Prečo mi nechceš ukázať heslo? Sedem signálov, ktoré by vás mali varovať, že nie je ten pravý

Ten pravý sa pozná podľa vlastností a charakteru, ktoré ladia s vašim osobnostným nastavením, a podľa príťažlivosti. Ale čo by muž, s ktorým vám bude dobre pokojne aj celý život, robiť nemal?

Ideálny muž neexistuje, ale dobrý parťák do života určite áno. Aké kritériá by mal spĺňať, aké by mal mať vlastnosti? Zmysel pre humor, toleranciu, chuť do života a cit pre rodinu? Predovšetkým by vás ale mal milovať takú, aká ste. Ako spoznáte, že je to ten pravý? Toto by po vás nikdy nemal chcieť.

1. Meniť sa k jeho obrazu

Jedno zo základných pravidiel šťastného vzťahu je, že by sa partneri mali prijímať takí, akí sú, a nemali by sa vzájomne snažiť meniť. Samozrejme, že sa vzájomne ovplyvňujú, prispôsobujú sa a pod., to je úplne prirodzené.

Ale ak váš náprotivok od začiatku vie, že si rada cez víkend prispíte a napriek tomu plánuje výlety s odchodom ešte za tmy, alebo sa vás snaží presvedčiť o tom, že vaše vegetariánstvo nie je zdravé, mali by ste spozornieť. Milujúci partner by mal akceptovať, aká ste, a práve takú vás milovať.

2. Vzdať sa svojich koníčkov

Milujete dlhé výlety na bicykli, a on by radšej vyrazil na motorku? Ste fanúšik filmových komédií, a on vyznávač filmov o super hrdinoch? Potom musíte obaja pristúpiť na kompromis. Je jasné, že chcete tráviť čo najviac času spolu, a tak budete musieť občas absolvovať výlet na motorke, a on si zase s vami z času na čas vyjsť do kina na nejakú tú srandu. A potom je samozrejme dobré, keď máte na svoje hobby čas každý zvlášť. Pokiaľ vás ale núti len do vlastných aktivít, spozornite a nenechajte sa o svojej radosti pripraviť. Rovnako tak podporujte partnera v jeho voľnočasových aktivitách.

Snažte sa nájsť kompromis, kedy sa obaja budete môcť venovať svojim záľubám a koníčkom, v ktorých sa budete vzájomne podporovať. Ale ak partner vašimi záľubami opovrhuje, vadí mu, že máte niečo svoje, nie je to dobre.

3. Zdieľať s ním heslá

Že by pred sebou partneri nemali mať tajnosti a mali by poznať nielen svoje najtajnejšie priania, sny a obavy, ale aj heslá a internetovú históriu? Na súkromie má právo každý a to, že nemáte potrebu ukazovať svojmu partnerovi telefón, neznamená, že niečo tajíte.

Ak vám chce prezerať správy a kontrolovať sociálne siete, hovorí to niečo o jeho potrebe dohľadu. Ak však nie ste ochotná dať telefón ani na chvíľu z dohľadu, môže to znamenať, že nemáte úplne čisté svedomie.

4. Zmeniť vzhľad

Fyzická príťažlivosť do vzťahu, okrem iného, ​​tiež patrí. Ale rozhodne by vzhľad nemal byť to zásadné a najdôležitejšie. Bolo by to povrchné a o hlbokej láske by to nesvedčilo.

Pokiaľ vám partner zasahuje do štýlu obliekania, prihovára sa za výraznejší make-up, alebo dokonca chirurgické úpravy vzhľadu, je to zle. Má vás milovať aj nedokonalú, s nosom odretým od nádchy, nie čakať od rána do večera dokonalú krásavicu.

5. Odstrihnúť priateľov či rodinu

Zamilovaný človek má tendenciu na začiatku vzťahu venovať partnerovi maximum času a niekedy aj na chvíľu zabudnúť kamarátov alebo rodinu. To sa stáva. Ale ono si to sadne a vaši najbližší väčšinou majú pre toto prechodné obdobie pochopenie.

Ale ak váš partner na kamarátov žiarli a robí scény, keď sa s nimi chcete vidieť bez neho, alebo do vašej rodiny ryje, kritizuje ju a snaží sa vás od nej držať ďalej, je to jasný signál, že je niečo veľmi zle. Nikdy by vás nemal nútiť vybrať si, či je pre vás dôležitejší on, alebo ostatní blízki.

6. Robiť niečo, čo sa vám prieči

Vzťah má byť oáza pokoja a bezpečia, nie miesto, kde robíte veci, o ktorých nie ste presvedčená, ktoré vám nie sú príjemné a pod. A môže sa jednať o nepríjemné sexuálne praktiky, ktoré nie sú podľa vášho gusta, rýchla jazda v aute, z ktorej vás zaujíma hrôza, alebo pôžičky, ktoré vás uvrhnú do dlhovej pasce.

Rovnocenní partneri spolu vedú dialóg a obaja majú právo povedať, čo sa im nepáči, čo je nepríjemné a čo by chceli inak.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
7. Vzdať sa kariéry

Je pre vás práca dôležitá, drite na sebe a veľa ste obetovali, aby ste sa dostali na pozíciu, na ktorej teraz ste? A partner to nielen neocení, ale ešte to zhadzuje alebo vám hovorí, že sa hodíte na niečo menej zodpovedné? Neprípustné! Pokiaľ je pre vás kariéra dôležitá a netrávite v nej čas aj na úkor vzťahu, mal by on byť prvý, kto to ocení a podporí vás. Ak vás takto deptá, a vy to nechcete hneď vzdať, porozprávajte sa s ním o tom, či je on vo svojej práci spokojný, možno sa nerealizuje tým správnym smerom on.

zdroj: prozeny.cz

Je dnes ťažšie udržať si manželstvo, než tomu bolo predtým?

facebook

Návod, ako ochrániť manželstvo pred rozvodom.