Desatoro pre unavené oči – ako sa o ne správne starať?

Dnešná doba, keď občas len ťažko rozoznávame deň a noc a väčšinu pracovného dňa trávime s nenahraditeľným počítačom, dáva našim očiam pekne zabrať. Unavené oči potom na nás prezradia každý prehrešok proti rozumnej životospráve a tiež oči nám ani nemôžu dobre slúžiť.

Ako by sme o ne mali správne starať?

Svoje oči neprepínajte

Ak trávite väčšinu pracovnej doby pri počítači, dovoľte svojim očiam vypnúť aspoň večer a venujte sa pre zmenu činnostiam, pri ktorých oči toľko nenamáhate.

Všímajte si známky únavy

To, že na svoje oči nakladáte viac, ako znesú, ľahko spoznáte. Unavené oči sú začervenané, suché, môžu svrbieť a páliť a niekedy môžete mať problém vidieť ostro.

Skúste chladivé obklady

Medzi jednoduché, ale pritom účinné obklady na unavené oči patria plátky čerstvej šalátovej uhorky alebo namočené a vychladené vrecúška čierneho čaju. Priložte ich na oči a odpočívajte poležiačky asi 15 minút.

Objavte silu masáže očného okolia

Striedavo dvoma prstami poklepávajte na oblasť okolo očí, ako by ste hrali na klavír. Alebo jedným prstom jemne napínajte pokožku okolo očí smerom nahor a von.

Bojujte s vráskami

Tvorbu jemných vrások okolo očí môžete potlačiť pravidelným používaním kvalitného očného krému. Dôležité je tiež líčenie. Nesprávna aplikácia očnej ceruzky alebo tieňov existujúce vrásky ešte zvýrazní a môže spôsobiť, že vaše oči budú vyzerať unavene a staro.

Zatočte s kruhmi pod očami

Najlepšou obranou proti tmavým kruhom je dostatok spánku. Ak sa vám nedarí túto podmienku zakaždým splniť, prizvite na pomoc kozmetiku. Na kruhy pod očami sú účinné očné krémy s obsahom retinolu a vitamínu K.

Dostatočne spite

Tá najlepšia starostlivosť vašim očiam nenahradí dostatok kvalitného spánku. Minimálna doba spánku pre dospelého človeka je šesť hodín, záleží ale aj na jeho kvalite.

Pracujte rozumne a efektívne

Aj keď máte práce nad hlavu, naháňačka za výsledkom bez odpočinku nie je vždy tým najlepším riešením. Pohľad do monitora alebo tlačených dokumentov približne raz za pol hodiny prerušte a zaostrujte chvíľu na predmety za oknom alebo v miestnosti. Táto jednoduchá „gymnastika“ pomáha predchádzať únave očí.

Oči si nepretierajte

Oblasť okolo očí patrí k tým najjemnejším častiam ľudského tela a akékoľvek nešetrné zaobchádzanie sa na jemnej pokožke skôr alebo neskôr prejaví.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
S očnými kvapkami to nepreháňajte

Nezabúdajte, že látky nakvapkané do oka sa nakoniec tiež vstrebávajú do krvného obehu. Preto si pred každou aplikáciou najskôr osvojte zloženie očných kvapiek a s kvapkaním to nepreháňajte. Ak trpíte na suché a podráždené oči, aj keď ich nijako neprepínate, poraďte sa so svojím lekárom.

zdroj: ulekare.cz/

Prečo by ženy mali posilňovať chrbát?

facebook

Kilami navyše k lepšiemu zdraviu alebo silnejší ľudia môžu byť fit