Láska v práci: Ako spoznáte, že kolega (ne)má záujem?

Stretávate ho každý deň, páči sa vám, nemôžete naň prestať myslieť. Zahľadieť sa do kolegu nie je nič neobvyklé. Lenže ako nadviazať kontakt? Najdôležitejšie je poznať, či aj on má záujem. A tu je návod, ako jeho sympatie odhaliť.

Možno sa len každé ráno pred vchodom do práce pozdravíte, možno spolu jazdíte výťahom, stretávate sa na poradách, alebo spolu napríklad aj denne preberáte najrôznejšie pracovné záležitosti. Ten muž sa vám jednoducho páči, lenže neviete, či aj on to má podobne. A tak nemáte odvahu nadviazať aj trochu mimopracovnú konverzáciu. Byť odmietnutá mužom, ktorého potom budete ďalej denne stretávať, je trochu strašidelná predstava.

Podľa britskej sexpertky Tracey Cox ale môžete celkom ľahko spoznať, či priťahujete aj vy jeho. Stačí sa len zamerať na tie správne veci.

1. Úsmev kedykoľvek vás zazrie

Môže hovoriť napríklad o excelových tabuľkách alebo ročnom obrate vašej firmy, môže pokojne v ruke držať skrutkovač a opravovať ventiláciu, napriek tomu sa dajú vypozorovať náznaky toho, že mu nie ste ľahostajná.

Pokiaľ sa jeho tvár roztiahne do úsmevu zakaždým, keď vás stretne alebo vás zahliadne (obzvlášť ak bol sekundu predtým jeho výraz skôr zamrzutý), verte, že je to veľmi dobré znamenie. Jednoducho sa mu pohľad na vás páči!

Všímajte si aj to, čo robí, keď hovoríte vy. A je jedno, či len s ním (pokojne aj o pracovných veciach) alebo v hlúčiku s ďalšími kolegami. Ak sa k vám nakláňa, akoby chcel počuť každé vaše slovo, jasajte. Vaša fyzická prítomnosť mu je príjemná!

Ďalší je očný kontakt. Ak ho poctivo udržuje, ale keď sa vaše pohľady stretnú, zrak rýchlo sklopí, a až po chvíľke sa na vás opäť pozerá, je to známka záujmu. „Ak ale očný kontakt neudržuje, naopak sa pozerá akoby mimo vás, nezamieňajte to za aroganciu alebo nezáujem,“ varuje Tracey Cox. Môže ísť o hanblivosť, pretože práve plachí ľudia mávajú problém s udržaním očného kontaktu s tými, ktorí sa im páčia.

2. Špičky smerom k vám

Je to jednoduché pravidlo. Naše špičky jednoducho vždy mieria tam, kam chceme (hoci len podvedome) ísť. Ak smerujú jeho špičky k vám, je to jasný signál, že chce byť s vami. Pokiaľ je k vám otočený len trupom a tvárou, ale jeho nohy mieria na dvere, nie je to veľmi dobré znamenie.

A čo keď sedí? Pokiaľ sedí s nohami pevne ukotvenými na zemi a pritom má viac či menej roztiahnuté nohy, jasne vám hovorí „pozri, som tu, a toto môže byť tvoje“.

3. Flirtujúci trojuholník

Mnohé štúdie poukazujú na to, že sa v rôznych situáciách a pri rôznych príležitostiach pozeráme na ľudí inak. Keď sa bavíte s niekým cudzím, robia vaše oči pohyb trojuholníka, ako mu kmitáte pohľadom z jedného oka do druhého a potom zídete rýchlym žmurknutím na nos, a potom zase: oko – oko – nos.

Keď hovoríte s kamarátmi, kolegami, jednoducho so známymi ľuďmi, tento trojuholník sa zväčšuje. Z nosa skĺzavate až k ústam, takže z toho je oko – oko – ústa.

A ak sa vám niekto páči, priťahuje vás, flirtujete s ním, tento trojuholník je ešte väčší. Z úst postupujú vaše oči až k hrudníku či dokonca zvyšku tela. Takže sledujte jeho oči, pokiaľ je to trojuholník oko – oko – hrudník (telo), je to jasné.

4. Veľa žmurká

Pokiaľ sa na vás niekto pozrie a je spokojný s tým, čo vidí, automaticky začne viac žmurkať. Môže za to náš mozog, ktorý iniciuje žmurkanie, ak nájde niekoho sexuálne príťažlivého. Takže čím viac žmurká, tým viac sa mu páčite.

5. „Vyprsí“ sa

Kedy vyzeráme najlepšie? Keď sa vypneme, narovnáme, vypneme hruď. „A presne to urobí muž, ktorý o vás má záujem, keď vás zbadá. Jednoducho sa vyprsí, chce sa vám predviesť v plnej paráde,“ hovorí Tracey Cox.

6. Hrá sa s oblečením (vlasy, fúzy…)

Keď sa stretnete, alebo keď ste v kontakte, hrá sa s gombíkmi od saka, upravuje si golier košele, uhladzuje si vlasy, urovnáva fúzy. Chce vyzerať čo najlepšie, a podvedome sa upravuje. Ženy robia to isté, len sa skôr hrajú so šperkami, uhladzujú si sukne alebo vlasy a podobne.

7. Trochu vás dráždi

Podpichuje vás, možno dokonca používa ľahký sarkazmus. „Znamená to, že sa mu sakramentsky páčite, pretože práve to robia muži, keď ich nejaká žena priťahuje. Doberajú si ju,“ tvrdí Tracey Cox.

8. Ruky na bedrách

Sedí alebo stojí, hovorí s vami a ruky má na bedrách? Podvedome tým dáva najavo svoje sebavedomie a poukazuje na svoje fyzické proporcie, na to, že je chlap. A je to chlap, ktorý má záujem!

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Pozor, toto značí nezáujem!

Tak ako existujú dobré znamenia, existujú samozrejme aj tie zlé. Toto sú najčastejšie signály, ktoré vysielajú muži, ktorí záujem naopak nemajú:

  • Je v opozícii – Vy sedíte, on stojí (alebo naopak). Jednoducho robí presne opak toho, čo vy. Toto je najrýchlejší a najľahší spôsob, ako naše telo dáva najavo nezáujem alebo dokonca nesympatie.
  • Hýbe nohami – Pohupuje sa na pätách, poklepáva nôh, čo má prehodenú cez nohu, podupáva a podobne. Je to jasné znamenie, že najradšej by sa zobral a utiekol.
  • Vytvára bariéry – Ľudí do svojej súkromnej telesnej zóny môžeme pustiť, ale tiež nemusíme. Takže keď sa nám niekto nepáči, vytvárame medzi nami a ním najrôznejšie bariéry. Krížime ruky, dávame si pred seba tašku, chránime so stolom a podobne. Pokiaľ robí všetko preto, aby medzi vami nebol voľný priestor, nie je to dobré.

Už viete, kto o vás má v práci záujem?

zdroj: prozeny.cz

Sexuálne napätie a ako ho zvládať

facebook

Ako na mužovi spoznáte, že po vás netúži?