Potešiť ženu nemusí byť zložité

Čo sa týka náročnosti a komplikovanosti pohlavia, na celej čiare víťazia ženy. Mužom vraj stačí k spokojnosti málo, zatiaľ čo ženy sú náročné a vyjsť im v ústrety nebýva ľahké. Vedci ale tento spoločensky vnímaný fakt krotia. Aj žene je pomerne jednoduché urobiť radosť, len stačí vedieť, ako na to.

Zároveň odborníci dodávajú, že za komplikovanosť žien môžu vo voľne prenesenom zmysle slova aj sami muži. Ženám je totiž naozaj ľahké urobiť radosť a potešiť ich. Základom k tomu sú ale určité pravidlá, ktoré by si mal osvojiť každý muž. Pokiaľ tieto pravidlá páni neriešia, aj z ideálnej a bezstarostnej dámy sa pomerne rýchlo vo vzťahu stane komplikovaná osoba, ktorú je ťažké uspokojiť. Všetko záleží na uhle pohľadu, súhlasia mnohé dámy.

Rada pre mužov znie. Osvojte si základné jednoduché spôsoby, vďaka ktorým svoju partnerku urobíte šťastnú viac, než by ste si mysleli.

Upratovanie

Bez ohľadu na to, či má žena k upratovaniu bežný prístup, alebo je doslova posadnutá čistotou, urobí jej vždy radosť, keď muž bude udržiavať svoj byt či auto v čistote. To sa týka samozrejme aj oblečenia a očisty tela. Pre pokoj všetkých je potom lepšie, keď muž venuje najväčšiu pozornosť údržbe chladničky, drezu a samozrejme aj kúpeľne.

Udržiavanie čistoty všeobecne nie je len pozitívnym prístupom k hygiene a zdravému životu, ale tiež prinesie plusové body hneď na začiatku vzťahu, keď muž pozve dievča po prvýkrát k sebe domov.

Pri dlhodobejšom vzťahu je pravidlo upratovania stále rovnako dôležité. Pravidelná očista domácnosti je jedným zo spôsobov, ako urobiť partnerke radosť a ukázať jej, že aj muž sa môže bez problémov podieľať na mnohých veciach.

Vlastná aktivita

Vo vzťahoch sa cení, a tiež samozrejme poteší, aj vlastná aktivita. Ak to pojmeme z pohľadu ženy, rozhodne jej urobí radosť, keď ju muž čas od času nečakane prekvapí kvetmi, romantickou večerou alebo lístkami do kina či divadla. Ide nielen o romantické gestá, ale aj o prejav záujmu.

Podobné gestá snáď každá žena od partnera tajne očakáva, a ak sa jej niekedy nejaké také splní, bude veľmi potešená.

Pozornosť

Keď sa dvaja ľudia zoznámia, trávia spolu všetky chvíle, nedajú jeden bez druhého ani ranu. Po nejakom čase ale rovnako ako vášeň aj ostatné aktivity vo vzťahu doznajú istého ochabnutia. Záujem by sa ale nemal vytratiť nikdy.

Pokiaľ sa tak zo strany muža stane, žena sa tým bude trápiť. A dávať to priamo alebo nepriamo najavo aj tým, že bude vyčítať, mať vyššie nároky na uspokojenie atď. Ak opomenieme na chvíľu fakt, že vzťahová pozornosť by mala byť obojstranná, je naozaj vhodné, aby sa niekedy muži viac zamerali na svoje nežnejšie polovičky a venovali viac pozornosti ich prianiam, túžbam i pocitom.

Vyjadrenie pocitov

Mnohí muži by sa podľa názoru odborníkov dali rozdeliť do dvoch skupín, čo sa vyjadrovania pocitov týka. Keď ich niečo trápi, buď si niekde vybijú zlosť, alebo jednoducho od problému začnú utekať. Málokedy o ňom ale hovorí so svojou partnerkou. Pritom ženy sú oným empatickejším pohlavím, ktoré mnohokrát už spočiatku spozná, že s mužom nie je niečo v poriadku a že sa niečo stalo.

Hoci to muži často nechápu, aj obyčajné rozprávanie o probléme môže byť dobrým riešením. A ak sa zverí partnerke, aj ona bude rada. Pocit toho, že s ňou priateľ zdieľa nielen pekné chvíle, ale aj rôzne trápenia, ju môže vnútorne uspokojiť a bude sa cítiť potrebná.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Sex

Keď pôjde mužom vo vzťahu len o sex ako taký, nebude to robiť dobrotu. Aj keď to nebudú niektorí páni chcieť počuť, mnoho žien práve v sexe vyžaduje romantiku, kreativitu a vzájomnú blízkosť. Len samotné vyvrcholenie im jednoducho nestačí.

zdroj: novinky.cz

Aké signály poukazujú na zhoršujúci sa partnerský vzťah? Pozerajte sa, čo hovorí telo.

facebook

Každodenné maličkosti, vďaka ktorým posilníte partnerský vzťah