S príchodom zimy nám rastú starosti so starostlivosťou o zdravý vzhľad vlasov. Iste si všetci vybavíme, ako sú vždy po zime pošramotené od mrazu, častých prikrývok hlavy a chýba im potrebná hydratácia. Problémom môže byť aj zlé fénovanie, ktoré nenapraví ani tucet prípravkov, ktoré zapojíte v núdzi do hry.
1. Mrazom poškodené vlasy
Často sa ponáhľate a nechcete odísť s mokrou hlavou, aby sa vlasy neničili mrazom? Nezostáva teda nič iné ako na féne zvoliť ten najvyšší stupeň? To je ale chyba. Každý vlas by sa mal správne sušiť pozvoľna, zo stredu vlasového vlákna. Rýchle a horúce sušenie síce vlasy vysuší v okamihu, ale zanechá stopy na povrchu. Rovnako tak ako chladné počasie. V tomto období majú totiž vlasy väčšiu tendenciu sa lámať.
2. Rozštiepené končeky
Všetci vieme, že fénovanie nie je prirodzeným spôsobom vysúšania vlasov. Lenže zároveň nie je zdravé chodiť spať s mokrou hlavou alebo na ňu nasadiť zimnú čiapku. Pokožka hlavy sa zaparuje a vlasy potom nemajú tú najlepšiu kondíciu. Preto nám neostáva nič iné ako siahnuť po féne. O to viac by sme mali dbať na ich ochranu pri samotnom vysúšaní. Predísť tak môžeme vzniku rozštiepených končekov, ktoré vznikajú nedbalou starostlivosťou a absenciou živín. Ale ako na to? Riešením sú fény, ktoré vlasy hydratujú a regenerujú už pri samotnom fúkaní. Vypúšťaný vzduch totiž obsahuje minerály a hydratujúce častice.
3. Pokožka v ohrození
Nesprávnym fénovaním môžete pekne potrápiť nielen vlasy, ale aj pokožku hlavy. Od oblastí, kde vlasy rastú, až po tvár. Vysokoteplotné vysúšanie vlasy doslova zabíja už od samotných korienkov, čo môže viesť k vzniku tvorby lupín, seboroickej dermatitíde alebo k postupnej strate vlasov. Zlé je aj zvyšné teplo a prach poletujúci okolo, ktoré zbytočne zanášajú a vysušujú vašu pleť.
zdroj: zeny.cz