Čo sa stane s vaším telom, keď budete mesiac piť len obyčajnú vodu?

Ľudské telo sa približne z 60 – 70% skladá z vody. Preto je veľmi dôležité do tela vodu i dostávať. Lenže to sa ľahko povie, ale ťažko urobí. V obchodoch i reštauráciách na nás čaká veľa iných lákavých nápojov, ktoré sú pre nás oveľa viac atraktívnejšie než obyčajná voda.

Poďme sa ale pozrieť na to, čo by sa stalo s naším telom, ak by sme 30 dní pili len vodu a nič iné – žiadnu kávu, čaj ani sladené nápoje.

Lepšie myslenie

Ak naozaj vydržíte dlhých 30 dní piť len vodu, budete milo prekvapení, ako rýchlo dokážete reagovať. Ako vám to rozumne a bystro myslí. Je však dôležité stále dodržiavať pitný režim, preto si doprajte denne 8 – 10 pohárov čistej vody a vaše myslenie sa zvýši a zrýchli až o 30%. A to znie dobre, nie?

Budete vyzerať lepšie

Je to ako s rastlinou. Pokiaľ ju nezalievame, pomaly ale isto usychá. Pokiaľ jej však doprajete dostatočné množstvo vody, krásne nám rozkvitne. A inak tomu nie je ani v prípade našej pokožky. Voda dokonale pokožku zvlhčuje, robí ju hladkú, pružnú a žiariacu, bez vrások.

Ak vás teda trápi zašednutá a zvädnutá pleť, na nič nečakajte a pustite sa do tejto výzvy. Skúste sa pred i po vyfotiť a sami uvidíte ten rozdiel.

Lepšia imunita

Preto, aby sme dokázali naše telo správne prečistiť a odplaviť z neho všetky toxíny, je potrebná voda, a to v dostatočnom množstve. Ak totiž dodržiavate pitný režim a pijete len vodu, udržujete obličky aj pečeň v tej správnej kondícii. Navyše čistá voda dokáže stabilizovať pH organizmu a znižuje aj bolesti hlavy, ktoré môžu viesť k migréne.

Lepšie funkcie srdca

Pravidelná konzumácia obyčajnej vody znižuje riziko srdcového zlyhania, pretože krv je redšia a náš krvný tlak klesá.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Pevnejšie kosti

Aj kosti si s dostatkom vody prídu na svoje. Voda pomáha udržiavať chrupavky aj kĺby v kondícii. Ak vás už ale trápia napríklad bolesti kolien, nezúfajte! Pri konzumácii vody je bolesť niekoľkonásobne menšia a v niektorých prípadoch aj úplne vymizne.

zdroj: jenzeny.cz/

8 viet, ktoré vám dokážu zničiť vzťah.

facebook

Čo dokážete cvičením? Zlepšíte (nielen) sex!