Láska cez internet: Ako správne vytvoriť profil?

Hľadáte lásku a skúšate to aj s pomocou internetu? Prečo by nie, môže to vyjsť! Ale len s dobrým profilom na zoznamke. Čo do neho (ne)napísať? A ako by (ne)mal vyzerať? Zistili sme to!

Hľadať a nájsť spriaznenú dušu v nekonečnom svete internetu nie je vôbec zlý nápad. Je to spôsob rýchly, pohodlný a poskytuje nepreberné možnosti. Než sa ale do víru on-line zoznamovania pustíte, naštudujte si, ako vytvoríte dokonalý profil na zoznamke. Jednak zvyšuje šance, že vás niekto osloví a zároveň znižuje riziko, že sa vám budú ozývať muži, o ktorých nestojíte.

Na prezývke záleží

V prvom rade si poriadne premyslite, akú prezývku si zvolíte. Pokiaľ vás nezaujíma nezáväzný vzťah ani nehľadáte sexuálne povyrazenie, ale stojíte o skutočnú lásku, zabudnite na vyzývavé nicky typu „mačička666“, „SexyGirl“ a podobne. Ideálne sú varianty, kedy prezývku vytvoríte napríklad z dvoch slov, ktoré vás nejako vystihujú. Ste veľká športovkyňa a každý deň ubehnete minimálne desať kilometrov? Tak čo napríklad „RunninGirl“ alebo „Sportmaniačka“?

Niečo o vás

Keď máte prezývku, môžete sa presunúť do sekcie, kde by ste mali popísať samy seba. Základné pravidlo znie: „Neklamte a neprikrášľujte realitu!“ Nie je nič horšie, než keď uvediete, že ste spoločenská, veselá, vtipná, ukecaná, ale až dôjde na stretnutie, len mlčky sedíte a sledujete svoj náprotivok, pretože ste hanblivá introvertka.

Myslite aj na to, že sa cení stručnosť. Takže žiadne litánie, stačí pár viet, ktorými sa charakterizujete. Podrobnosti si schovajte na prípadné schôdzky. Buďte konkrétny. Nepíšte, že máte rady zábavu, ale jasne povedzte, čo to pre vás znamená: večierky, koncerty, alebo snáď adrenalínové zážitky?

A pozor, veľkou chybou je snaha podvedome vyvolávať súcit. Napriek tomu, že máte srdce po poslednom rozchode na franforce, nepíšte nič v zmysle „láskou sklamaná hľadá konečne naozajstné šťastie“ alebo „pomôž mi vyhrať nad samotou“. Potrebujete, aby vás niekto miloval, nie ľutoval!

Správna fotka často rozhoduje

Nekoketujte s tým, že si vytvoríte profil bez svojho portrétu. Tým by ste v podstate vyslali správu, že sa nepokladáte za atraktívne, a prípadným nápadníkom by okamžite vŕtalo hlavou, čo je s vami zle. Dodržujte zásadu, že je vaša profilová fotka aktuálna! Ďalšie rady má britská fotografka Saskia Nelson, ktorá sa práve na takéto snímky špecializuje.

  • Farby – Vaša snímka by mala pôsobiť pozitívne a to docielite pomocou farieb. To znamená žiadne čierne tričko pred šedivou stenou, ale farebné oblečenie a farebné prostredie. „Ak to ide, vezmite si na seba niečo červené,“ radí Saskia Nelson. Červená totiž na fotkách vyzerá skvele, obzvlášť v kombinácii s prírodným prostredím, ako sú napríklad park, rozkvitnutá lúka, breh jazera a podobne. Nezabudnite sa aspoň trochu usmiať, veď chcete pôsobiť milo, príjemne a prístupne!
  • Kvalita – Záber nesmie byť rozmazaný a dobré svetlo je základom úspechu. Najlepšie je vybrať si na fotenie slnečný deň.
  • Rekvizity – Nie je od veci porozmýšľať o predmete, ktorý vás nejako vystihuje, a ten mať na fotke. Nenásilnou formou tak o sebe niečo prezradíte. Máte psa? Vyfoťte sa s ním. Máte radi dobré víno? Majte pri fotení v ruke pohárik.
GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Koho hľadáte

Nemenej dôležité je tiež jasne popísať, aká je vaša predstava ideálneho partnera. Opäť buďte stručné. Vyberte tri až päť vecí, na ktorých skutočne trváte. Pokiaľ ich totiž vymenujete desiatky, budete pôsobiť ako náročná a namyslená osoba. Aj v tomto prípade buďte konkrétne, zabudnite na veci typu „milý“, „verný“ a podobne. Nebojte sa napísať, že hľadáte niekoho, kto je orientovaný na rodinný život, kto má atletickú postavu a podobne.

zdroj: prozeny.cz

Čím ženy desia mužov pri zoznamovaní

facebook

Zostávate s ním prvýkrát cez noc. Na čo nezabudnúť?

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.