Najväčšie chyby, ktorých sa ženy dopúšťajú v manželstve

Rozvod nie je nič, na čo by ľudia boli hrdí. Pre mnohých je to až skutočne najneskoršie riešenie. A nie je pravdou, že za väčšinou rozvodov stoja muži. Chybujú obe pohlavia a málokto sa z týchto chýb poučí. Za väčšinu rozvodov môžu stále sa opakujúce chyby. Pozrite sa s nami, ako si najčastejšie ubližujú ženy.

1. Zverovanie sa kamarátkam

Pokiaľ sa ženy rady so svojimi problémami v manželstve zverujú kamarátkam, mali by sa mať na pozore. Ženy svoje vlastné problémy nikdy neberú tak vážne, ako problémy kamarátok a dosť často okolo toho urobia zbytočný humbuk. Muži sa tak o veciach, ktoré mali zostať v intímnej zóne, veľmi skoro dozvedajú od okolia, čo sa jednoducho neodpúšťa.

Pokiaľ sa už teda chcete so svojimi problémami niekomu zveriť, potom namiesto kamarátok voľte radšej odborníkov.

2. Neustále pripomínanie problémov

Komunikácia je vo vzťahu veľmi dôležitá. Avšak to neznamená, že ak budeme druhému neustále pripomínať, čo robí zle, že sa skutočne napraví a začne sa správať inak. V skutočnosti muži priamo nenávidia neustále naliehanie a miesto vyhovenia partnerke v podstate od nej utekajú.

3. Partner sa nezmení

Napriek tomu, že ženy o mnohých chybách mužov vedia už na začiatku vzťahu, tajne dúfajú, že sa kvôli nim páni zmenia. V skutočnosti sa ale musia zmeniť obaja partneri, aby spolu boli dlhodobo šťastní. Pracovať na sebe tak musia aj ženy, čo si bohužiaľ mnohé z nich neuvedomujú a svojou túžbou po zmene druhého, o svojich partnerov prichádzajú.

4. Negatívna optika

Pokiaľ žena na mužovi vidí len samé chyby a namiesto chvály ho neustále kritizuje, potom sa mužovi nemožno čudovať, že utečie. Muži sa totiž veľmi skoro dostanú do stavu, keď si sú istí, že nech urobia, čo urobia, bude to zle, a prestanú sa úplne snažiť. Pretože to aj tak nikto neocení.

5. Zakázané slová

Pri výčitkách ženy často používajú vety typu: „Myslím, že si zaslúžim…” Podľa odborníkov by na podobné vety mali úplne zabudnúť. Tie totiž obvykle nie sú konštatovaním, ale vyčítaním chýbajúcich vecí. Ak ženy chcú niečo dosiahnuť, potom sa musia zaobísť bez výčitiek aj vydierania.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Nie je zlé zdôrazniť svoju vlastnú cenu a vysvetliť druhému, čo je a nie je pre nás dôležité, ale veľmi dôležitá je forma oznámenia. Prirovnať svoje potreby k potrebám druhého a nevynucovať si za každú cenu pochopenie.

zdroj: novinky.cz

Návod, ako ochrániť manželstvo pred rozvodom.

facebook

Spôsoby správania, ktoré najčastejšie vedú k rozvodu