Zázrak menom chlorofyl: Prečo všetci šalejú po zelenej šťave?

Chcete mať krásnu zdravú pleť? Siahnite po zelenom pigmente rastlín – chlorofylu. Hojí rany, prečisťuje pleť a dokonca vám môže pomôcť aj schudnúť.

Chlorofyl je zelený pigment, ktorý obsahujú rastliny a niektoré riasy. Podporuje prenos kyslíka a má tak priaznivý vplyv na regeneráciu organizmu. Spomaľuje procesy starnutia a dáva našej pleti živý pružný vzhľad. Nie je preto žiadnym divom, že si ho zamilovali tisíce ľudí po celom svete, vrátane celebrít. Občas sa nazýva aj „krv rastlín“ alebo „tekuté slnko“. Dáva rastlinám zelenú farbu, takže čím sú zelenšie, tým viac chlorofylu. Prirodzene ho teda nájdeme v brokolici, špenáte, žihľavách alebo petržlene. Na chlorofyl sú bohaté aj superpotraviny, ako je chlorela alebo zelený jačmeň.

Regenerácia pokožky a hojenie rán

Chlorofyl je veľmi účinný pomocník pri hojení rán. Jedná sa o silný antioxidant, ktorý pôsobí protizápalovo a znižuje bolesť a svrbenie. Používa sa pri liečbe chronických zápalov či vredov. Pôsobí tiež proti choroboplodným baktériám a proti infekciám. Dodáva telu dôležité vitamíny K, C, kyselinu listovú, vápnik, železo a horčík.

Krásna pleť

Krásna pleť je zdravá pleť. Chlorofyl dodáva pleti pružnosť, regeneruje ju a spomaľuje procesy starnutia. Môžete ho používať ako vnútorne, tak v podobe kozmetických produktov, ako je napríklad pleťová maska ​​a krémy s výťažkom z chlorely.

Pomôže vám schudnúť

Chcete zhodiť nejaké to kilo do plaviek? Zdravá strava a cvičenie je samozrejme základ, ale na miernu pomoc môžete zavolať aj chlorofyl. Ten telo prečisťuje a podporuje jeho alkalické prostredie, vďaka čomu sa budete cítiť lepšie, mať viac energie a bude sa vám ľahšie chudnúť.

Kyslosť organizmu je častá, ak jete veľa nezdravých potravín, tie totiž menia telesnú rovnováhu pH. To vedie k tomu, že sa necítime dobre a naberáme na váhe. Príliš vysoké pH má súvislosť s rôznymi chorobami dnešnej doby, ako je napríklad rakovina. Chlorofyl tak napomáha udržať ľudský organizmus zdravší.

V akej forme ho prijať?

Chlorofyl môžete prijať ako z rastlinnej stravy, tak potravinových doplnkov. Tie sú občas vhodnejším zdrojom, pretože tak môžete do seba dostať chlorofylu o mnoho viac ako z klasickej stravy. Ak teda nejete brokolicu po kvantách.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Zamilovali si ho aj celebrity

Vďaka toľkých pozitívnym účinkom nie je divu, že si chlorofyl zamilovali predovšetkým celebrity. Napríklad Reese Witherspoon sa zverila britskému Harper Bazaar s tým, že kedykoľvek sa jej na tvári objavia nedostatky, začne pridávať pár kvapiek chlorofylu do svojej fľaše s vodou.

zdroj: aktualne.cz

Ako spoznať, že vám chlap klame?

facebook

Micelárna voda môže byť kamarátka, ale aj skrytý nepriateľ