Milujem ho, ale… Čo môžu byť vážne dôvody na rozchod?

Láska síce hory prenáša, ale sú situácie, kedy je to naozaj poriadna ťarcha. A niekedy sa môže stať, že hoci sa dvaja ľudia majú naozaj radi, byť spolu jednoducho nemôžu. Potom im nezostáva nič iné ako to ukončiť.

Rozísť sa, keď vám ten druhý zase nič také hrozné neurobil? Vypočuť mozog namiesto srdca môže byť pekne ťažká úloha. Zvlášť pokiaľ má srdce tendenciu skresľovať realitu a ukazovať vám veci v lepšom svetle, než sú. Lenže niekedy treba uprednostniť rozum a povedať si, že už to naozaj nemá zmysel. Aj keď je smutné si to priznať, iba láska k dlhodobému, rovnoprávnemu a spokojnému vzťahu nestačí. Na ktoré problémy je aj ona krátka?

1. Odlišná predstava o budúcnosti

Myslieť si, že druhého zmeníte, je síce krásna romantická predstava, ale lepšie funguje v zamilovaných príbehoch ako v reálnom živote. Ak vám muž v začiatkoch vzťahu hovorí, že deti nechce (či už preto, že ich má, alebo sa na otcovstvo jednoducho necíti), radšej mu verte a vycúvajte skôr, ako bude neskoro. Kompromisy sú síce možné, ale len do určitej chvíle. Potom to bude vždy šťastie na úkor druhého.

2. Stratená dôvera

Vzťah nemusí stroskotať na nevere, ale na strate dôvery z nej plynúcej áno. Pokiaľ partner niekde „ulietne“ a vy sa s tým dokážete porovnať a odpustiť mu, potom je to v poriadku a môžete ďalej fungovať ako pár. Hoci je teda potrebné veľké množstvo sily toto zemetrasenie ustáť. Lenže keď sa vám nepodarí obnoviť dôveru a ste voči partnerovi podozrievavé, a to nielen čo sa týka iných žien, nemá taký vzťah zmysel.

3. Vzťah na diaľku bez doby expirácie

Ak partner musí byť pracovne potrebný rok v inom meste, potom sa to určite dá vydržať. Veľké vzdialenosti sú síce pre vzťah ťažké, ale dajú sa prekonať, keď viete, že to raz skončí a potom vám nič nebude brániť žiť spoločne. Pokiaľ je však jeho návrat v nedohľadne a nie je stanovený žiadny termín, ani približný, potom je potrebné zamyslieť sa, či má vôbec zmysel taký vzťah budovať. Môžete sa milovať sebe viac, ale zároveň k sebe buďte úprimní: povedzte si, či treba ďalších desať rokov chcete žiť neustále na cestách medzi vašimi domovmi.

4. Minulosť silnejšia ako prítomnosť

Človek má občas pocit, že je láska všemocná a prekoná problémy vo vzťahu, nech sú akéhokoľvek rázu. Lenže to tak bohužiaľ nie je. Ak ste sa so svojím náprotivkom už raz rozišli, zrejme tam bolo niečo, čo vám prišlo natoľko závažné, že ste sa s tým nedokázali porovnať. Myslíte, že druhýkrát to zmizne a zostane len bezproblémová láska? Áno, niekedy sa dvaja ľudia stretnú v nevhodnom čase a na druhý pokus im to klapne, ale ak cítite rovnaké problémy ako prvýkrát, nie je dôvod to naťahovať.

5. Pocit, že by to malo skončiť

Hoci máte druhého radi, vzadu v hlave vám čosi našepkáva, že váš vzťah nie je tak úplne ono. Možno nie ste ani schopní pomenovať, čo vám vadí či nevyhovuje, ale nepríjemného pocitu sa nemôžete zbaviť. Občas sa jednoducho stane, že dvaja ľudia pre seba nie sú stvorení, hoci to nemusí mať racionálny dôvod. Niekedy je skrátka potrebné zložiť si ružové okuliare a nahliadnuť na svet s kvapkou rozumu.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
6. Hádky hraničiace s agresiou

Iste poznáte poučky, že hádky sú korením vzťahu, lenže vám pripadá, ako by ste mali nos plný korenia a čili, a nemôžete sa nadýchnuť? Ono totiž všetkého veľmi škodí, a keď hádky prejdú od zdravej rivality k boju o nadvládu, je načase dať spiatočku. Hádky by nemali byť na dennom poriadku a už vôbec k nim nepatrí búchanie dverí, sprosté nadávanie alebo pochybnosti, prečo druhého vlastne milujete. Takáto láska je len deštruktívna.

zdroj: prozeny.cz

Ako sa v pokoji rozísť s partnerom

facebook

Desí Vás svadba? Ako s citom odmietnuť žiadosť o ruku.

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.