Ako pripraviť vlasy na leto?

Hoci na vysnívanú dovolenku v exotike to asi tento rok nevyzerá, aj počas leta na Slovensku alebo v Európe dostanú vlasy poriadne zabrať. Poradíme vám, ako ich na horúce letné dni pripraviť, aby vám na jeseň nezostali oči pre plač.

Zbavte sa rozštiepených končekov

My vieme, zbaviť sa každého milimetra býva veľmi ťažké, ale myslite na to, že vlasy skrátka skracovať potrebujú. Budú totiž v prvom rade vyzerať oveľa zdravšie a kvalitnejšie. Preto neváhajte a čo najskôr sa objednajte k svojej kaderníčke alebo kaderníkovi, nech ste na leto perfektne pripravená.

Chráňte ich

Hoci leto ešte nie je, už teraz je ten pravý čas začať vlasy chrániť pred slnečnými lúčmi a teplým vzduchom. Až sa k tomu pridá ešte časté opaľovanie a kúpanie, budete rada, že ste začala včas. Stavte na špeciálne ochranné spreje alebo krémy, ktoré sa o vlasy tiež starajú. Ideálne sú tie s obsahom minerálov a vitamínov, ktoré vlasy navyše vyživujú  a posilňujú

Používajte olejčeky

Nebojte sa! Nebudete mať ihneď mastné vlasy. Teda, ak nanesiete len trochu oleja a votriete ho iba do dĺžok a končekov. U korienkov nemá olej čo robiť! Uvidíte, aké vie zázraky. Vlasy nebudú vysušené, ale naopak lesklé, živé a žiarivé. Stavte na prírodné oleje, absolútne najlepší na vlasy je arganový a makadamový, ale aj olejové sérum, ktoré obsahuje viac rastlinných olejov a extraktov, vám dobre poslúži.

Hydratujte

Ak ich nepoužívate celoročne, zaraďte práve teraz do pravidelnej starostlivosti hydratačné šampóny, kondicionéry aj masky. Regenerujúcu a hydratačnú masku si doprajte pokojne raz týždenne. Nebudete ľutovať! Kúpte si tiež univerzálnu kvetovú vodu, ktorou môžete kedykoľvek počas dňa osviežiť nielen svoje vlasy, ale aj pleť.

Obmedzte fény, žehličky aj kulmy

Keď budete pri stylingu dodržiavať všetky pravidlá, nemusíte sa fénovania, žehlenia ani kulmovania úplne vzdať. Ale myslite na to, že vlasy budú vystavované vysokým teplotám, a tak im príliš nepomôže, keď je každý deň ešte horúcim vzduchom vyfúkame. Obmedzte aj stylingové prípravky, ako sú laky na vlasy či tužidlá, ktoré vlasy zbytočne zaťažujú. Vymeňte ich za slané spreje, ktoré dodajú vlasom ten pravý letný vzhľad, a ešte ich aj vyživia.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Noste klobúky

Nie každej z nás pristanú klobúky a šiltovky, ale okrem toho, že sú to módne doplnky, majú tiež ochrannú funkciu. Noste ich keď viete, že budete celý deň na priamom slnku, alebo sa opaľovať. Ochránia nielen vaše vlasy, ale aj pleť napríklad pred nežiaducimi pigmentovými škvrnami.

zdroj: zeny.cz/

Prečo sa muži vracajú k svojim ex?

facebook

Základné pravidlá, bez ktorých sa nezaobíde žiadny dlhodobý vzťah