Môže udržiavací sex zachrániť váš vzťah?

Padáte únavou, ráno čoskoro vstávate, s partnerom si v poslednej dobe veľmi nerozumiete a včera ste sa pohádali kvôli rodinným výdavkom. Kto by mal chuť toto všetko schovať za raj v perinách? Lenže on je to ten najlepší nápad vôbec! Prečo?

Všetci, ktorí žijú vo vzťahu, vedia, že každý deň nie je posvietenie. Zatiaľ čo niekedy si sex užijete dvakrát, trikrát týždenne, druhýkrát na neho vôbec nedôjde. Čia je to vina? Stres, nepriaznivý zdravotný stav, nedorozumenie s partnerom či náročné pracovné obdobie patrí k tým najbežnejším dôvodom, prečo sa spolu partneri prestávajú intímne stýkať.

Lepšie niečo ako nič?

Z krátkodobého hľadiska to taká katastrofa nie je, ale postupom času absencia milovania vytvára priestor pre emocionálny strach a odcudzenie medzi milencami. Na oboch stranách môže dôjsť aj k zníženiu sebavedomia – ako u toho, kto po milovaní netúži, tak aj u partnera, ktorý je odmietaný. V takých chvíľach je vhodné zvážiť takzvaný udržiavací sex. Čo si pod tým predstaviť?

Udržiavací sex je sex, ktorý vedome začleňujete do svojho vzťahu, aby ste oprášili určitú frekvenciu milostných stretnutí a neprišli o kontakt s partnerom. Môžete sa na ňom ústne dohodnúť a vopred ho naplánovať na určitý deň v týždni. Podľa výskumu, ktorý uskutočnila sieť predajní Superdrug, je najobľúbenejším dňom na sex sobota či nedeľa.

Vedomý sex

Že je takýto postup „príliš oficiálny“ a chýba hoci štipku spontánnosti? Nie, to sa vám nezdá. Skutočne je to tak, avšak sexuálna túžba sa v priebehu času mení a niekedy je holt treba vyvinúť vedomé úsilie, aby sa udržala aktívna. Dohoda medzi partnermi je pre vzťah aj samotných jeho účastníkov cenný prínosom. Čo je na tom pozitívne?

Partnerský workout

Udržiavací sex totiž nie je nutne jediným sexom, ktorý máte, ale slúži ako dobré pripomenutie toho, že nežijete sami, máte niekoho, kto vás objíme a pozná vaše potreby. Navyše aj plánovanie intímnych aktivít môže byť sexy, pretože očakávanie stupňuje vzrušenie. Tak na nič nečakajte a do kalendára si zapíšte napríklad srdiečko.

Podľa cirkadiánneho alebo biologického rytmu je 22. hodina najlepším časom pre milostné hry, ale obľúbenosti sa u milencov teší skôr deviata hodina ranná. Lenže málokto v má v tejto dobe čas na akékoľvek hry. Naladiť sa na tento okamih nemusí byť ťažké. Pár hodín pred akciou si vymeňte pár chlípnych textoviek, skočte spolu do sprchy, namasírujte si stuhnutý krk.

Ceruzka a papier ako najlepší spojenci

Ak si to naozaj chcete užiť a bavia vás partnerské hry, na kúsky papiera napíšte milostné pozície, konkrétne sexuálne techniky, lístočky vhoďte do pohára a ráno alebo večer pred plánovanou schôdzkou jeden vytiahnite. Fantázia začne pracovať na plné obrátky.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Myslite však na to, že udržiavací sex je predovšetkým o výbere toho, čo je pre váš vzťah najlepšie, preto mu svoj plán prispôsobte. Ak má náprotivok problémy s dosiahnutím a udržaním erekcie, rozhodne nebude rád za sexuálny maratón, skôr dá prednosť rýchlovke.

Pary, často hovoria, že aj keď voči plánovanému milovaniu mali zo začiatku isté pochybnosti, nakoniec im priniesol pozitívne skúsenosti a vniesol do vzťahu zase spokojnosť. Idete do toho?

zdroj: prozeny.cz

Čo o vás prezrádzajú vlastné sexuálne fantázie?

facebook

Sex rozhoduje o tom, či ste v práci spokojní