9 rád od psychologičky ženám, ktoré nemajú šťastie v láske

Šťastie je čosi z oblasti mystiky. Samozrejme, nemožno tvrdiť, že náhody neexistujú. Avšak náhoda je nepoznaná zákonitosť. Preto ženy, ktoré nemajú šťastie v láske, zrejme nepoznajú tieto jednoduché pravidlá a už v štádiu zoznamovania opakujú stále rovnaké chyby.

9 pravidiel pre ženy, ktoré nemajú v láske šťastie.

Nikdy za mužom nebehajte.

Ak vám prešla električka, je jasné, že príde iná. Dlhé smútky kvôli niekomu, kto vás nevedel oceniť a odišiel, nemajú zmysel. To on prepásol svoje šťastie. Vy nie.

Uvedomte si konečne, koho naozaj potrebujete, s kým by ste chceli nadviazať vážny vzťah.

Nie ste žiadny univerzálny zámok, ktorý môže odomknúť ktorýkoľvek kľúč. Máte dušu a máte svoje hodnoty. Každý sa k vám hodiť nebude. Ak by ste súhlasili s každým, nie je s vami niečo v poriadku.

Neotvárajte sa ihneď.

Váš vnútorný svet je určite bohatý a zaujímavý. Má svoje svetlé a temné strany. Ak sme dlho osamelí, chce sa nám hrozne veľmi niekomu sa otvoriť, vypovedať, aby nás mohol v úplnosti prijať. Neponáhľajte sa. Otvárajte svoju dušu tomu druhému postupne a pomaly. Otvorte sa trošičku a počkajte si na jeho reakciu. Vzal to, alebo nie? Ak je reakcia negatívna alebo nulová, počkajte s ďalším otváraním. Buď to nie je ten pravý, alebo je jednoducho ešte príliš skoro.

S intímnou blízkosťou neponáhľajte.

Nejdite s ním hneď do postele. Isteže existujú aj šťastné dvojice, ktoré po búrlivej noci pri prvom stretnutí zostali spolu aj naďalej. Lenže to je skôr výnimka potvrdzujúca pravidlo. Neponáhľajte sa. Už len preto, aby ste mali aspoň potuchy, čo je to za človeka, ktorý chce vstúpiť do vašej spálne.

Prestaňte sa ľutovať.

Aj keď ste utrpela nezdary. Kto nejaké nemal? Pozícia „Nikto ma nemá rád, nikto ma nepotrebuje, ja som taká chudobná“ vám šťastie v láske nájsť nepomôže. Ani v živote nie. Sebaľútosť zbavuje síl.

Sad lonely woman holding red heart. Being alone on Valentine’s day. Heartbreak, divorce or breakup concept.
Majte sa rada a vážte si samú seba.

Uvedomte si vlastnú hodnotu. Vážiť samého seba si máte za všetko dobré, čo ste urobila, čo ste v živote dosiahli. A mať sa rada máte len tak. Pretože ste. Láska je pre človeka ako čerstvá voda pre kvet, poskytuje mu možnosť žiť, plnohodnotne sa rozvíjať a kvitnúť. Nečakajte, že šťastie získate, kým si vás niekto zamiluje. Ak v srdci nemáte lásku k sebe samej, nikto ich nedokáže láskou nasýtiť. Budete ako čierna diera, priťahujúca a bez stopy pohlcujúca všetky dobré city, ktoré k vám môže iný človek cítiť.

Staňte sa zdrojom lásky.

Čo to znamená? Znamená to, že keď sa na vás ľudia pozerajú, v ich srdci sa rodí láska. Láska, nie túžba. Nepleťte si to.

Než budete vôbec snívať o vzťahu s niekým, musíte ho dobre spoznať.

Ženy si obraz muža často idealizujú. Vidí v ňom niečo, čo v ňom nie je, nebolo a ani nebude. Nevšímajú si jeho temnejšie stránky. Obraz sna sa potom triešti o realitu a bolestne ženu zraňuje svojimi črepinami. Pozerajte sa na partnera vzpriamene a s rozumom.

Urobte si analýzu svojich minulých chýb.

Kde sú vaše obľúbené hrable, ktoré jednoducho nedokážete minúť bez toho, aby ste na ne šliapla a dostala poriadnu ranu do čela? Keď sa zamyslíte, dokážete opakujúce sa chyby ľahko zistiť. A naučiť sa konať inak.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Je fakt, že niekedy je to celé ťažšie. Bývajú aj nepodarené životné scenáre. Napríklad „Chcem žiť sama“, „O muža nestojím“ a pod. Potom je vhodná návšteva psychológa. Niekedy je to náročná práca. Zvlášť potom vtedy, ak sú prítomné psychogenetické predpoklady, kedy sa nevydarené scenáre z generácie na generáciu opakujú. Poradiť sa s psychológom je vhodné aj vtedy, ak sa trápite ešte stále minulosťou a máte v srdci rany z minulých vzťahov. S tým samozrejme súvisí aj poklesnuté sebavedomie. Psychické problémy treba riešiť. Buď samostatne alebo s pomocou odborníka.

Snažte sa držať týchto jednoduchých pravidiel. Kým ich budete odmietať, život vás bude míňať. Len na vás záleží, či v budúcnosti nadviažete pevný vzťah s dobrým človekom alebo nie. Pamätajte, že náhody nebývajú náhodné. V mnohom ich predurčujú vaše správanie, myšlienky, emócie i vzťah k sebe samej.

zdroj: adaline.cz

Prekvapivé tipy, ako si užiť častejšie sex

facebook

Tri dôvody, prečo o vás muži rýchlo strácajú záujem