Domáce prostriedky na stratený hlas

Chcete hovoriť, ale nejde vám to? Pokiaľ vám hlasivky vypovedali službu, naordinujte si hlasový pokoj, jablčný ocot, strúčik cesnaku a šalviový čaj. Čo nevidieť bude po probléme.

Hlas je veľmi mocný nástroj. A jeho strata sa rovná katastrofe! Najprv to začína ľahkou bolesťou v krku, nasleduje zachrípnutie a kým sa človek nadeje, ani s vypätím všetkých síl skrátka neprehovorí. Príčinou je buď veľká námaha hlasiviek alebo zápal hltana, čo je vlastne infekčné ochorenie. Ako hlas ale získať späť, a pokiaľ možno čo najrýchlejšie? Pastilky z lekárne nie sú jediným spásnym riešením!

Krok prvý – bobrík mlčania

Prvou vecou, ​​ktorá v danej situácii skutočne pomôže, je úplný hlasový pokoj. Áno, je to ťažké, obzvlášť ak máte zamestnanie, pri ktorom sa slovne prejavovať skrátka musíte. Ale čím väčší relax hlasivkám doprajete, tým skôr budú zase v kondícii. A pozor – zakázané je aj šepkanie, ktoré krk paradoxne namáha viac ako spievanie opery. Čo robiť ďalej?

Jablčný ocot zaberie na jednotku

Máte doma jablčný ocot? No výborne. Ihneď si jeho dve polievkové lyžice pridajte do pohára vody. Získanú zmes môžete popíjať niekoľkokrát denne, avšak pokiaľ sa vám jej chuť dvakrát nepozdáva, počíta sa aj kloktanie. Jablčný ocot je prastarý osvedčený liek, ktorý sa uplatní pri infekciách a akútnych stavoch všetkého druhu, preto vás nesklame ani tentoraz. Na mocné antimikrobiálne schopnosti tejto medicíny poukázalo mnoho štúdií.

Priateľ menom cesnak

Štipľavosť čerstvého cesnaku nie je žiadna hitparáda. Táto ingrediencia tiež ovonia dych nie príliš príjemným spôsobom. Napriek tomu zatnite zuby a nejaký ten strúčik zjedzte. Spoľahlivo totiž zlikviduje baktériu a vírusy, ktoré spôsobujú zápaly a infekcie. Rovnako pridá ruku k dielu pri rozpustení hlienov a ešte utlmí bolesti.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Dúšok šalviového čaju dokáže divy

Šalvia lekárska prináša úľavu pri celom rade neduhov, preto sa oplatí mať ju po ruke. Obsiahnuté látky obnovujú pošramotené trávenie, pričom povzbudzujú obranyschopnosť, navodzujú hormonálnu rovnováhu a zlepšujú krvný obeh. Táto nenápadná bylinka prichádza s veľkými účinkami aj vtedy, keď vás potrápi nádcha, chrapot alebo strata hlasu. Priaznivo totiž pôsobí na dýchacie cesty, hlasivky aj činnosť pľúc.

zdroj: prostreno.cz

Čistička tela: ako ju udržiavať zdravú a funkčnú čo najdlhšie?

facebook

Všadeprítomná ďatelina čistí krv a lieči kašeľ