7 znamení horoskopu, ktorým bude rok 2024 vyslovene priať. Je medzi nimi aj to vaše?

Víťazi roku 2024 by podľa astrológie v jeho prvej polovici mali byť Býci, Kozorožci a Panny, vo zvyšnej časti roka sa začne náramne dariť vzdušným znameniam – Blížencom, Váham a Vodnárom. Život sa môže výraznejšie meniť Baranom.

Predchádzajúce roky zamiešali kartami v podobe covidu a vojnových konfliktov rôzne po svete a donútili nás premýšľať o slobode z iného uhla. Aj rok 2023 bol náročný a vlastne testoval stabilitu všetkého a všetkých. Pre mnohých bol plný zmien, neistôt a strachov. Bol ale aj rokom, v ktorom mnohí našli nové cesty a objavili istoty a stabilitu sami v sebe alebo v partnerstve. Bol to aj rok, v ktorom sa vo veľkej miere prejavili empatia, súcit a láska k druhým.

Rok 2024 bude o hľadaní istôt

Po celý budúci rok 2024 pokračuje planéta prekážok Saturn vo svojej púti znamením Rýb, a tak budeme aj naďalej všetci testovaní v hľadaní pevného bodu v rozbúrenom mori svetových i súkromných udalostí. Planéta Jupiter sa v prvej polovici roku 2024 bude pohybovať znamením Býka a vyzbrojí všetky zemské (Býk, Panna a Kozorožec) a vodné (Rak, Škorpión a Ryby) znamenia dostatkom energie, radosti i optimizmu. Od konca mája 2024 sa presunie do znamenia Blížencov a bude pre zmenu držať palce vzdušným (Blíženci, Váhy a Vodnár) a ohnivým (Baran, Lev a Strelec) znameniam. Víťazom roku 2024 sa tak vlastne môže stať akékoľvek znamenie zverokruhu. Komu praje hviezdne nebo najviac?

Víťazi prvej časti roka: Býci, Panny a Kozorožci

Býci ale budú musieť čeliť vplyvu planéty Urán, ktorá im do života už niekoľko rokov vnáša neustále zmeny a nečakané prekvapenia. Mali by však vedieť, že aj keď ich niekedy môžu tieto zlomy poriadne rozhodiť, vo výsledku vedú k zlepšeniu a novým šanciam v ich živote. Planéta Saturn zo znamenia Rýb im v roku 2024 prihrá spoľahlivých priateľov a kolegov, ktorí im výrazne pomôžu k nájdeniu pevnej pôdy pod nohami.

Tí, ktorí sa narodili hneď skraja znamení Býka, môžu v priebehu celého budúceho roka vzdorovať osudovým výzvam vo svojej kariére. Pokiaľ v nich však uspejú, zaistia si dobré živobytie na veľmi dlhú dobu.

Pannám praje až do konca mája 2024, kedy sa Jupiter presunie z Býka do Blížencov, šťastie. Objavia sa nové príležitosti, budú schopné správne využívať svoje peňažné a materiálne zdroje na vzdelávanie, spoznávanie a osvojovanie si nových zručností a cestovania. Tie Panny, ktoré študujú, dokážu získať aj najvyššie vzdelanie a tým, ktorí vedú nejaké súdne spory, sa ich podarí dotiahnuť do úspešného konca. Panny sa môžu stať pod vplyvom Jupitera v Býkovi tolerantnejšími a veľkorysejšími, zabudnú na svoju povestnú úzkoprsosť a typickú kritickosť.

Horšie sa im môže dariť v partnerských vzťahoch, v ktorých môžu Panny, ktoré sa narodili v prvej polovici znamenia, prežívať komplikácie, prekážky, nedorozumenia alebo akúsi únavu. Opatrné by mali byť aj vo svojich obchodných záležitostiach, k spolupráci by si mali vyberať len preverených a dôveryhodných zmluvných partnerov, inak by sa mohli dočkať sklamania.

Kozorožci sa v roku 2024 konečne zbavia neblahého vplyvu Pluta, ktorý im po niekoľko rokov zásadným spôsobom premieňal život. Úplne ich pretvoril, zocelil a raz a navždy pripravil na všetky možné spoločenské zmeny aj súkromné víchrice. Saturn s Neptúnom im zo znamenia Rýb zase budú prihrávať inšpiráciu, nové nápady aj vôľu ich realizovať a Jupiter z Býka ich nenechá nikdy v štichu. Vždy pre nich bude mať po ruke nejaké šťastné riešenie aj tých najkomplikovatejších situácií. Kozorožci môžu očakávať aj šťastné udalosti v oblasti rodiny, milostné rozptýlenie a spoločenskú zábavu. Tí, ktorí túžia po potomkovi, môžu založiť rodinu.

Kozorožci by všetko, čo chcú v roku 2024 dokázať, mali stihnúť do konca mája 2024, než sa Jupiter presunie do znamenia Blížencov.

