Prečo je dôležité minulé vzťahy správne uzavrieť

Rozchod je ťažký. Obdobie po ňom ale môže byť obzvlášť brutálne. Okrem smútku a bolesti sa totiž naša myseľ často točí v začarovanom kruhu nevypovedaných otázok a nezískaných odpovedí. Ako sa posunúť ďalej?

Mnoho ľudí sa nedokáže s rozchodom zmieriť, a to aj napriek tomu, že od neho ubehlo aj niekoľko rokov. Na vine môžu byť nevyriešené záležitosti, ktoré v našej mysli utkvia, a nemožno sa ich zbaviť.

Aj preto je dôležité podstúpiť proces „uzavretia jednej kapitoly“, ktorý vám pomôže konečne prekonať rozchod a cítiť sa lepšie.

Prečo je uzavretie kľúčové

Hlavným prínosom uzavretia vzťahu je to, že vám pomôže vyriešiť silné alebo protichodné pocity, ktoré by mohli váš život na nejaký čas pozastaviť.

Je dôležité zbaviť sa všetkých silných emócií, ktoré máte spojené s vašim minulým vzťahom, a to vrátane negatívnych, ale aj tých pozitívnych. Pokiaľ tak neurobíte, najskôr budete tieto pocity prenášať aj na vaše ďalšie vzťahy.

K vyriešeniu nedokončených záležitostí vám môže pomôcť aj váš expartner. Pokiaľ sa rozhodnete s ním stretnúť, voľte ale radšej stratégiu poslucháča.

Ak cítite, že by vám váš bývalý mohol zodpovedať otázky, ktoré vám dlho kolujú v hlave, urobte to. Pokúste sa ale zostať pokojní a zbytočne neťahať do rozhovoru emócie. Nie vždy je to jednoduché, ale len tak sa dozviete, čo naozaj chcete.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Buďte tiež pripravení na to, že budete počuť veci, ktoré sa vám nebudú páčiť alebo s ktorými nebudete súhlasiť. Nedovoľte ale, aby vás tieto slová zranili. Naopak to vezmite tak, že ste si zrejme nikdy neboli súdení a tieto odlišnosti by sa do vzťahu skôr či neskôr rovnako premietli.

A čo keď s vami váš ex nechce hovoriť? Uzavrite túto kapitolu bez neho. Pozrite sa na váš vzťah z vonkajšej perspektívy a zapojte aj vašich známych a rodinu. Vaši príbuzní vám môžu povedať, aký názor mali na vzťah oni. Možno sa dozviete veci, ktoré vám predtým nedávali zmysel a získate na vzťah iný náhľad.

zdroj: novinky.cz

Milujem ho, ale… Čo môžu byť vážne dôvody na rozchod?

facebook

Odkladaný rozchod: prečo je to najväčšia chyba a v akom jedinom prípade sa to dá ospravedlniť

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.