Očakávanie má veľkú moc nad vedomím. Čo očakávame, toho sa nám dostane. Jeden z najväčších boxerov všetkých čias, Muhammad Ali nikdy nehovoril o svojich plánoch inak, než v tomto duchu: „Až vyhrám tento zápas…“ A vždy vyhral.
Rozsiahly psychologický prieskum priniesol ohromujúci výsledok: u takmer deväťdesiatich percent testovaných osôb platil zákon negatívneho očakávania. S istotou očakávali negatívny výsledok.
Takmer deväťdesiat percent! To je zrejme príčinou, prečo vlastne je skutočne úspešných ľudí na Zemi tak málo. Ako sa zdá, všetci čakáme, že nám to nevyjde. Nečakáme úspech. A ešte horšie – sme takmer presvedčení o jeho nemožnosti.
Čo si s tým počať?
1. Zmeniť myslenie. Čakať vždy iba to najlepšie. Všetkými možnými spôsobmi si vizualizovať dobré očakávania: zapisovať si ich, maľovať ich, zbierať obrázky. Vizualizácie pomáhajú udržať to správne naladenie a vracať sa k nemu, keď z ničoho nič skĺzneme k negativite.
2. V pokoji doma alebo počas prechádzky si analyzovať svoje očakávania pre tento deň. Každé negatívne nahradiť pozitívnym, nech sa to týka ktorejkoľvek životnej oblasti: zamestnania, vzťahov, rodinného života, tvorby, financií, atď…
3. Očakávania kontrolovať. Spočiatku to nebude ľahké, myšlienkami budeme stále skĺzavať k nevere, pochybnostiam a odmietanie možnosti zlepšenia. Popadnite ich za golier a preč s nimi! Na ich miesto privolajte vlnu pozitívnych myšlienok. Ide iba o zvyk a zvyk sa predsa dá zmeniť!
A keď to nevyjde?
Isteže to nemusí hneď vyjsť, bolo by tiež naivné sa domnievať, že s úspechmi sa razom netrhnúť dvere. Lenže táto prax v sebe ukrýva ešte jeden hlboký zmysel:
- Ak to očakávate najhoršie, dorazíte k neúspechu vyhorenia a bez kvapky sily, úplneho presvedčenia, že zmeniť svoj život nedokážete. Nemáte už ani túžbu to skúšať
- Ak očakávate to najlepšie, potom vaše podvedomie prijme nezdar ako chybu, obyčajnú nešťastnú náhodu a razom vám dodá nový energetický stimul na ďalšie konanie. A konanie sprevádzané vierou je mohutnou silou, schopnou tvoriť zázraky.
zdroj: astroplus.cz