Maskné: Nový kozmetický problém, ktorý možno trápi aj vás!

Dlhodobé nosenie rúšok, ktorému sa v aktuálnej situácii bohužiaľ nevyhneme, spôsobuje našej pleti viditeľné nepríjemnosti. Špecifický kožný problém koronavirusovej doby už má dokonca svoj odborný názov – maskné (mask + acne). Ako s nepríjemnými pupienkami bojovať?

Prečo vzniká?

Maskné je mechanicky spôsobené akné spojené s rôznymi druhmi vyrážok. Objavuje sa predovšetkým na brade, okolo úst a na lícach, teda na miestach, ktoré sú schované pod rúškom. Príčiny vzniku nepríjemných pupienkov sú hneď dve. Po prvé  je to narušenie ochrannej bariéry pokožky častým trením rúška o pleť. Tou druhou je neprirodzená vlhkosť, ktorá sa pod rúškom tvorí. Ak navyše nosíte pravidelne make-up, problémy sa môžu ešte zhoršiť.

Ako tomu zabrániť

Zdravú a jemnú pokožku získate späť len a len kvalitnou a pravidelnou starostlivosťou. Najdôležitejšie je čistenie a hydratácia!

1. Čistite

Čistenie pleti je aktuálne dôležitejšie ako kedykoľvek predtým! Ak sa chcete zbaviť vyrážok alebo im úplne predísť, čistite pleť dôkladne ráno aj večer každý deň. Stavte na osvedčený liek, či už je to čistiaci gél, odličovací olej alebo napríklad micelárna voda, a pridajte tiež záverečný čistiaci krok v podobe tonika. Dvakrát týždenne doprajte pleti peeling a aspoň raz týždenne detoxikačnú alebo čistiace masku.

2. Hydratujte

Ráno, než si nasadíte rúško na cestu do práce, naneste na vyčistenú pleť hydratačný výživný krém, ktorý pomôže obnoviť ochrannú bariéru, dodá pleti živiny a zároveň zníži riziko podráždenia pokožky aj výskytu suchých miest a odrenín. Ak máte tú možnosť, počas dňa si tvár opláchnite vlažnou vodou, usušte a znova naneste tenkú vrstvu hydratačného krému.

3. Obmedzte make-up

Make-up môže výskyt maskné ešte umocniť. Preto je ideálne aspoň obmedziť make-up. Využite opálenej pokožky z letných dní a nechajte ju vyniknúť len za pomoci efektného bronzeru alebo rozjasňovačov. A o to viac si pohrajte s líčením očí, ktoré s rúškom krásne vyniknú.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
4. Starajte sa o rúška

V neposlednom rade zohráva veľkú úlohu aj to, aké rúška používate. Noste také, ktoré nebudú nepríjemne prilepené na tvári. Kúpte si rúško z kvalitného a priedušného materiálu, akým sú napríklad hodváb, bavlna alebo satén. Veľmi dôležitá je aj samotná starostlivosť o rúška. Keďže tkanina zachytáva okrem iného aj prach a ďalšie nečistoty, je treba ju pravidelne meniť, prať a dôkladne sušiť. Ak vám ostane čas, látkové rúško si každý deň pred odchodom z domu rýchlo prežehlite.

zdroj: zeny.cz

4 dôvody, prečo 45-ročné ženy nemôžu nájsť muža

facebook

Pôsobivá sila slov. Naučte sa ich správne používať