Blaho muža na prvom mieste: Prečo to tak ženy majú?

Muž ako alfa samec. Je tým, kto rozhoduje. Tiež len čakáte na jeho priania a túžby, ktoré vzápätí viac či menej s láskou plníte? Idete proti vlastnej prirodzenosti! Zvládnete sa pretvarovať navždy?

Tajomstvo sexuality? Vraj jednoduché. Mnohí sexuológovia, vrátane Petra Weissa, hovoria, že v rámci reprodukčných stratégií je úlohou mužov uchádzať sa o ženy a úlohou žien potom starostlivo vybrať z uchádzačov toho najkvalitnejšieho. Lenže tento princíp prírody, ktorý si všimol už britský prírodovedec a zakladateľ evolučnej biológie Charles Darwin, si mnohé ženy súčasnosti vysvetľujú tak nejako po svojom.

Robím len to, čo očakáva

„Dávno som si zvykla, že muž je hlavou rodiny, a tak skôr čakám na to, čo odo mňa ten deň chce,“ krčí ramenami tridsaťdeväťročná Mariana, ktorá podľa vlastných slov nie je priebojná ani v partnerstve ako takom, ani v milostnom živote.

„Mama ma vychovala tak, že muž môže všetko a ja mu musím zaistiť servis a pohodlie. Priznám sa, že mi to niekedy celkom vadí. Prečo sa mám stále len ja prehnane starať o to, či mal alebo nemal orgazmus, ako sa cíti, čo chce a potrebuje? Ale nič nehovorím. Aj tú väčšiu porciu miešaných vajíčok mu ráno prenechávam. Zaslúži si to, je predsa chlap,“ dodáva s mierne sarkastickým úsmevom vysokoškolsky vzdelaná žena, ktorej túžby a potreby evidentne nie sú na prvom mieste. Je to tak v poriadku?

Keď ja to inak „neviem“

„Ženská sexualita je úplne odlišná od mužskej. Ako ženy sme cyklické a v priebehu nášho menštruačného cyklu sa menia aj naše potreby v intímnej oblasti. Niekedy je žena citlivá a potrebuje pohladiť, inokedy divoká a nespútaná, potom tajomná a mystická. Možností má každá žena veľa, avšak často sa snaží napasovať do škatuľky, ktorá vyhovuje partnerovi,“ objasňuje autorka e-booku Ako byť skvelou milenkou.

S tým, že príčinou takého sebaznásilnenia sa je strach, že žena môže byť nahradená, pokiaľ partnerovi v sexuálnej oblasti nevyhovie.

Podľa koučky sa tak ženy mnohokrát podvedome mužom podriaďujú, odpoja sa samy od seba a svojej prirodzenosti a stávajú sa (veľakrát dobrovoľne) bábkou pre potreby svojho partnera. Také popretie potom jedného dňa vypláva na povrch. Napríklad tým, že žena v istej fáze svojho života môže prísť o chuť na milovanie (z dôvodu pôrodu, menopauzy či zdravotných komplikácií), a potom nastáva medzi partnermi kríza.

Už nemáte chuť plniť priania toho druhého a podriaďovať sa mu? Potom musíte vedieť, ako z toho von.

Tam vo vnútri som ja!

„Mužská sexualita je viac lineárna, teda nemení sa toľko, zato ženy sa vyznačujú už spomínanou cyklickosťou. Cieľom nie je určiť, či je lepší lineárny alebo cyklický model. Dôležité je, aby sa tieto prístupy spoločne zladili. Napríklad už len tým, že ženy začnú svoju sexualitu a potreby v intimite skúmať a následne budú učiť svojich mužov s nimi zaobchádzať,“ ďalej opisuje Hana Wolf a dodáva, že sa často stretáva s mužmi, ktorí netušia, že ženy sú cyklické a čo to v praxi znamená.

Ženy? Ako voda…

Keď sú potom mužom princípy cyklickosti objasnené, zrazu majú pocit, že vedia, ako so ženou zaobchádzať.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

„Problém však nastáva v tom, že ženy samy netušia, čo potrebujú. Namiesto toho, aby sa zamysleli nad svojou prirodzenosťou, snažia sa mnohokrát napodobniť niečo, čo si myslia, že by vyhovovalo ich mužovi. Skôr než sa o niečo podobné pokúsite, skúste sa svojho muža najskôr opýtať, či o to vôbec stojí,“ krčí ramenami mentorka a odkazuje:

„Do sexu sa nenúťte. Vnímavý muž totiž spozná, že nie ste autentická. Autentickosť je práve to, čo mnoho mužov vníma ako najpríťažlivejšie. Nikoho teda nenapodobňujte, buďte svoja a sama sebou. Keď budete originál, aj váš muž vás tak bude vidieť a vnímať,“ uzatvára Hana Wolf.

zdroj: prozeny.cz

Čo s tým, keď svojho muža milujete, ale sex s ním nie

facebook

Stále sexi! Čo robiť, aby ste ho vzrušovala aj po rokoch?