Ako sa zbaviť ovisnutého poprsia

Ovisnuté poprsie je vnímané ako jedna z najväčších nedokonalostí žien, ktoré by urobili čokoľvek, len aby sa ich problém netýkal. Ide pritom o prirodzený jav. Postupom času, vekom a pôsobením gravitácie strácajú svoju pružnosť, pevnosť a mladistvý vzhľad úplne všetky prsia. Niektoré ženy sa s tým ale nedokážu zmieriť a v túžbe po večne krásnom poprsí uveria všetkým mýtom a zaručeným radám kolujúcim na internete, ktoré ale podľa odborníkov nefungujú.

1. mýtus – Posilňovanie prsných svalov

Posilňovanie prsných svalov veľmi dobre funguje ako prevencia ovisnutých pŕs. Keď ale už ovisnuté prsia sú, potom to len cvičenie nedokáže zvrátiť.

Je to dané tým, že prsia sú tvorené tukovým tkanivom a ich pevnosť je závislá hlavne na kvalite pokožky a veľkosti prsnej žľazy. Pričom s vekom sa prirodzene prsná žľaza zmenšuje a pokožka ochabuje.

2. mýtus – Spanie s podprsenkou zabraňuje poklesu poprsia

Podprsenka môže pomôcť k okamžitému vytvarovaniu poprsia, avšak keď ju odložíte, tak sa prsia vrátia do svojej prirodzenej – hoci ovisnutej polohy. V skutočnosti ale môže podprsenka ešte stav zhoršiť, pretože kostice pôsobiace proti gravitácii často oslabujú prirodzenú schopnosť prsníka spevniť sa.

3. mýtus – Sprchovanie studenou vodou

Striedavé sprchovanie prsníkov studenou a horúcou vodou síce zvyšuje elasticitu pokožky, ale ovisnuté prsia spevniť bohužiaľ nedokáže.

4. mýtus – Zlá veľkosť podprsenky môže spôsobiť poklesnuté poprsie

Veľkosť podprsenky podľa odborníkov žiadnu rolu nehrá. Pri jej výbere je zo všetkého najdôležitejšie dbať na to, aby sme sa v nej cítili pohodlne a teda, aby nás niekde neškrtili a prsia sa v nej vyložene nekrčili.

5. mýtus – Behanie môže zabrániť poklesu

Beh aj iné športy sú potrebné najmä kvôli lepšej kondícii a zdraviu. Vzhľad poprsia príliš nezlepšia, maximálne zhoršia, a to v prípade, keď žena nebude pri športe používať špeciálne podporné podprsenky.

6. mýtus – Neexistuje nič, čo by vyriešilo ovisnuté poprsie

Pokiaľ budete zdravo a pritom dobre jesť, pravidelne si zacvičíte a vyhnete sa opaľovaniu a fajčeniu, potom máte veľkú šancu, že proces poklesu poprsia skutočne maximálne oddialite. Jedine tak totiž dosiahnete dobrú kondíciu pokožky.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Naopak, ak budete neustále držať nejakú diétu s krátkodobým efektom, potom si nielen poškodíte svoj metabolizmus, ale tiež veľmi negatívne ovplyvníte pružnosť svojej pokožky a prsia vám nielen poklesnú, ale tiež sa na nich môžu objaviť strie, ktoré je možné potom len veľmi zle odstrániť.

Nezanedbávajte ani starostlivosť o pokožku hrudníka a poprsia. Nebojte sa používať špeciálne krémy, pleťové vody. Jednak sa vám v týchto oblastiach výrazne zlepší kvalita pleti, ale aj tak zabránite starnutiu pleti.

A aké sú dnes možnosti riešenia ovisnutého poprsia?

Jednak môžete staviť na prsné implantáty, ale aj tvarovanie prsníkov pomocou vlastného tuku či zväčšenie pružnosti pokožky súčasne so zmenšením pŕs.

zdroj: novinky.cz

10 vecí, ktoré muži chcú od žien: Štíhly pás a veľké prsia to nie sú!

facebook

Prečo muži milujú ženské prsia?