Ako mám začať zhadzovať emočný tuk?

Občas si ja sama hovorím, že je to také jednoduché, prečo v tom ostatné ženy hľadajú také zložitosti. Dostávam denne veľa otázok týkajúcich sa postavy, nejakého toho tuku navyše zo stresu, dobiehania energie, ktorú vydali cez deň, upieranie si jedla a vyjedanie chladničky až doma, keď sa dostanú do „toho pokoja“.

Častá otázka mojich klientok znie, ako mám schudnúť, aby to bolo dlhodobé? Aby som nemala zase JOJO efekt? Ako začať? A prečo mi to nejde? Málokedy sa ma niektorá spýta, ako sa má začať cítiť dobre vo svojom tele, aby mala viac energie, aby sa mala viac rada, aby videla v sebe tú svoju prirodzenú krásu.

Každá rieši len vizuálnu stránku. A na vnútorný, primárny pocit, radosť zo seba, zabúda. Vytvára si radšej v hlave depresiu a negatívne emócie, ktoré ju doháňajú niekedy až k frustrácii a seba deštrukčným nastaveniam typu: „Teraz budem drieť“, „Budem potiť krv“, „Prestanem jesť“ alebo „Budem jesť len zeleninu“. Len aby mala konečne tú svoju vytúženú postavu. Instagramovú figúru snov. „Aby som sa páčila“. To je úplná hlúposť a cesta do pekiel.

Hlboké zamyslenie nad častými otázkami ma viedlo až k spísaniu základných odporúčaní, ako vlastne začať zhadzovať (emočný) tuk.

Poďme si najskôr v stručnosti povedať, čo emočný tuk (ET) znamená.

Ide o tuk, ktorý si telo vytvára v dôsledku traumy a bolestí ako svoju ochranu, štít, vankúš, ako niečo, čo má telo chrániť pred ďalšou inváziou bolestí a problémov. Keď si predstavíte záchranný kruh červeno bielej farby, ktorý sa hádže topiacim sa ľuďom do mora, keď je „človek cez palubu“, tak tento pomyselný kruh si ženy nosia okolo svojho tela, aby ich chránil pred ďalšími pádmi a dnom, jednoducho povedané.

Treba poznamenať, že žena, ktorá je vo svojom tele šťastná aj keď má hold nejaké kilečko navyše a nerieši to, ako vyzerá. A naozaj cíti vnútorné naplnenie, tak pomenovanie emočného tuku v jej prípade nie je to, o čom tu píšem. Telo z nejakého dôvodu síce ukladá (rodina, materské záležitosti, príprava na bábätko atď.) a či, že je žena spokojná a šťastná naozaj s tým, ako vyzerá, tak nie je dôvod nič meniť.

Avšak naše telo je múdre. V okamihu, keď sa žena vysporiada s bolesťou či traumou, začne telo prirodzene púšťať nahromadené zásoby a žena zhadzuje. Môžete si všimnúť ženy, ktoré sú čerstvo zamilované a prežívajú lásku, teda otvorené srdce, tak často chudnú akoby pred očami. Trauma sa vytráca a láska lieči ich minulé traumy (ak teda nejaké prežila).

Tu sú 3 jednoduché odporúčania, ako začať zhadzovať emočný tuk.

Označte si udalosti a ľudí, ktoré vám bolesť spôsobili. Použite ceruzku a papier a napíšte si zoznam traumy, ľudí a udalostí o ktorých viete, že pre vás boli boľavé, preplakali ste more sĺz alebo naopak vo vás spôsobili takú zlosť, že ste mali pocit, že explodujete ako sopka.

Zoznam si prečítajte. Sadnite si. Uvedomte si, čo sa vám stalo. A spálením zoznamu si predstavte, že bolesť pomaly odchádza z vášho života.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Vypustite Krakena. Čo to znamená? Vypustite tie emócie, ktoré vo vás hnijú, napučiavajú, jednoducho tie, ktoré vám spôsobili hromadenie emočného tuku. Ako na to? Dupte, kričte, tancujte, spievajte, cvičte. Pohyb nášmu fyzickému telu prospieva a uvoľňuje napätie nahromadené v dôsledku tenzie.

Jedzte ako kráľovná. Asi mi dáte za pravdu, že ste nikdy nevidela kráľovnú jesť v zhone, rýchlo, hltať či konzumovať jedlo za chôdze alebo v stoji. Jesť ako kráľovná znamená vychutnávať si jedlo, ktoré vkladáte do úst. Nájsť si čas konzumovať jedlo pomaly, v pokoji a s láskou. Nie pri televízii, nie pri mobile, nie pri čítaní novín alebo časopisov. Proste konzumovať jedlo v plnej pozornosti a vedomia, že robíte niečo užitočné pre seba. Pre svoju krásu. Pre svoju vizáž. Pre svoje naplnenie.

Dámy, pokiaľ chce naozaj zhodiť, kroky sú jednoduché. Nehľadajte v tom žiadne zložitosti. Telo je múdre. Spracujte si svoje trápenia a kilá odídu samé. Dokázali to ženy pred vami, dokážete to aj vy. Verte, že vždy svieti nádej na to byť krásna. Len je potrebné, aby ste tú krásu videli aj vy samy v sebe.

zdroj: prokondici.cz

Chcete spáliť tuk na tele, teda schudnúť? Jedzte viac tučných potravín!

facebook

Ideálne percento telesného tuku: Kedy začať chudnúť, a kedy naopak pribrať?