Teplé mlieko s medom je fascinujúci liek našich babičiek

Máte rozhodené trávenie? Dajte si mlieko s medom. Ale pokojne si ho naordinujte aj v prípade kašľa. Tento nápoj pôsobí aj proti stafylokokom.

Teplé mlieko s medom. Máte tento nápoj spojený s detstvom, pretože vám ho dávala vaša babička, keď ste nemohli zaspať? Áno, ide o tradičný liek preverený celými generáciami. Hoci má jednoduchú receptúru a skladá sa z úplne obyčajných potravín, vedcov jeho vlastnosti stále neprestávajú fascinovať. Nezlepšuje totiž iba spánok! Prečo ho piť aj v dospelosti?

Antibakteriálne účinky v každom dúšku

Že med celkom spoľahlivo likviduje baktérie, o tom niet sporu. V tomto smere za ním nezaostáva ani mlieko, ktoré sprostredkováva isté antibakteriálne enzýmy. Keď sa tieto dve veci spoja dohromady, majú oveľa výraznejší efekt, než pokiaľ sú konzumované samostatne, domnievajú sa odborníci. Tí poukazujú na to, že táto kombinácia dobre pôsobí najmä proti stafylokokom. Hravo si však poradí aj s kašľom a respiračnými chorobami. Všeobecne sa tiež verí, že pomáha vyriešiť aj zápchu, plynatosť, nadúvanie a črevné poruchy. Ako to?

Sladké probiotikum, ktoré svedčí tráveniu

Včelí produkt ako najstaršie sladidlo v dejinách ľudstva zvyšuje množstvo prospešných probiotických kultúr v črevách, čím nezlepšuje iba trávenie, ale aj obranyschopnosť. V spolupráci so spomínanou bielou tekutinou udržuje celý gastrointestinálny trakt v dobrej kondícii, s čoho plynú pozitíva aj pre duševné rozpoloženie.

Aj kosti si prídu na svoje

Mlieko je zdrojom vápnika, ktorý je kľúčový pre kosti aj zuby. To vie predsa každý! Lepšie ale urobíte, keď doň pridáte lyžičku medu. Alebo radšej dve? Poznatky štúdie uskutočnenej americkou Coloradskou univerzitou naznačujú, že táto lepkavá hmota pomáha s lepšou absorpciou prijímaných živín, a to samozrejme vrátane vápnika. Keď ho teda získate z mlieka, med sa postará o jeho maximálnu vstrebateľnosť. A ako je to s vonkajším použitím tohto mocného nápoja?

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Elixír mladosti

Mlieko s medom je možné využiť aj ako kozmetika. Spomaľuje totiž starnutie, vyrovnáva tón pleti a bojuje proti poškodeniu voľnými radikálmi. Zároveň upokojuje podráždenie a lieči vyrážky. Tak sa vonkajšie aplikácie rozhodne nebojte!

zdroj: prostreno.cz

Všadeprítomná ďatelina čistí krv a lieči kašeľ

facebook

Čistička tela: ako ju udržiavať zdravú a funkčnú čo najdlhšie?