Spôsoby, ako prestať milovať niekoho, s kým nemôžete byť

Túžba, náklonnosť, nutkavá potreba byť s ním v kontakte. Zrýchlený dych, nervozita pred schôdzkou, to všetko je láska. Býva krásna, teda aspoň pokiaľ je opätovaná. Bohužiaľ, niekedy to tak nie je. Ako sa môžete odmilovať a čo urobiť preto, aby sa vám srdce samou bolesťou nepuklo?

Je ženatý (šťastne), vzťah s ním by ohrozil chod firmy alebo vašu pracovnú pozíciu, milujete ho pre jeho intelekt, charizmu a vystupovanie, ale rozum vám našepkáva, že by ste boli len ďalšou milenkou a krátkodobou erotickou epizódkou v poradí. To nemáte potrebné. Situácií, keď k niekomu správate viac než priateľské city, ale nemôžete si dovoliť ich prejaviť, existuje hneď niekoľko. Lenže srdcu sa rozkázať nedá, ale môžete sa pokúsiť mu dohovoriť. Ako a čím? Toto odporúčajú psychológovia aj koučovia partnerských vzťahov!

1. Obmedzte kontakt

Káva po pracovnej dobe, obed počas spoločných nákupov, esemesky, súkromné ​​schôdzky… Čím viac času so svojim objektom záujmu trávite, tým viac spoločných zážitkov máte. Myslíte si potom, že vás čosi spája a nevedomky vytvárate intimitu. Ale takto je nesmierne ťažké sa od neho odpútať! Pomaly začnite s krízovým plánom a porozmýšľajte nad budovaním hraníc.

Žiadne diskusie o chúlostivých témach, žiadne zbytočné vypisovanie a tým návštevám u vás doma je tiež koniec. Postavte ochrannú bariéru a postupne cúvajte z pazúrov emócií. Samozrejmosťou je, že prestanete navštevovať miesta, o ktorých viete, že ich dotyčný vyhľadáva (napríklad supermarket blízko jeho bydliska). Vhodné je tiež prestať ho sledovať na sociálnych sieťach. To, že na svoj profil každý deň pridáva fotky alebo komentáre, vám nič neuľahčuje, ba naopak.

2. Hľadajte náhradníka

Keď sa niečo rozbije, ihneď voláte Lukášovi. Tomu Lukášovi, ktorý chodí s vašou najlepšou kamarátkou. Je to vaša platonická láska. Síce sa držíte späť, ale aj tak naňho neustále myslíte. Prišiel, opravil digestor a vy viete, že nabudúce zavoláte zase jemu. Spoliehate naň a v mysli si vytvárate model pseudopartnera. Aké toxické!

Nájdite si niekoho iného, ​​aby vám pomohol s vecami, ktoré sú nad vaše sily. Kamaráta z detstva, suseda (ideálne toho bez záväzkov) alebo hodinového manžela. Na zoznámenie si dajte inzerát a rozširujte okruh svojich známych! Nikdy neviete, kedy narazíte na osobu, ktorá vás začne zaujímať.

3. Zamestnajte sa

Energiu venujte novým projektom, vlastnému podnikaniu, priateľom, charite, detským či seniorským skupinám, štúdiu, rôznym kurzom a podobne. Stanovte si ciele, spíšte, čo chcete dokázať a choďte za tým. Zaneprázdnite svoju myseľ a vyplníte voľný čas a to je práve to, čo zamilovaný človek, ktorý si prizná, že s niekým nemôže byť, potrebuje.

4. Schovajte darčeky a upomienkové predmety

Pozornosti, fotografie z večierkov, darčeky k narodeninám. Vždy vám ho pripomenú. Takže inak. Nájdite veľkú papierovú škatuľu, tam to všetko nahádžte a uzavrite vekom. Pokiaľ naozaj nemáte to srdce ju vyhodiť, dajte ju na menej frekventované miesto (pôda, pivnica, horšie prístupný priestor na skrini) a zakryte ju dekou. Až príde tá správna chvíľa, kedy sa bolestivé rany neopätovanej alebo tajnej lásky zacelia, nebude vám robiť problém ju znovu otvoriť.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Majte mentora

Brat, kolega alebo dobrá kamarátka. Ak máte k nim dôveru, pasujte ich do úlohy svojho mentora. Zoznámte ich so situáciou a v prípade núdze im zavolajte a požiadajte o názor. „Mám chuť Lukášovi zavolať. Myslíš, že mám?“ Každý, kto to s vami myslí dobre, sa pričiní o to, že afektovane či v mierne priopitom stave neurobíte nejakú blbosť. Niekedy je jednoducho názor ďalšieho človeka nesmierne cenný a užitočný!

zdroj: prozeny.cz

Láska a zdravie: Ako spolu súvisia, aký vplyv má láska na našu psychiku a prečo je liekom na dlhovekosť?

facebook

Čo je to láska? Aké procesy sa pri nej v našom tele odohrávajú?