Ako poznáte, že sa mu páčite? Reč tela neklame a prezradí viac, než si myslíte

Na prvom rande beží každému hlavou predovšetkým jedna zásadná otázka. Ak sa vám náprotivok páči, chcete vedieť, či je to vzájomné. Dá sa to spoznať? Do istej miery rozhodne áno. Najpreukázatelnejšia je reč tela. Ako poznáte, že vás chce, a aké správanie neveští nič dobré?

Keď za vás zaplatí kávu alebo ponúkne sprievod domov, môže to byť len zdvorilosť a nemusí to vôbec nič znamenať. A hovoriť môže tiež všeličo… Ak ale budete pozorne sledovať jeho reč tela, odhalíte oveľa viac. Pretože bez ohľadu na to, ako sa človek práve cíti alebo akú má povahu, existujú jednoznačné signály, ktoré prezradia takmer všetko. Sú úplne podvedomé a nemožno ich ovládať, a preto majú veľmi silnú výpovednú hodnotu. Takže ak túžite zistiť, ako si u druhého stojíte a či zabral, všímajte si predovšetkým nasledujúce znamenia.

1. Sleduje celú vašu tvár

Pri rozhovore sa ľudia najčastejšie pozerajú jeden druhému do očí. A ak ich rozhovor nudí či nezaujíma, začnú pozorovať všetko naokolo a prchajú pohľadom sem tam. Avšak, z očí do očí sa väčšinou na seba pozerajú priatelia, príbuzní alebo kolegovia v práci. Ak ale naozaj vzbudíte niečí záujem a páčite sa mu, začne podvedome ‚röntgenovať‘ celú vašu tvár. Pozerá sa vám teda nielen do očí, ale pohľadom prelietava na ústa, vlasy, krk a zase späť.

2. Hľadí na vás vzpriamene

Keď pracujete alebo sa pozeráte na notebooku na seriál, zarovnáte si ho tak, aby ste naň čo najlepšie videli. Logické a jasné. A rovnaké je to vo chvíli, keď hovoríte s niekým, kto vás úplne zaujal. Chcete naň čo najlepšie vidieť a snažíte sa, aby vám nič neuniklo. Takže si sadnete tak, aby ste naňho hľadeli vzpriamene, automaticky zarovnáte aj chrbát, špičky nôh smerujú k danej osobe a mierne sa k nemu nakloníte. Jednoznačný signál: „Zaujímaš ma!“

Ako spoznáte, že nemá záujem

Prvé rande a vaše pocity sú zmiešané? Je prirodzené, že na začiatku sa ľudia hanbia alebo sú nervózni. Aj napriek tomu by mala byť poznať snaha a záujem. Ak máte pochybnosti, a navyše pozorujete nasledujúce správanie, nerobte si nádeje.

  • Odmietne sa vás dotýkať alebo odmietne prvý bozk.
  • Vyhýba sa prejavom lásky alebo tlačí na sex.
  • Nepočúva, čo hovoríte, nehovorí o svojich osobných veciach a na nič sa vás nepýta.
  • Všíma si iných slečien, je ironický alebo arogantný.
  • Príde a hneď oznamuje, že má len chvíľu, a stále zdôrazňuje, aký je zaneprázdnený.
  • Nenavrhne ďalšiu schôdzku, nezavolá alebo sa ozve s oneskorením niekoľkých dní.
  • Nechce byť s vami sám a na rande vás pozve medzi kamarátmi.
  • Neusmieva sa a je nesvoj, keď hovoríte o citoch.
  • Nepôsobí uvoľnene a sedí odvrátený alebo ďaleko od vás.
GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
3. Usmieva sa

Široký úsmev je základný prejav sympatií. Je zaujímavé, že ľudský mozog dokáže počas sekundy bez premýšľania rozpoznať predstieraný úsmev od úprimného. Do istej miery je to vrodená vlastnosť, čiastočne podporená skúsenosťami. Mozog automaticky vyhodnocuje, či sa náprotivku pri úsmeve rozširujú zreničky, či odhaľuje zuby a aké mimické svaly sa pritom zapájajú. Z toho všetkého sú ľudia schopní rozpoznať, či ide len o zdvorilosť, alebo skutočný záujem. Chcete rozkľúčovať, ako na partnera pôsobíte? Potom si všímajte aj to, ako sa mu pohybujú ústa. Časté oddeľovanie pier značí podprahovú túžbu po bozku a hryzenie do pier nervozitu alebo sexuálny záujem.

4. Iniciuje kontakt

Sadne si blízko vedľa vás či o vás každú chvíľku pri hovore len tak zavadí? Aj to sú jasné dôkazy záujmu. Keď ste k niekomu priťahovaní, túžite po jeho blízkosti. Ide o naučený podvedomý spôsob komunikácie – pri dotyku sa okamžite uvoľňuje oxytocín alebo hormón lásky a ten okrem iného spôsobí, že sa cítite uvoľnenejší a dokážete s druhou osobou ľahšie nadviazať kontakt. Ak teda chcete…

5. Zrkadlí vaše pohyby

Ďalším neoddeliteľným spôsobom pytačiek je zrkadlenie pohybov. Ak chcete na niekoho zapôsobiť a stať sa pre neho atraktívnejší, automaticky napodobňujete jeho pohyby. Prekrížili ste nohy a partner v priebehu niekoľkých sekúnd urobil to isté? Prehrabli ste si vlasy, napili ste sa – a on vzápätí tiež? Jasné znamenia. Neuvedomelým zrkadlením pohybov sa ľudia snažia o hlbšie spojenie s náprotivkom – chcú zladiť svoju reč tela s tou jeho. Toto sa dá do istej miery aj naučiť, takže to vyskúšajte vo chvíli, keď chcete na niekoho zapôsobiť. Funguje to!

zdroj:prozeny.cz

Zoznamovanie podľa veku alebo kedy je to pre ženy najťažšie?

facebook

Čím ženy desia mužov pri zoznamovaní