6 dôvodov, pre ktoré je užitočné sa ráno sprchovať

Nikomu sa nechce vstať o štvrť hodiny skôr kvôli rannej sprche, ale verte, že to stojí za to.

1. Ranná sprcha vám zdvihne náladu

Je čas stať sa ranným vtáčaťom! Výskumu pripraveného spoločnosťou Herbal Essences sa zúčastnilo tisíc žien. 90 percent z nich potvrdilo, že ranná sprcha im zdvihne náladu. Pravdepodobne je to jediný prípad, kedy je nám prebudenie o štvrť hodiny skôr na úžitok.

2. Ranná sprcha zvýši pocit vlastnej príťažlivosti

Viac ako dve tretiny žien z uvádzaného výskumu sa po rannej sprche cítia oveľa viac v pohode a viac ako polovica si pripadá oveľa príťažlivejšia. (Stavíme sa, že Beyoncé sa ráno sprchuje!) Nie sú to len slová. Je dokázané, že studená voda dodáva lesk a zdravie vlasom. A to isté platí o tele. Vyskúšajte to a výsledok vás príjemne prekvapí. A keď už hovoríme o prospešnosti rannej sprchy pre telo, dodajme, že pomáha aj zbaviť sa prebytočných kilogramov. V Škandinávii sa zistilo, že metabolizmus hnedého tuku v tele pravidelne vystavovanom nízkym teplotám je pätnásťkrát rýchlejší.

3. Ranná sprcha dokáže nahradiť kávu

Sprcha, najmä tá studená, môže byť rovnako dobrým stimulátorom ako káva. Vzpruží vás aj bez kofeínu, dodá energiu a optimizmus.

4. Ranná sprcha je lepšia ako raňajky

Akokoľvek podivne to znie, viac ako dve tretiny opýtaných žien vyhlásili, že by si radšej odopreli raňajky ako rannú sprchu. A to nielen z hygienických dôvodov, ale práve pre príval energie a dobrej nálady, ktoré im ranná sprcha prináša.

5. Ranná sprcha prospieva pokožke

Koža vám za rannú sprchu poďakuje. Zvlášť ak máte mastnejší typ pokožky. Ranná sprcha vás zbaví všetkého cez noc uvoľneného tuku. Správne osušená a ošetrená pokožka je po rannej sprche ako znovuzrodená.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
6. Ranná sprcha pomáha proti depresiám

Americkí vedci dokázali, že studená voda aktivuje činnosť oblasti tzv. „modrej škvrny“ na spodine 4. mozgovej komory (locus coeruleus). V dôsledku jej činnosti je do organizmu vyplavovaný noradrenalín, hormón, ktorý pomáha v boji s depresiou.

zdroj: prokondici.cz

Studená sprcha ráno? Nával šťastia po najhoršom zážitku dňa

facebook

Otužovaním ku kráse: Prečo vašej pleti, vlasom aj postave prospeje ľadový kúpeľ?

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.