Chlapec alebo dievča? 9 babských rád na určenie pohlavia ešte skôr, než to potvrdí ultrazvuk

Premýšľate, či čakáte dievčatko alebo chlapca? Existujú desiatky „zaručených“ rád, ako to zistiť. Pravdou je, že väčšina z týchto populárnych babských rád je vedecky nepodložených, aj keď – na niektorých sa zhodnú aj odborníci.

Chuť na sladké alebo na slané

Pokiaľ zistíte, že neustále bažíte po všetkom sladkom, čo sa vám dostane pod ruku, je to vraj znamenie, že čakáte dievčatko. Túžba po slanom alebo potravinách bohatých na proteíny zase značí, že čakáte pravdepodobne chlapca. Túžite po všetkom, čo je v chladničke a v špajze? Hm, jednoducho ste „len“ tehotná. V skutočnosti nemajú tehotenské chute žiadnu spojitosť s pohlavím dieťaťa. Odborníci sa domnievajú, že tehotenské chute sú spojené s určitými faktormi, ako sú nutričné nedostatky alebo návyky na určité zložky potravín.

Cesnakový test

Toto skúste len na vlastné nebezpečenstvo. Ak ste vraj schopná zjesť veľa cesnaku, ale vôbec po ňom nie ste cítiť, zrejme to znamená, že máte v brušku dievčatko. Pokiaľ zápach cesnaku presakuje zo všetkých vašich pórov, čakáte chlapca. Samozrejme, že žiadna vedecká štúdia na túto tému neexistuje. Na druhú stranu je pravdou, že počas tehotenstva sú potné žľazy aktívnejšie a mení sa aj zloženie potu, takže váš telesný pach sa môže dramaticky zmeniť.

Vzhľad vlasov a pokožky

Pokiaľ je vaša pleť čistá a nemáte žiadne akné alebo vyrážku, a vaše vlasy pripomínajú vlasy z reklamy Pantene, pravdepodobne čakáte chlapčeka. Pokiaľ je to naopak a vaša pleť je nepekná a vlasy sú bez lesku, čakáte dievča. Hovorí sa, že dievčatká „kradnú“ mame krásu. Pravdou ale skôr je, že za zmeny vašich vlasov či pokožky môžu meniace sa hormóny a zvýšený prietoku krvi. Avšak podľa prieskumu, ktorý vykonávali vedci vo Francúzsku, 90 percent žien trpiacich akné, čakali dievčatko.

Partner pribúda na váhe

Podľa tejto babskej rozprávky muž, ktorý priberá na váhe počas tehotenstva svojej ženy podobne ako ona, potom to značí, že čakáte dievča. Vo väčšine prípadov má ale priberanie na váhe oteckov jednoduché vysvetlenie. Pretože tehotné ženy dosť často jedia za dvoch (aj keď by nemali), pravdepodobne máte doma viac jedla ako pred tehotenstvom. Niet divu, že aj partner toho zje viac a je teda pravdepodobné, že priberie.

Očný test

Jedna z najstarších babských povedačiek o určení pohlavia hovorí, že sa stačí pozrieť asi na minútu do zrkadla. Pokiaľ sa vám rozširujú zreničky, znamená to, že čakáte chlapcov. Tehotenstvo môže spôsobiť množstvo zmien v očiach, a to vďaka zmenám v zadržiavaní vody a suchosti očí, ale inak nemá tento očný test žiadne odborné opodstatnenie.

Prstienkový test

Zo všetkých podivných spôsobov predpovedania pohlavia je tento pravdepodobne najzábavnejší. Priviažte prsteň na povrázok a zaveste si ho cez brucho. Ak sa hojdá krúživým pohybom, čakáte vraj dievča, ale ak sa hojdá zo strany na stranu, znamená to, že čakáte chlapčeka. V niektorých kultúrach sa namiesto špagátu alebo stuhy používa prameň vlasov.

Tepová frekvencia

Pokiaľ ide o tehotenské legendy, táto patrí k pomerne novým. Až pôjdete na ultrazvuk, venujte pozornosť srdcovej frekvencii dieťaťa. Ak je tepová frekvencia vyššia ako 140 tepov za minútu, pripravte sa na dievča. Zdravá srdcová frekvencia plodu je zvyčajne medzi 110 až 160 tepmi za minútu, ale vyššie hodnoty sú obvykle spôsobené úrovňou aktivity dieťaťa a vekom. Aj keď teda búšenie srdca nemusí prezradiť pohlavie, môže vás to informovať, že nosíte v bruchu naozaj veľmi aktívne bábätko.

Studené nohy

Niekto má studené nohy neustále, ale pokiaľ máte studené nohy v čase tehotenstva, môžu vraj signalizovať, že čakáte chlapca. Pokiaľ sú vaše nohy stále rovnako teplé, čakáte dievčatko.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Ranné nevoľnosti

Rannými nevoľnosťami trpí mnoho žien. Pokiaľ trpíte častejšími nevoľnosťami, pravdepodobne čakáte dievča. Štúdia vykonaná v Škandinávii potvrdila, že 55 percent žien, ktoré porodili dievčatko, mali častejšie a nepríjemnejšie ranné nevoľnosti. Podobné výsledky priniesla aj štúdia z Kolumbijskej univerzity, podľa ktorej porodilo 65 percent žien so závažnými nevoľnosťami, porodilo dievčatá.

zdroj: maminka.cz

Prečo malé deti bolí bruško a ako im uľaviť

facebook

Jedlo všade, ale spokojné dieťa. BLW má mnoho priaznivcov

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.