Využite sociálne siete v prospech vášho vzťahu

Mnoho párov sa domnieva, že sociálne siete ich vzťahu škodia. Lenže aj sociálne siete majú svoju druhú stránku, ktorú môžete využiť vo svoj prospech. Naučte sa s nimi správne zaobchádzať a vedzte, že váš partnerský vzťah naopak posilnia.

Viníte sociálne siete za to, že na nich partner trávi príliš veľa času, „lajkuje“ fotky cudzích žien alebo si neustále píše s kolegyňou z práce? Potom je síce jednoduché viniť za všetky problémy sociálnej siete, avšak všetci tušíme, že pravým vinníkom je práve váš partner.

„Nie je možné poprieť, že sociálne siete zmenili spôsob, akým sa zoznamujeme, zamilovávame alebo máme sex, ale ja sa domnievam, že sa sociálne siete stali obetným baránkom pre naše ľudské problémy. Vzťahy zlyhávajú z mnohých dôvodov a nemali by sme viniť sociálne siete za problémy, ktoré sme si sami spôsobili,“ hovorí vzťahový terapeut Brian Jory pre Shape.

Dôležité je, aby sme sa naučili so sociálnymi sieťami správne pracovať a dokázali ich využiť v náš prospech, prípadne v prospech vzťahu.

1. Pocit bezpečia

Obzvlášť v prvých mesiacoch vzťahu je puto medzi vami a partnerom veľmi krehké. Rany minulosti, dotieravá bývalá priateľka alebo neprajná potenciálna svokra, to všetko sú faktory, ktoré novému vzťahu rozhodne nepridávajú. Preto nie je od veci využiť sociálne siete a zdieľať na nich spoločnú fotku, prípadne ohlásiť zmenu partnerského stavu na Facebooku.

„Ak zdieľate spoločnú fotku na začiatku vzťahu, vykrikujete tým do sveta, že to myslíte vážne,“ hovorí vzťahová terapeutka Donna Barnesová. Samozrejme, že nemusíte spoločné selfie publikovať po druhej schôdzke, ale rozhodne myslite na to, že po nejakom čase to vôbec nie je zlý nápad.

„Záväzok byť párom nie je niečo, čo sa deje tajne medzi dvoma ľuďmi. Je to spoločenská udalosť, ktorá ohraničuje ich intimitu a dáva ostatným vedieť, že nejde iba o príležitostné spojenie,“ dodáva Brian Jory.

2. Neustále v kontakte

Už nemusíte celý deň čakať na to, až sa svojho partnera spýtate, ako sa mal v práci. Sociálne siete umožňujú neustále kontakt s človekom, ktorého máme radi, a navyše pomáhajú vytvárať nové konverzačné témy.

Pošlite čas od času svojmu partnerovi fotografiu niečoho, čo vás zaujalo, zdieľajte s ním zaujímavé články alebo mu pošlite hudbu, ktorú aktuálne počúvate. A pokiaľ toto všetko už robíte, potom môžete vyskúšať pikantnejšiu možnosť.

„Niektoré páry tiež používajú sociálne siete ako Messenger alebo WhatsApp na budovanie sexuálnej vášne. Buď narážajú na sexuálne témy, alebo vedú rozhovor, ktorý sa zameriava na sex,“ hovorí vzťahový terapeut.

3. Nastavíte si hranice

Otázka zdieľania je veľmi citlivá. Niekto za celý rok nezdieľa jedinú fotografiu, iný má facebookový múr plný príspevkov. Na začiatku vzťahu je rozhodne dôležité, aby ste si v tomto ohľade spoločne nastavili pravidlá, ktoré obaja budete dodržiavať.

Jedine tak sa vyhnete zbytočným hádkam ohľadom zdieľaných fotiek alebo príspevkov. Brian Jory predovšetkým varuje pred tým, aby ste na sociálne siete zbytočne nepísali láskyplné výlevy.

„Dohodnite sa, že vaše pocity patria iba vám, nie celému svetu. Uvidíte, že tieto pocity budú silnejšie, keď budú uchované v súkromí,“ dodáva Jory.

4. Digitálny detox

Ako veľmi používate sociálne siete počas spoločného víkendu? Ak ste každý inde, potom je logické, že prostredníctvom sociálnych sietí chcete zmazať hranice. V opačnom prípade ale nie je vhodné, aby ste sociálne siete nadmerne užívali.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

„Pre naše duševné a fyzické zdravie potrebujeme osobnú interakciu. Pozerať sa do očí, dotýkať sa druhého alebo vidieť jeho úsmev. Sociálne siete môžu podporiť váš vzťah, keď nie ste spolu, avšak vzťahy potrebujú skutočnú konverzáciu a skutočné dotyky,“ upozorňuje Jory.

zdroj: novinky.cz

Výklad mužských SMS. Ako pochopiť, že sa mu páčite

facebook

Podľa čoho si dnešní muži vyberajú ženy