5 vecí, ktoré sú horšie ako nevera! Vzťah dokážu doslova zabiť

Môže byť pre vzťah niečo horšie ako nevera? Verte, že áno! Zahýbanie je síce nebezpečné, ale ak sa obaja snažíte a chcete, môžete ho prekonať. Sú ale veci, ktoré sa s láskou naozaj nezlučujú.

Nevera je samozrejme problém a často vedie k rozpadu vzťahu. Nemusí to ale tak byť vždy, je možné sa s ňou vyrovnať, zistiť, prečo ste si zahýbali a zmeniť to. Možno tomu nebudete chcieť veriť, ale existujú oveľa horšie veci. Napríklad týchto päť vzťahových patológií väčšinou nemôže skončiť inak ako rozchodom.

1. Psychický teror

Na prvý pohľad nie je vidieť. Je to tiché a nenápadné mučenie, ktoré môže mať mnoho podôb. Týranie partnera tichom, nadávkami, jeho neustálym zhadzovaním, dávaním mu najavo, že nestojí za nič a podobne. Zle sa naňho ukazuje, pretože nie je vidieť napríklad ako modriny. Rany ale môže zanechať rovnako hlboké, a to na vašom sebavedomí a sebaúcte.

Psychické ubližovanie si nikdy nenechajte páčiť, nedovoľte nikomu, aby z vás urobil uzlíček nervov a neistôt! Takto nie je možné spokojne žiť a tento psychický nátlak môže viesť až k depresiám, totálnej rezignácii a strate nádeje, že to môže byť lepšie. Vystúpte z kruhu, než bude neskoro.

2. Závislosti

Najčastejšie ide o závislosť na alkohole, ale napríklad aj na drogách, automatoch či čomkoľvek inom. Z milovaného človeka sa kvôli tejto patológii stáva niekto úplne iný. Osoba, ktorá ničí vás, váš spoločný život, ubližuje deťom. Život s ním je peklo.

Bohužiaľ mnoho žien má pocit, že ich partner alkoholik pochopí, ako zle sa chová, a s ich pomocou sa závislosti zbaví. Lenže to nefunguje! Mnoho žien, mnohokrát po niekoľkých rokoch trápenia, zistí, že celý čas podporovali partnerovu závislosť a to na úkor vlastného šťastia.

Jedinou možnosťou je odborná liečba závislosti, k tej sa ale musí závislý rozhodnúť sám. Ani to, že ho dotlačíte na kliniku, väčšinou dlhodobo nefunguje. Býva len otázkou času, kedy sa k poháru (či čomukoľvek inému) opäť vráti.

3. Absencia úcty

Láska je okrem iného úcta. To, že si vážite partnera (za to, aký je), váš vzťah, ste vlastne pyšní na to, že on je po vašom boku. A pokiaľ toto vo vzťahu chýba, je len otázkou času, kedy to nedopadne dobre. Vzájomná úcta je totiž základným stavebným kameňom partnerstva.

Keď nie ste presvedčení, že váš muž je vážne terno, že tento chlap si vašu úctu zaslúži, nemáte vlastne dôvod, prečo s ním byť. A samozrejme to platí aj opačne.

4. Nedôvera

Či už si nedôverujete v akejkoľvek oblasti, je to zle, a nemožno s tým toho veľa robiť. Ako môžete napríklad zakladať rodinu s niekým, komu neveríte, že nerozhádže rodinné úspory? Alebo keď vám nebude dobre, utečie za prvou sukňou, ktorú stretne? Toto je dlhodobo neudržateľné. A navyše s tým úzko súvisí aj žiarlivosť. Kde nie je dôvera, tam sa darí podozrievavosti, sliedeniu a žiarlivosti.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Odlišné ciele

Ak majú spolu dvaja ľudia dlhodobo a spokojne žiť, musia mať identické predstavy o budúcnosti, o tom, kde chcú raz byť. Vy túžite po deťoch, váš partner chce radšej celý život cestovať? On chce žiť na samote pri lese, vy sa vidíte vo veľkomeste? Toto dohromady nepôjde a nemôžete vsádzať na to, že jeden z vás zmení názor, prispôsobí sa. Aj keby to jeden z vás urobil, ide o potlačenie vlastných potrieb. A to neveští nič dobré. Ak má každý z partnerov inú predstavu o budúcnosti a iné ciele, spoločná cesta sa veľmi zle hľadá.

zdroj: prozeny.cz

6 emocionálnych potrieb, ktoré je vo vzťahu nutné uspokojovať. Inak neprežije!

facebook

Sex ako barometer vzťahu. Ako veľmi ukazuje, či vám to klape?