Radim Uzel: Povedzte si otvorene, čo vás vzrušuje

V jednej americkej sexuologickej príručke som sa dočítal o laickom spôsobe, ako vyšetriť erotickú citlivosť. Vykonáva sa tak, že sa muž postupne dotýka rôznych častí obnaženého tela svojej partnerky a ona pritom vyráža samohlásku ááá.

Vydáva teda presne taký zvuk, ku ktorému lekár nabáda pacienta, keď sa mu pozerá do krku na mandle a stláča mu jazyk špachtľou. Dôležitá je však sila toho prenášaného ááá. Práve podľa intenzity zvuku sa potom spozná, ktoré miesta na partnerkinho tele sú najcitlivejšie a aké dráždenie je teda pre ňu najviac príjemné.

Erotické praktiky exprezidenta Clintona

Zdá sa mi, že americká sexuológia je na náš vkus až príliš pragmatická. Spomeňte si, ako tam pod rúškom predstieranej prudérie preberali v novinách všetky detaily erotických praktík bývalého prezidenta Clintona. Mohli sme sa dokonca dozvedieť aj značku cigary, ktorý pán prezident zasúval svojej stážistke do pošvy.

Na sexuologickom kongrese som sa zoznámil s kolegyňou, ktorá v jednom americkom časopise odpovedá na otázky čitateľov. Z nášho rozhovoru vyplynulo, že u nás väčšinou riešime problémy partnerského vzťahu. Američania sa zaoberajú hlavne technikou sexuálneho spojenia, teda akýmsi sexuálnym know-how. Sú posadnutí potrebou výkonnosti. Považujú súlož skoro za športovú disciplínu.

Partnerská psychická prudéria

Preto mi to vykrikovanie ááá pripadá trochu cynicky zjednodušené. Ale možno sa môže niekomu hodiť. Mnohí ľudia sa aj v tých najintímnejších situáciách zdráhajú oznámiť partnerovi alebo partnerke svoje pocity, túžby a priania. Jeden môj priateľ psychológ to trefne nazval partnerskou psychickou prudériou. Mnoho klientiek mu v poradni oznámilo, že je pre nich ľahšie dopustiť sa nevery než povedať si svojmu partnerovi o milostnú predohru, ktorá ich najviac vzrušuje.

Tá mlčanlivosť sa potom týka najmä praktík, ktoré vôbec nemusia byť nejako úchylné či bizarné. Stačí, keď sú napríklad len menej obvyklé. Pred štyridsiatimi rokmi sme sa mohli dozvedieť, že necelých tridsať percent žien dáva prednosť dráždenie vonkajších rodidiel a klitorisu pred vlastnou klasickou súložou.

Mnoho klientiek oznámilo môjmu kolegovi, že je pre nich ľahšie dopustiť sa nevery než si povedať svojmu partnerovi o milostnú predohru, ktorá je najviac vzrušuje.

Stačilo potom len trochu osvety, ktorá zbavila orálny sex nálepky akési nepatričnosti a ajhľa, dnes je ich už viac ako polovica.

Počet mokrých orgazmov sa zvyšuje

Ešte pred dvadsiatimi rokmi priznávalo v anonymnom dotazníku iba päť percent žien, že majú takzvaný mokrý orgazmus. Dnes, kedy si ženy ejakuláciu začínajú vzájomne závidieť, je týmto fenoménom obdarená už každá piata. A myslím, že ich za pár rokov ešte pekných pár pribudne.

Ale späť k tým zvukom. V niektorých krajinách prichádza do módy takzvaný tantrický sex. Tento rituál telesného a duševného uvoľnenia spojený s akýmisi jogínskym praktikami prináša väčšiu intenzitu sexuálneho zážitku a dať nielen s predčasnou ejakuláciou, ale aj lieči nedostatok orgazmu. Zaujímavé je, že dôležitou súčasťou tejto relaxačnej techniky je prednášanie akéhosi zvuku bez slovného významu, takzvané mantry. V tomto prípade to nie je už spomínané ááá, ale óm.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

. Dokáže sa vysporiadať nielen s predčasnou ejakuláciou, ale aj lieči nedostatok orgazmu. Zaujímavé je, že dôležitou súčasťou tejto relaxačnej techniky je prednášanie akéhosi zvuku bez slovného významu, takzvané mantry. V tomto prípade to nie je už spomínané ááá, ale óm.

Pre naše civilizované stredoeurópske pomery by som teda navrhol radšej neprenášať pri sexe neartikulované zvuky, ale vzájomne si svoje pocity a túžby otvorene oznámiť slovami. Iste tu platí, že nie mlčať, ale naopak hovoriť je to pravé zlato.

zdroj: novinky.cz/

5 vecí, ktoré odlišujú super milenku od obyčajnej

facebook

O sexe s kamoškami? Toto im nikdy nehovorte