Tajomstvo Marilyn Monroe. Čo všetko musela robiť pre krásnu pleť.

Získala Zlatý glóbus za hlavnú ženskú úlohu v Niekto to rád horúce, natočila komédiu Milujme sa a v Nevade dokončila svoj posledný film Mustangovia. Žila so spisovateľom Arthurom Millerom a bola najslávnejšou ženou na svete, o ktorej vedeli všetci všetko. Ale niečo predsa len nie. Ako sa starala Marilyn Monroe o svoju pleť v roku 1960, vieme až teraz. Niektoré produkty si môžete stále kúpiť.

Zatiaľ čo dnes poznáme každý detail z kúpeľní väčšiny celebrít a veľa z nich sa dala do vývoja vlastných značiek, triky hollywoodskych hviezd minulosti boli oveľa viac strážené a na verejnosť ich preniklo len málo. Štúdiá si svoje slávne tváre starostlivo strážili vrátane kto a ako sa stará o ich image. Múzeum make-upu v New Yorku v rámci výstavy Pink Jungle: 1950s Makeup in America vystavuje unikátny dokument, personifikovaný rozpis starostlivosti o pleť z roku 1959. Ten pre Marilyn Monroe zostavil Erno Laszlo, maďarský doktor, ktorý vyvinul revolučné prípravky a ktorého ordináciu v New Yorku navštevovali všetci od Audrey Hepburn po Gretu Garbo.

Marilyn mala suchšiu pleť, potrebovala hlavne hydratovať a vyživovať. Doktor Laszlo pre najkrajšiu herečku všetkých čias zostavil veľmi podrobný, niekoľkostránkový manuál, ako sa o seba starať. Líšil sa podľa toho, či Marilyn práve nakrúcala, alebo bola v LA, a okrem starostlivosti o tvár zahŕňal tiež inštrukcie pre telo a ruky.

Ranná starostlivosť o pleť

V 50. rokoch bolo úplne bežné, že odličovacie prípravky mali podobu mydla. Laszlo odporúčal ráno napustiť umývadlo teplou vodou, namočiť v nej ruky, tvár a krk. V dlaniach vytvoriť penu z Active Phelityl Soap a vmasírovať ju do pleti, následne opláchnuť mydlovou vodou a vysušiť uterákom. Vatovým tampónom potom naniesť toner Normalizer Shake-It, prebytok okamžite odsať papierovým obrúskom. Pod oči aplikovať krém Phelitone a opäť vysať obrúskom. Následne Marilyn nanášala na tvár a krk dvojfázový púder Duo-Phase Face Powder, po minúte veľkým vatovým tampónom odstránila produkt, ktorý sa nevsiakol. Rovnaké kroky mala herečka robiť večer predtým, než išla von.

Na formálne príležitosti jej doktor odporučil po tónovacom toneri Shake-It naniesť krém Phelitone na celú tvár, pod oči, na krk a dekolt. Prebytok opäť mala odstrániť priložením papierovej vreckovky. Ako posledný krok používala Duo-Phase Face Powder. Okrem tonera Shake-It sa žiadny z produktov už nevyrába. Kultový toner je na počesť božskej MM momentálne k dostaniu vo vintage balení, rovnakom, aké mala Monroe vo svojej kúpeľni.

Nočná starostlivosť o hviezdnu pokožku

Večerný rituál pre Marilyn začínal odličovacím olejom Active Phelityl Oil, ktorý nanášala na rady svojho dermatológa na celú tvár, krk a pery s pomocou veľkého vatového tampónu. Ten spláchla teplou vodou, použila rovnaké mydlo ako ráno. Na uterákom vysušenú tvár, oči, pery, krk a dekolt prišiel krém Active Phelityl Cream. Ten mala okamžite zmyť s pomocou vatového tampónu namočeného do Controling Lotion. Iba okolo očí a pier použila papierovú vreckovku.

Pokožku si ešte vysušila uterákom a nakoniec aplikovala na nos a bradu silnejšiu vrstvu Controling Lotion. Tento produkt nájdete dnes pod názvom Light Controlling Lotion, vyrovnáva pH pokožky a sťahuje póry.

V dňoch, kedy natáčala si Marilyn mala v štúdiu aplikovať dnes ikonický tónovaný Shake-It Toner na tvár, krk a dekolt a hneď v dvoch po sebe nasledujúcich vrstvách. Malé množstvo krému Phelitone nanášala tiež na celú tvár, krk i dekolt a nesmela vynechať ani oblasť po očami. Akonáhle prebytočný krém odsala papierovými vreckovkami, ešte pridala do dennej starostlivosti silnejšiu vrstvu dvojfázového púdru. Okamžite po príchode domov absolvovala celý večerný rituál, bez ohľadu na to, či bolo popoludní, alebo hlboká noc.

Telo a ruky

Než si Marilyn napustila vaňu teplej vody, natrela si celé telo olejom Active Phelityl Oil, ktorý počas kúpeľa zmyla s pomocou mydla. Rovnakého ako na tvár. Ten olej jej doktor Laszlo predpísal aj na ruky, ktoré si opäť umývala teplou vodou. Krémom, ktorý používala na tvár, si natrela ruky, vmasírovala, následne ho v mydlovej vode zmyla a ruky vysušila uterákom.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Zároveň Marilyn musela zo svojho jedálnička úplne vyradiť orechy, olivy, čokoládu, ustrice a mušle a nemala brať ani žiadne vitamíny. Podľa dochovaných účteniek si v rokoch 1959 a 1960 pre očné linky a rúže chodila k Elizabeth Arden. Za jednu návštevu v kozmetickom inštitúte doktora László minula vyše 1200 dolárov (cena zahŕňala aj spomínané produkty).

zdroj: vogue.cz

Ako pripraviť vlasy na leto?

facebook

Ľudia ozajstní a ľudia falošní.