Čo muža na žene zaujme viac ako perfektná postava?

Veľké prsia, perfektný zadok, proste dokonalá postava. To je častá predstava žien o tom, ako muži vnímajú ich krásu. My ale vieme, čo páni skutočne oceňujú.

Myslíte, že muža zaujme predovšetkým perfektné telo? Potom vás vyvedieme z omylu. Okrem toho, že dokonalosť znamená pre každého niečo iné, sa väčšina mužov zameriava na iné aspekty ženskej krásy. Viete, čo muža na ženách skutočne zaujme ako prvé? Sú to detaily. Napríklad úsmev.

1. Úsmev

Prevažná väčšina mužov si na žene zo všetkého najskôr všíma úsmev. Anglická štúdia publikovaná v odbornom časopise neuropsychológie preukázala, že pri sledovaní usmievajúcej sa tváre, sa v mozgu aktivuje časť s hormónmi, ktorá spracováva odmeny. To znamená, že keď vidíte usmievajúceho sa človeka, váš mozog cíti rovnaké pocity ľubovôle ako po športovom výkone, pri dobrom jedle alebo napríklad pri sexe.

Usmievavá žena pôsobí priateľsky, nie ako ľadová kráľovná. Toto gesto je navyše známkou jej pozitívneho prístupu k životu, čo si cenia na svojom partnerovi asi každý. Okrem toho – osloviť sympatickú ženu je pre muža jednoduchšie a príjemnejšie než riskovať odmietnutie od krásnej, ale zamračenej a nedostupnej neznámej. Tá vysiela svojím výrazom jasné signály, že ju len tak niekto nezaujme

2. Vlasy

Prevažná väčšina mužov na žene oceňuje vlasy. A nejde o to, či sú dlhé pod zadok, alebo ostrihané na chlapca. Každému sa páči niečo iné – ale väčšinou sa páni zhodnú na tom, že ich priťahujú zdravé vlasy, o ktoré žena zjavne stará. Ak sú čisté a voňavé, rozhodne s nimi zabodujete!

3. Oči

Medzi prvé tri atribúty, ktoré záujmu u mužov rozhodne patria aj oči a ich výraz. Mnohé štúdie potvrdili, že až 70% mužov sa najskôr zahľadí žene do očí. Až pokiaľ ho v nich niečo zaujme, pozerá sa ďalej. Preto ich neschovávajte v čiernych okuliaroch, nepozerajte sa do zeme a podčiarknite ich vhodným make-upom! Práve pre svoj podmanivý pohľad môžete získať pozornosť opačného pohlavia veľmi ľahko.

4. Vôňa

Muži vnímajú očami veľa, ale nie výhradne nimi. Vôňa je rozhodne niečo, čo ich dokáže pritiahnuť, ale aj odradiť. Nejde len o parfum ako taký, ale aj o vôňu vášho tela alebo dychu. Podľa niekoľkých vedeckých štúdií mužom voňajú prevažne sladké parfumy, kým ženy dávajú na mužoch prednosť skôr ostrejším tónom.

5. Nohy

Nikoho asi neprekvapí, že ďalšou časťou tela, ktorú muži často hodnotia, sú nohy. Pravda je, že ľudia s dlhšími nohami zaujímajú opačné pohlavie viac – a to platí u mužov aj u žien!

Prišli na to psychológovia z Vroclavskej univerzity v Poľsku, ktorí požiadali 218 dobrovoľníkov oboch pohlaví, aby ohodnotili príťažlivosť siedmich mužov a siedmich žien na digitálne upravených obrázkoch. Tím zistil, že bez ohľadu na tvar tela boli ľudia s dlhšími nohami hodnotení ako najatraktívnejší. Nesmú byť ale zase príliš dlhé – najlepšie hodnotení boli tí, ktorí mali priemerne o 5 percent dlhšie nohy, než je v Poľsku bežné.

Okrem samotnej dĺžky je ale veľmi dôležité aj to, aby boli nohy pekne upravené – muži oceňujú hebkosť pokožky a upravené nechty a chodidlá. V otvorených topánkach preto nikdy nezabudnite na kvalitné pedikúru!

6. Tvar pŕs

Keď majú muži povedať, čo im na ženách príde sexi, len málokto nezmieni práve prsia. U väčšiny z nich ale nejde o veľkosť, ako sa môže zdať. Oveľa dôležitejšie, než či máte jedničky alebo štvorky, je ich tvar, plnosť a pevnosť.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
7. Hlas

V neposlednom rade záleží mužom často viac na tom, aký tón hlasu žena má, než či disponuje mierami 90-60-90. Sexy hlas dokáže pánov dostať priamo do kolien. Mnoho z nich vníma farbu konkrétneho hlasu ako nesmierne silné lákadlo. Možno nebude vedieť, čo hovoríte, ale ten hlas!

zdroj: prozeny.cz

5 dôvodov, prečo sa chlapom páčia blondínky

facebook

Ako si vrátiť do mladosti a zbaviť sa všetkých príznakov staroby – fyzických i psychických

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.