Milostné zlozvyky, ktoré vám bránia nájsť si toho pravého na celý život

Je to stále dookola. Všetky vaše vzťahy končia podobným neúspechom, nie a nie nájsť chlapa pre skutočný život. Zlá správa je, že si za to možno môžete samy. Ale dobrá je, že to môžete zmeniť a konečne nájsť lásku!

Zakaždým, keď s niekým začínate chodiť, hovoríte si, že tentoraz to bude iné. Že už ste mali zlomené srdce toľkokrát, že sa to nedá zniesť. Ale nakoniec je to zase ako cez kopirák. Podľa britskej expertky na sex a vzťahy Tracey Cox je možno problém vo vás, v tom, akých partnerov si pustíte k telu.

Pritom by stačilo zbaviť sa pár zlozvykov a s milostným trápením by bol koniec. Tieto chyby vraj robia ženy najčastejšie a Tracey Cox k nim pridáva aj návod, ako sa ich nabudúce vyvarovať.

Máte svoj typ

Sčasti to takto má každý. Mozog spracováva od narodenia všetky informácie o ľuďoch z nášho okolia a vytvára zoznam vlastností, vzhľadových charakteristík, gest a spôsobov vyjadrovania ľudí, ktorých máme radi, a naopak. Týmto zoznamom sa potom riadi naša hlava aj v dospelosti. Každého porovnáva, ako veľmi sa zhoduje s tým, čo „máte radi“. Čím viac zhody nájde, tým viac to medzi vám zaiskrí.

Preto nás mozog vlastne neustále posiela do náručia podobných ľudí. A ak ho počúvate na sto percent, ľahko sa ocitnete v problémoch. Na prvú dobrú totiž môžete vyhodnotiť fyzické vlastnosti, gestá, štýl reči, ale rozhodne nie to, čo je pre vzťah naozaj dôležité – inteligenciu, zodpovednosť, prívetivosť, úprimnosť, úctu či rešpekt.

A tak je čas vedome skúsiť niečo iné a ísť proti vášmu typu! Zmeňte prostredie, rozhliadajte sa v iných vodách a hlavne chvíľu svoje podvedomie nepočúvajte. „Nie je váš typ? Dajte mu šancu, pokiaľ je vám s ním aspoň trochu príjemne. Iskra nemusí preskočiť okamžite, môže sa rozhorieť, až sa trochu viac spoznáte,“ radí Cox.

Stále len niekoho zachraňujete

Ak máte v sebe samaritánstvo a nutkavú potrebu pomáhať, najskôr sa na vás doslova lepia tí, ktorí zachraňovať potrebujú. „Váš život ide bokom, odkladáte prácu, priateľov, koníčky, len aby ste na plný plyn mohli pomáhať niekomu, kto si to bohužiaľ len málokedy naozaj zaslúži,“ hovorí Tracey Cox.

Záchranári totiž veria, že keď vyriešia problém svojho milenca, bude im do konca života vďačný, bude ich milovať a nikdy ich neopustí. Často to ale býva presne naopak. Vo chvíli, keď už pomoc nepotrebujú, odchádza „opravenie“ za inými. Alebo taká chvíľa vôbec nepríde a jeden ich problém neustále nahrádza iný.

„Keď sa s vami niekto na prvom či druhom rande začne hneď baviť o svojich problémoch, spozornite. Nesnažte sa mu byť hneď nápomocní, naopak zmeňte tému,“ radí Cox. Vedome myslite na to, že nie je dobré sa nechať hneď vtiahnuť do niečích problémov a odsunúť seba samého.

Zamilovávate sa do zadaných

Raz sa to môže stať. Proste sa zamilujete do niekoho, kto je ženatý alebo zadaný. Je to smola, ale väčšina ľudí sa poučí a túto chybu už neopakuje. „Ak ste ale mali viac ako jeden románik so ženatým milencom, vyberáte si ich zámerne, možno podvedome. A to z rôznych dôvodov,“ tvrdí Cox.

Najčastejšie je za všetkým vaše nízke sebavedomie. A zrazu sa o vás niekto zaujíma, navyše ste ho dokázali očarovať tak, že zabudol na najbližšiu. Toto vám našepkáva mozog a vaše sebavedomie rastie. Ale len krátkodobo, časom najskôr pochopíte, že ste nikoho neodlákali, ste len smutné číslo dva.

Vždy dvojka

Zadaných často vyhľadávajú aj ľudia, ktorým sa v detstve rodičia príliš nevenovali. Či už riešili prácu alebo vlastné problémy, vy ste si ako dieťa jednoducho zvykli, že ste „dvojka“, a o túto pozíciu sa usilujete bohužiaľ aj v dospelosti.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Ďalšou možnosťou je podľa Cox váš strach z intimity, ktorý si odmietate priznať. Vzťah s niekým zadaným je totiž skvelou výhovorkou, prečo si ho nepustiť úplne k telu, neviazať sa naňho, vzťahu sa úplne neoddať.

Aj tieto postoje je možné zmeniť, základom je práca na vlastnom zdravom sebavedomí. „Nie je predsa zábavné sa chvíľu hriať v niečí pozornosti, ale väčšinu času trpieť samotou. Nezaslúžite si niečo viac? Byť číslo jedna?,“ hovorí Cox. Prestaňte plytvať svoju energiu na niekoho, kto nie je k dispozícii. Buďte aktívni – choďte medzi ľudí, nájdite si nové koníčky, kamarátov, robte to, čo vás baví, začnite si veriť. A pokiaľ to sami nezvládnete, vyhľadajte pomoc odborníka, toto vie vyriešiť väčšinou veľmi rýchlo.

zdroj: prozeny.cz

Druhé rande? Nikdy! Malichernosti, ktoré dokážu odradiť pred ďalšou schôdzkou

facebook

Sex na prvom rande: Môže sa z toho rozvinúť vzťah?