Ako sa udržať fit v dôchodku? Začnite s kondičným behom

Pohyb by mal byť neoddeliteľnou súčasťou života aj v dôchodkovom veku. Ak však so športom ešte len začínate, je lepšie pustiť sa do neho pozvoľna. Ideálnym spôsobom je napríklad nordic walking alebo kondičný beh, ktorý zlepší vašu fyzickú kondíciu a rozprúdi miazgu vo vašom tele.

Pravidelná a primeraná fyzická aktivita ľudskému telu prospieva v každom veku. V dôchodku už by však nemala byť príliš vyčerpávajúca alebo namáhavá s ohľadom na zdravotný stav. A čo je najdôležitejšie, musí vás baviť. Ak sa púšťate do nových športových aktivít, vždy radšej všetko konzultujte so svojím lekárom.

Dôležitá je vytrvalosť a odhodlanie

Začiatky nebývajú jednoduché, s motiváciou a odhodlaním však do cieľovej rovinky skôr alebo neskôr úspešne dobehnete. Ak si nie ste istí svoju fyzičkou, ideálny štart je nordic walking – športová chôdza s palicami, ktorá je vhodná ako pre seniorov, tak ľudí po úrazoch alebo s nadváhou. Behom pár týždňov vám spevní svaly a o poznanie zlepší fyzickú kondíciu.

Kondičný beh ako relax

Kondičný beh je v pokročilejšom veku pre telo naozaj blahodarný, má však svoje pravidlá. Najdôležitejšie je nepreceňovať svoje sily a behať len vtedy, keď sa cítite dobre. Počúvajte svoje telo a prispôsobujte mu tempo. Beh striedajte s rýchlejšou chôdzou, robte si prestávky a zhlboka dýchajte. Športovanie by pre vás malo byť príjemným relaxom a nie nutným zlom.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Kvalitná športová výbava je základom

Nepodceňujte ani športovú výbavu. Kvalitná obuv je úplným základom, či už máte 30 alebo 60 rokov. Bežecké topánky by mali byť o číslo väčšie, než je vaša bežná veľkosť, ľahké a s tlmenou podrážkou. Pre obuv najlepšie vyrazte priamo do špecializovaného obchodu a vyberajte ich s pomocou skúseného odborníka.

zdroj: obehani.cz/

Čo sa stane s vaším telom, keď budete mesiac piť len obyčajnú vodu?

facebook

Bozkávajte sa! Vďaka bozku omladnete, schudnete aj zaženiete bolesť hlavy