raz v pokoji porozprávať. Pokiaľ vás partner odmietnete s tým, že potrebujete čas osamote, vyrazte domov či za rodinou a priateľmi sama. Blízki ľudia vám určite budú oporou.

zdroj: elle.cz

Prevýchova muža: Kedy sa chlap zmeniť dá, a kedy už nie?

facebook

Prečo ženy opúšťajú svojich mužov?