Vzťahové výzvy, ktoré mnoho párov neustojí

Prvé vzťahy a prvé lásky sú plné očakávania. Bohužiaľ málokto je pripravený na výzvy, ktoré so sebou prináša dlhší vzťah a každodenná realita. Keď spadneme z ružového obláčika, objavia sa veci, ktoré nikto na začiatku nebral do úvahy. Aké sú najväčšie vzťahové výzvy, ktoré sa po čase začnú objavovať, a nie každý pár ich prekoná?

Rozdielnosť pováh

Povahové vlastnosti (dobrodružnosť, cieľavedomosť, odvaha…), ktoré na začiatku vzťahu dvoch ľudí navzájom priťahujú a pripadajú im atraktívne, bohužiaľ po čase môžu začať vadiť.

V tej chvíli je rozhodnutie na oboch partneroch, ako sa k celej veci postavia. Buď sa kvôli tomu začnú hádať a stavať medzi seba klin, ktorý ich vzťah po čase naruší, alebo to vezmú ako príležitosť vystúpiť z vlastnej komfortnej zóny a skúsiť pochopiť pohľad toho druhého. A treba z toho vybrať niečo úplne nové, čo bude prínosné pre oboch.

Nudný sexuálny život

Po počiatočnom prívale hormónov a sexuálneho vzrušenia nejeden vzťah upadne do rutiny, ktorá nebude mať s vášňou moc spoločného. Hoci nie je dlhodobý vzťah len o dobrom sexe, aj tak je preňho dôležitý. Základom je nebáť sa povedať, čo zrazu vadí, alebo čo niekomu chýba.

Dobrý sex je zložitý akt citlivej koordinácie a pochopenia. Ťažko ho dosiahnete, keď na seba nebudete naladení a budete na druhom hľadať len chyby. Aby ste si sex obaja užívali, je potrebné nielen vedieť, čo sa vám páči, a čo nie, ale aj to zdieľať s náprotivkom. Dobrý sex tak vždy začína dobrou komunikáciou.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Odcudzenie

Aj v zdravých a stabilných vzťahoch dochádza k okamihom odcudzenia. Dôležité je, či budú mať partneri snahu zistiť, prečo došlo k emocionálnemu odlúčeniu.

Aj tu sa ponúka riešenie v podobe komunikácie, kedy v pevnom vzťahu vyslovíme svoje potreby nahlas a partner bude láskyplne reagovať. Pokiaľ vzťah pevný nie je, dôjde skôr k nátlaku na partnera, prípadne odchodu jedného z nich, pokiaľ už toho na neho bude veľa.

Pochyby

Milujete svojho partnera, ale napriek tomu sa vám z času na čas stane, že začnete pochybovať, či bola vaša voľba správna a nebolo by vám lepšie s niekým iným? Aj to sa deje dosť často.

Ak to má vzťah ustáť, je potrebné si najskôr uvedomiť, že to nie je o vzťahu ako takom, ale skôr o tom, aké očakávania (často nereálne) vkladáme do svojich náprotivkov.

Vyhliadky, že vášeň raz vyprchá, že medové týždne zrazu pominú, a my budeme čeliť jednoduchej realite, sú časté klišé, na ktorých je zrnko pravdy. Áno nastanú, ale to neznamená, že si aj tak nemôžeme užívať dlhodobú lásku. Milostné cykly, vrátane pochýb či odmietania, sú súčasťou skutočnej intimity, nie známky jej zániku.

zdroj: novinky.cz

7 rozdielov medzi životným partnerom a jedným z mnohých

facebook

Tri typy partnerskej intimity, ktoré potrebuje každá žena

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.