O čom s partnerom hovoríte najčastejšie? Prezradíme vám, čo to o vzťahu vypovedá!

Žijete spolu, možno máte deti, milujete sa a tiež spolu hovoríte. A na tom, ako spolu hovoríte a o čom sa rozprávate, veľmi záleží. O vašom vzťahu to vypovedá viac, než by ste si mysleli.

Keď spolu dvaja ľudia žijú, zákonite spolu tiež hovoria. Témy vašich hovorov a spôsob komunikácie je ale v podstate zrkadlom vášho vzťahu. Ktorá z nasledujúcich šiestich možností na vás sedí?

1. Téma číslo jedna. Prevádzkové veci!

Kto vyzdvihne deti zo školy, kto nakúpi, kto objedná opravárov na práčku? Pokiaľ sa drvivá väčšina vašich hovorov týka čisto prevádzkových vecí, má to dve roviny. Na jednej strane je to dobre. Vypovedá to o tom, že sú partneri schopní si vyjasniť veci okolo chodu rodiny a majú dobre nastavenú komunikáciu. A aj keď sa to môže zdať ako banálna vec, pre vzťahovú pohodu je to pomerne dôležité.

Má to ale aj svoje tienisté stránky, obzvlášť pokiaľ sa naozaj o ničom inom takmer nebavíte. Môže to značiť, že ste nechali vzťah spadnúť do rutinných záležitostí.

2. Hlavne klebety!

Po večeroch sa rozprávate o tom, ako sa sused zase opil, ako to deťom vašej kolegyne nejde v škole. Riešite, kto by sa mal rozviesť, kto by sa mal viac venovať deťom, kto ich naopak rozmaznáva. Témou vašich hovorov sú jednoducho ľudia z vášho okolia, nie vy.

Na toto pozor. Môže to totiž značiť, že dôležitým debatám sa zámerne vyhýbate. Keď partneri riešia len ostatných, môže to vypovedať o tom, že podvedome utekajú sami od seba a svojich problémov.

3. Vzájomné uťahovanie

Dosť často si jeden z druhého robíte srandu a uťahujete si zo seba. Je to ale milé a zasmejete sa pri tom oboch. Toto je veľmi dobre! Vo vzťahu je humor dôležitý, a pokiaľ sa spolu partneri smejú a vedia si robiť zo seba srandu, majú veľkú šancu, že ich vzťah vydrží naozaj celý život.

Len treba vtipkovať vždy s úctou, láskou a rešpektom! Potom to môže vzťahu veľmi prospieť. Partneri na sebe takto môžu zábavnou formou aj niečo zlepšiť. Smiech môže poliečiť slabé miesta, na ktoré si vzájomne poukazujú.

4. Rýpanie

V podstate úplne opačným prípadom je, keď do seba ľudia často ryjú. Sú voči sebe hryzaví a rýpaví, snáď žiadna ich diskusia sa nezaobíde bez takýchto poznámok. Toto do harmonického vzťahu nepatrí. Jasne to ukazuje, že vo vzťahu nie je niečo v poriadku.

5. Obyčajné každodennosti

Žiadne veľké a závažné debaty, jednoducho len úplné malichernosti a drobnosti každodenného života. Čo kto ten deň prežil, prečo ho naštval kolega, čo mu urobilo radosť, čomu sa zasmial.

Toto je v úplnom poriadku, a pokiaľ sa cítite dobre a naplnene, nie je na tomto obyčajnom „táranie“ vôbec nič zle. Len si skúste občas tiež viac pripomenúť, prečo ste spolu, prečo sa máte radi a aké sú vaše priority do budúcna.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
6. Siahodlhé diskusie

Večery trávite hovory o politickej situácii na celom svete, riešite globálne otepľovanie a ako vás sklamali tohtoročné nominácie na Nobelovu cenu mieru. Znamená to, že si spolu veľmi dobre rozumiete po intelektuálnej stránke. A to je dôležité. Len pozor, aby to nebolo to jediné, čo vás spája. Vo vzťahu je potrebné napĺňať aj iné než len intelektuálne potreby. Myslite na to, aby z vás neboli len kamaráti, čo po večeroch filozofujú a na napĺňanie ostatných potrieb zabúdajú.

zdroj: prozeny.cz

Najväčšie chyby, ktorých sa ženy dopúšťajú v manželstve

facebook

6 emocionálnych potrieb, ktoré je vo vzťahu nutné uspokojovať. Inak neprežije!