Najhoršie vety pri rozchode: Klišé, ktoré vyslovujú len slabosi a pokrytci

Neustále sa hádate, vyčítate si prvý aj posledný, žiarlite a čas trávite radšej každý zvlášť? Zistili ste, že od vzťahu čakáte niečo iné, že váš partner nie je osudová láska? Zamilovali ste sa inde? Proste sa chcete rozísť. Môžete byť fér, alebo môžete použiť jedno z rozchodových klišé.

Rozchody nemá nikto rád, ale len málokto sa zamiluje v šestnástich navždy. Väčšina ľudí nadviaže viacero vzťahov, a kým nájde toho pravého, zažije aj zlomené srdce. Rozísť sa dá čestne, alebo za použitia otrepaných rozchodových fráz, ktoré síce pôsobia ako menšie zlo a cítite sa ako menší trtko, ale v skutočnosti vyzeráte ako pokrytec. Ktoré frázy patria medzi najväčšie klišé a čo nimi o sebe hovoríte?

1. Nie je to tebou

Tak určite. Beriete to na seba a náprotivku dávate najavo, že neurobil nič zle a za rozchod určite nemôže. Pretože nechcete povedať skutočný dôvod. A ten tam vždy niekde je, za koniec vzťahu väčšinou do určitej miery môžu obaja. A aj keď si trochu myslíte, že na vine nie ste, nemáte chuť na hádky a vysvetľovanie. Je to medvedia služba, pretože partnera staviate do úlohy nevinnej obete, namiesto toho, aby sa dozvedel skutočný dôvod rozchodu a trebárs na sebe zapracoval.

2. Potrebujem pauzu

Tento dôvod rozchodu sa natoľko zaužíval, že už je pauza vnímaná ako iný výraz pre koniec. V skutočnosti chce spomaliť a dať si odstup iba málokto. Skôr väčšinou dúfate, že sa prestávka pretiahne a legálne si užijete inde. Málokto ju naozaj správne využije na to, aby premyslel, ako to so vzťahom vidí do budúcnosti, zmenil svoj prístup a pod.

3. Nie som na vzťah pripravený

Čo tým o sebe hovoríte? Väčšinou to, že nie ste pripravení len na tento konkrétny vzťah. Že chcete spoznávať a pospávať s inými, to je jednoduché. Bojíte sa záväzkov, bojíte sa niekoho nechať vás spoznať so všetkým, pretože by mohol zistiť, že máte chyby. A pritom máte pocit, že ste za dobráka, ktorý sa chce zmeniť, ale nechcete v tejto životnej fáze partnera okrádať o čas.

4. Zaslúžiš si viac

Robíte zo seba hrdinu – dokonca sa hovorí o hrdinskom komplexe, pretože na oko dávate partnerovi príležitosť nájsť niekoho lepšieho. Predstierate, že máte na mysli len jeho dobro a necítite sa ho byť hoden. V skutočnosti máte pocit, že si niečo viac, niekoho iného a lepšieho, zaslúžite vy. A nie ste ochotní na sebe zapracovať a stať sa lepším človekom. Ale len čo sa váš ex spamätá, uvedomí si, že ste mali pravdu: Áno, zaslúži si viac!

5. Buďme priateľmi

Ide o typický výraz „milosrdenstva“, kedy dávate najavo, že vás síce už neuvidia v negližé, ale môže s vami tráviť čas. Dosť možno čisto sebecky nechcete partnera pustiť z dohľadu, pretože nie ste si istí, že definitívny rozchod je to pravé, ale chcete mať možnosť hľadať povyrazenie inde. Nechávate si pootvorené zadné dvierka a chcete s ním zostať zadobre, keby ste v budúcnosti niečo potrebovali. A ex tak nedáte možnosť sa z rozchodu spamätať a posunúť sa ďalej, naopak ponúkate (takmer určite planú) nádej.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
6. Ja už vlastne jednu babu mám

A na záver niečo na odľahčenie – hláška známa z filmu Samotáři (2000). Je to síce veta na zabitie, ale konečne úprimnosť. Mať dve dievčatá alebo dvoch chlapcov zároveň je časovo veľmi náročné a vy týmto hovoríte, že ste si konečne dokázali vybrať. Síce ste za hlupáka a urobili ste hlupáka aj z partnera, ale aspoň sa mu stratíte zo života.

zdroj: prozeny.cz

Milujem ho, ale… Čo môžu byť vážne dôvody na rozchod?

facebook

Porozchodový sex. Pre mužov výhra, pre ženy starosť