Čím ženy desia mužov pri zoznamovaní

Po sérii nevydarených schôdzok ste konečne našli muža, ktorý by mohol byť ten pravý? Gratulujeme. Z fázy hľadania môžete prejsť do fázy zoznamovania a zisťovania, či sa k sebe skutočne hodíte. Len pozor, nech to so snahou nepreženiete a nevydesíte ho hneď spočiatku natoľko, že zmizne skôr, než si stihne uvedomiť, čo k vám cíti.

Nakoniec ste „vo vzťahu” a najskôr ste rovnako nadšená ako váš náprotivok. Ale zatiaľ čo vy už hľadíte ďaleko do budúcnosti (potenciálna svadba a deti), on sa stále ešte rozhliada.

Dávajte teda radšej pozor, aké kroky budete v počiatku vzťahu robiť aj ako sa budete správať, aby ste ho príliš skoro nevydesili možným dlhodobým záväzkom, na ktorý ešte nie je pripravený (alebo si tým nie je istý). Vzťahová koučka uvádza, čím v tomto období môžete mužov vydesiť natoľko, že radšej vzťah rýchlo opustí.

Všetkým sa chválite, že ste pár

Chodíte spolu len pár týždňov, ale už sa chválite všetkým členom rodiny (vašej aj jeho), že ste pár. A čo horšie, presviedčajte aj jeho, že ste pár. Žiadnemu mužovi sa nepáči, keď je zatiahnutý do vzťahu, než si je sám istý alebo pripravený. Voľba stať sa párom je vo vzťahu veľký krok vpred, preto ho rozhodne do ničoho nenúťte.

Uvoľnite sa a užite si fázu zoznamovania. Zistite o sebe viac a uistite sa, že spoločne zdieľate dôležité hodnoty a ciele. Aj muž vás chce najprv viac spoznať a zistiť, či „ste tá pravá“.

Keď naň budete hneď od začiatku tlačiť, bude sa aj do budúcnosti obávať kontroly a tlaku z vašej strany, a keď to presiahne únosnú hranicu, môže sa vypariť ako para nad hrncom.

Neustále sa pýtate, ako sa cíti

Už na začiatku zoznamovania si treba dať pozor aj na opakované vypytovanie ohľadom pocitov. Niektorí muži sa s nimi všeobecne neradi zverujú, o to viac v prvých dňoch po zoznámení. Naopak mnohé ženy milujú, keď môžu zdieľať a prezentovať svoje pocity. A niekedy aj tie mužské. Takže v tomto kroku radím radšej ustúpiť a nechať muža vyjadriť sa tak, ako sám chce. A keď nechce, rozhodne to neznačí hneď niečo zlé.

Žiarlite

Žiarlivosť, v určitých medziach, môže vzťahom prospieť. Avšak hneď po zoznámení nastúpiť s otázkami, kam chodí, keď nie je s vami, čo robí atď., nie je rozhodne prospešné. Navyše čím viac budete ukazovať svoju vlastnú žiarlivosť a obavy, o to viac poukážete na vlastnú neistotu.

Snáď každý muž chce ale radšej ženu sebavedomú, ktorá ctí vlastné názory a má svoj priestor, rovnako ako robí vlastné rozhodnutie. Buďte teda ženou, ktorá dovolí rásť sama sebe i svojmu partnerovi.

Vynucujete si pozornosť, ste náročná

Zúfalo túžite po známkach toho, že vás má rád? Takmer si vynucujete pozornosť, darčeky, komplimenty? Rovnako tak náruživo ho sledujete na každom kroku, zavaľujete ho pozornosťou a darčekmi? Možno to chvíľu bude fajn, ale postupom času to vypovie dosť o vašej potrebe a náročnosti. A to sa nie každému mužovi bude páčiť.

Tu opäť platí rada – v raných fázach vzťahu sa uvoľnite, netlačte na pílu a zistite, ako veľmi sa k sebe hodíte. Inak je dosť pravdepodobné, že vám objekt vášho záujmu čoskoro utečie.

Očakávate príliš veľa a príliš skoro, riadite ho

Sotva ste urobili prvý spoločný krok a už máte tendenciu všetko riadiť? Kam sa pôjde, koľko času spolu budete tráviť atď. Čakáte, že si vezme na starosť všetky výdavky – obedy, víkendy, spoločné výlety atď.? Možno si myslíte, že má šťastie, že vás má, a možno to tak na začiatku aj je. Ale pokračujte podobným spôsobom a dlho to tak zrejme nebude.

Podobný druh správania podľa koučky postupne ničí mužovu slobodu a sebavedomie. Randenie by mala byť spoločná zábava, rovný vzťah, na ktorom sa podieľajú obaja.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Jediné, čo potrebuje, ste vy

Máte pocit, že keď muž prejavil záujem s vami byť, musí tak robiť neustále a nič a nikoho ďalšieho v živote už nepotrebuje? Nechcete, aby sa vídal s priateľmi, venoval sa práci aj po pracovnej dobe, mal svoje koníčky…

Ide o zákerný druh správania, ktorého si na počiatku vzťahu muž (funguje to ale aj obrátene) vôbec nemusí povšimnúť. Možno za to bude dokonca chvíľu aj rád. Ale stavte sa, že jeho priatelia, kolegovia či rodina si to všimnú hneď.

Pre obe pohlavia platí, že vo svojich životoch potrebujú čas pre seba, svoje záujmy a koníčky, a to aj keď sú v novom vzťahu.

zdroj: novinky.cz

Ako na mužovi spoznáte, že po vás netúži?

facebook

Spôsoby, ako prestať milovať niekoho, s kým nemôžete byť