Druhá polovica roku 2024 praje Blížencom, Váham a Vodnárom

Koncom mája sa planéta šťastia Jupiter presúva do znamenia Blížencov, a práve im od tejto chvíle začne štedro nadeľovať energiu, silu a vitalitu. Budú ich potrebovať, najmä v zamestnaní či kariére totiž musia po celý rok 2024 preukazovať značnú mieru trpezlivosti, húževnatosti a kreativity. V druhej polovici roka však Blížencom narastú krídla a so svojimi pracovnými problémami poriadne zatočia. Nakoniec bude ich úsilie spravodlivo odmenené.

Blížencom narodeným hneď skraja znamenia môže osud dokonca prihrať úplne výnimočnú ponuku, ktorá zásadným spôsobom zmení ich život.

Váham po celý rok 2024 nehrozia väčšie životné kotrmelce, žiadny neblahý vplyv pomalých planét by ich nemal zasiahnuť zásadným spôsobom, a navyše od konca mája, kedy vstúpi Jupiter do spriazneného znamenia Blížencov, im dopraje nezvyklé šťastie v oblasti vzdelávania a cestovania. Pokiaľ teda Váhy odkladali dobrodružstvo na neskoršie časy, mali by vedieť, že tie teraz práve nastali. Môžu si tiež plniť nejaké pracovné sny a dávne túžby. Výborne by mali vychádzať so svojimi zahraničnými partnermi alebo uspieť v súdnych sporoch.

Vodnári sa v druhej polovici roka zbavia smoly. Možno sa po celý rok 2024 budú stretávať s nepredpokladanými situáciami, ktoré poriadne zamiešajú s ich kartami, ale všetky náhle zvraty, ktoré im astrologické nebo pripraví, dokážu nakoniec vďaka svojmu dôvtipu a originálnemu mysleniu skvele využiť. Toto menej priaznivé obdobie končí vstupom Jupitera do znamenia Blížencov. Do života sa im vráti radosť, kreativita a šťastie v podnikaní. Budú mať príležitosti na rozptýlenie v podobe flirtov a spoločenskej zábavy. Niektorí sa bláznivo zamilujú, a dokonca vstúpi do manželstva.

Barani – šťastlivci roku 2024

Barani sa môžu stať nenápadnými absolútnymi víťazmi roku 2024. Prečo? Pretože žiadny nebeský škodca k nim nezaujme nepriaznivé postavenie a v máji sa  Jupiter presunie k Blížencom, odkiaľ im dopraje oživenie v mnohých sférach ich života.

pracie pásiky GreenSun
pracie pásiky GreenSun
V čom budú mať znamenia šťastie?

Barani sa zlepšia v komunikácii, budú sa učiť nové veci, osvojovať nové poznatky. Ak sú rozhádaní so svojimi súrodencami alebo susedmi, nájdu cestu zmierenia. Šťastie im bude priať na krátkych cestách.

Býci budú mať šťastie vo financiách a overovaní si vlastnej sebahodnoty.

Blíženci sa môžu uzdraviť, skrásnieť, zdokonaliť vo všetkom, v čom budú chcieť. Potvrdia si vlastnú jedinečnosť a výnimočnosť.

Raci nájdu duševnú rovnováhu a skryté životné sily.

Levy nadviažu nové priateľstvá, budú mať úspech v spoločnosti, môžu sa plniť aj ich sny a priania.

Panny môžu zažiariť v kariére, ale budú musieť prejaviť schopnosť z chaosu vytvoriť poriadok.

Váhy budú cestovať a baviť sa.

Škorpióni porozumejú vlastnému chceniu, vyrovnajú sa s osobnou túžbou po moci, veľkých peniazoch a sexe. Šťastie ich bude sprevádzať pri všetkých peňažných transakciách, úveroch a hypotékach.

Strelci by si mohli urobiť jasno v partnerských vzťahoch. Treba si konečne uvedomia, koho v živote naozaj chcú a koho opustia. Možno si tiež uvedomia, kde sú ich osobné hranice a kde začína priestor partnera. Niektorí z nich sa môžu v roku 2024 vydať alebo oženiť.

Kozorožci zregenerujú svoje fyzické aj duševné sily. Nájdu šťastie aj v obyčajných veciach a tuzemských krásach.

Vodnári si začnú robiť radosť, pustia si optimizmus do života. Možno splodia potomka, založia rodinu alebo len začnú podnikať v niečom, čo ich naozaj baví.

Ryby si možno doprajú svoje prvé samostatné bývanie alebo sa jednoducho len presťahujú do nového domova. Nájdu svoje stále miesto a kotvu a aj ony môžu založiť rodinu.

zdroj: prozeny.cz

Horoskop: kto vie odpúšťať a kto ostáva ukrivdený

Liek na zlomené srdce? Odpustenie. Chce to ale čas, neponáhľajte sa