Je to jednoduché: najlepšia večera pri chudnutí

Pohánka a kefír – prospešnosť oboch týchto potravín pre ľudské zdravie je už dosť známa, nejde o nič nové. Veľmi prospešné je však ich spojenie.

Užitočnosť pohánky pre organizmus spočíva v jej priaznivom pôsobení na ľudský tráviaci systém. Obsahuje množstvo stopových prvkov stimulujúcich proces chudnutia a podporujúcich celkový zdravotný stav. O nič menej prospešný nie je ani kefír. V čom spočíva dokonalosť ich spojenia? Po prvé vám toto na prípravu úplne nenáročné jedlo pomôže doplniť zdravé živiny. Po druhé, pravidelná konzumácia pohánky s kefírom podstatne zlepšuje funkciu žalúdka, pečene a pankreasu. Ak máte tráviace problémy alebo trpíte žalúdočnou nevoľnosťou, pomôžu vám tieto potraviny rýchlo a účinne uviesť činnosť tráviaceho traktu do poriadku. Navyše pôsobí detoxikačne a zaistí, že zhodíte pár prebytočných kíl.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Diéta založená na pohánke a kefíre

Pripraviť si porciu pohánky s kefírom je jednoduché. Potrebujete 2 lyžice dobre prepláchnutej pohánky, ktorou zalejete 200 ml kefíru. Najlepšie je nechať ju stáť cez noc. Kefír by nemal mať viac ako 2,5 g tuku.

Pokiaľ sa pre diétu rozhodnete, potom na 3-5 dní vyraďte každé iné jedlo. Môžete tak zhodiť 3-5 kíl. Tiež môžete z pohánky s kefírom urobiť súčasť svojho normálneho jedálnička. Je to ideálna ľahká večera. Pri tepelnej úprave pohánka stráca časť svojich užitočných vlastností, preto tento variant je oveľa zdravší.

zdroj: prokondici.cz

12 príznakov, že príliš málo pijete

facebook

Žiarlivosť, toxické vzťahy aj „neviditeľnosť“. Ako sa pozná nízke sebavedomie a čo vám v živote kazí