Žiadneho muža neprerobíte k obrazu svojmu. Buď ho prijmite, aký je, alebo ho nechajte ísť

Už naše babičky vedeli, že mužov nezmeníme a už vôbec neprevychováme, a že v tom nepomôže ani najväčšia láska a zamilovanosť. Samozrejme si môžete na nejaký čas niečo vynútiť svojimi sťažnosťami a výčitkami, ale ani to z dlhodobého hľadiska fungovať nebude. Je veľká pravdepodobnosť, že sa každý muž časom vráti k svojim pôvodným návykom a nebude sily, ktorá by to mohla zmeniť.

Pokiaľ by už k nejakej zmene muža malo dôjsť, potom by o ňu predovšetkým musel stáť on sám, a to bez akéhokoľvek nátlaku, sťažovania sa, hrozieb, ultimát či manipulácií a pod.

Očakávať tak od druhého, že sa zmení na základe vašich prianí a túžob, je dosť nereálne. Nezostáva teda nič iné ako muža prijať takého, aký je, alebo ísť o dom ďalej.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Keď vám u muža vadí nejaká jeho charakterová chyba, potom je vždy oveľa lepšie opustiť vzťah ako sa za každú cenu snažiť, aby sa dotyčný v danom smere zmenil. Jednak sa nezmení, za druhé zbytočne strávite veľa času s niekým, koho v podstate nie ste ochotné prijať. Ťažko tak s takým mužom budete šťastné a spokojné. Navyše si zatvoríte dvere pre mužov, ktorí by vám v skutočnosti vyhovovali oveľa viac.

Nezabudnite využiť svoj čas múdro

Bohužiaľ stále veľké množstvo žien nedokáže ukončiť vzťah včas. Napriek tomu, že nie sú vo zväzku s druhým šťastné a spokojné, mesiace a roky žijú v nádeji, že sa to nejako zlepší, že sa druhý predsa len zmení a všetko bude podľa ich predstáv.

Pravda je ale taká, že časom sa veci skôr zhoršia, než zlepšia, a ženy tak stratia drahocenný čas, ktorý mohli tráviť hľadaním, randením a zdieľaním spoločného života s tým pravým. Teda s niekým, s kým nájdu skutočné šťastie.

Pokiaľ tak nie ste vo vzťahu šťastná, prestaňte dúfať, že sa váš muž zmení. Buď ho prijmete takého, aký je, alebo ho nechajte ísť. Pokiaľ budete mať tendencie ho meniť, potom urobte láskavosť sebe i jemu a vzťah rýchlo ukončite. Čím skôr to urobíte, tým viac času budete mať obaja si nájsť  k sebe správnych partnerov, s ktorými budete skutočne šťastní.

zdroj: novinky.cz

Každodenné maličkosti, vďaka ktorým posilníte partnerský vzťah

facebook

Ako si vo vzťahu udržať potrebnú iskru