Zoznamovanie podľa veku alebo kedy je to pre ženy najťažšie?

Keď máte okolo dvadsať, svet vám leží pri nohách. Ste slobodné, bezdetné a zoznámiť sa ich vlastne hračka. V priebehu rokov sa to ale komplikuje. Kedy je pre ženu naozaj ťažké stretnúť spriaznenú dušu? A ako si zoznamovanie uľahčiť?

V mladosti nad tým človek vlastne ani veľmi nepremýšľa. Má viac odvahy, je ochotný riskovať, nezväzuje ho takmer nič. A tak sa zoznamujete, randíte, niekedy sa to nepodarí, ale život ide ďalej. Lenže čo staršie ženy? Tie s deťmi, rozvedené, alebo dokonca vdovy? Tie to majú s hľadaním lásky oveľa zložitejšie.

Mladé, rozvedené a s deťmi

Vek na riskovanie a viac-menej bezstarostné zoznamovanie síce tieto ženy majú, lenže je za nimi nepodarené manželstvo a sú tu malé dieťa či deti. A to je ešte len umenie nájsť novú lásku! Nehľadáte totiž len partnera pre seba, ale niekoho, kto si padne do oka aj s vašimi potomkami. Tieto ženy sú určite viac obozretné, pretože nechcú zraňovať svoje deti. Len tak si teda domov nového muža neprivedú.

Navyše aj muži k nim pristupujú podobne. Niekedy sú napríklad slobodní a na záväzky sa ešte necítia, preto si rozmýšľa, či vôbec do takého vzťahu ísť. Alebo si prajú vlastné deti a vnímajú, že keď tam budú ratolesti z iného zväzku, nemusia to byť také pohodové, ako keď sa vytvára úplne nová rodina.

Ale je množstvo párov, ktoré toto zvládli. Tu je rada len jediná: neponáhľajte sa, zoznamujte sa postupne a konajte spolu na rovinu. Netajte, že máte deti, nech je hneď jasné, ako to je.

Rozvedené päťdesiatničky

Posledných dvadsať a viac rokov strávili po boku jedného muža. S ním vychovali deti, ktoré sú teraz už v podstate dospelé a rodičia toľko nepotrebujú. A manželstvo začalo krachovať a skončilo rozvodom.

Toto sú ženy v plnej sile, schopné si užívať lásku, súzvuk aj sex, ale zrazu sú samy a sklamané. To, v čo verili, je preč. Pripadajú si staré a na nič. Veľakrát majú pocit, že týmto ich život skončil, že nemajú šancu medzi mladými uspieť, neveria, že dokážu začať znova. Navyše sa fyzicky hanbia, nevedia, ako s mužmi komunikovať, ako obstáť na trhu single.

Rada prvá je uzavrieť minulosť! Nechajte rany zahojiť, uzavrite staré, aby mohlo začať nové. Ženy by sa v tejto situácii mali začať venovať predovšetkým sebe. Tomu, čo ich baví, doteraz však na to nebol čas. Alebo na čo nemali doteraz odvahu, ale s novým začiatkom to môže byť akýsi impulz k „prebudeniu“.

Hlavné je neuzatvárať sa pred svetom, ale naopak do neho poriadne vtrhnúť. Oprášiť staré priateľstvá, nájsť si aj nových kamarátov. Všetko je to vec sebavedomia. Pokiaľ ho žena s rozvodom stratila, treba vyhľadať odbornú pomoc. Rozpad manželstva vám totiž môže dať nové krídla, môžete rozkvitnúť. Stačí pochopiť, že nie je dobré mrhať časom a ľutovať sa.

Osamelé vdovy

Sú to ženy napríklad staršie ako šesťdesiatpäť rokov, ktoré zostali samé. Manžel alebo partner zomrel, deti sú dospelé a majú svoje vlastné rodiny a občasné stretnutia či nedele strávené s vnúčatami to prázdno nemôžu vyplniť.

Tu je zoznámenie veľmi komplikované, obzvlášť, pokiaľ milovaný muž odišiel vcelku nedávno. Niekedy tieto ženy mávajú pocit, že už sú predsa babičky a nemali by blázniť ako mladé. Hanbia sa aj pred svojimi blízkymi, čo by tomu povedali, keby si našli partnera. A hocikedy dokonca premýšľajú, či to nie je svojim spôsobom zrada voči mužovi, ktorý odišiel.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Ak ale tieto obavy prekonajú, majú to s trochou zveličenia najľahšie. Majú dostatok času, nemusia myslieť na potreby nikoho iného ako na tie svoje, väčšinou ich už nestresuje práca, v podstate si môžu lásky a zábavy užívať plnými dúškami. A na tieto spokojné seniorky užívajúce si kúpele, divadlá či víkendy na chalupách s niekým, s kým im je dobre, je radosť pozerať.

Naozaj platí, že na lásku či veľmi blízke priateľstvo nie je nikdy neskoro!

zdroj: novinky.cz

Je to ten pravý muž? Môžete to spoznať už na prvom rande!

facebook

Čím ženy desia mužov pri zoznamovaní