Ako spoznať, či z neho bude dobrý otec?

Plánujete rodinu a premýšľate, či je váš partner dosť zrelý na to, stať sa otcom? Samozrejme ho milujete a snívate o šťastnej spoločnej budúcnosti a kope roztomilých potomkov. Ste si však istá, že je pripravený na tak veľkú zodpovednosť stať sa rodičom? Všímajte si nasledujúcich signálov, veľa totiž napovedia!

Človeka, s ktorým zdieľate život, máte najskôr už tak trochu „prekuknutého“. Poznáte jeho charakter, spôsob správania sa v najrôznejších situáciách, postoje, názory a celkový pohľad na svet a dianie okolo seba. Je pozorným a galantným partnerom, zábavným spoločníkom, dokonalým milencom? To je skvelé, ale o tom, či je dostatočne zrelý na úlohu otca, to väčšinou moc nevypovedá. Ktoré situácie, vlastnosti a postoje vám môžu prezradiť, že práve on je ten najvhodnejší kandidát?

Len tak niečo ho nerozhodí

Žijete s pohoďákom, ktorý sa pozerá na život pozitívne a s nadhľadom, nemieni sa stresovať každodenným kolotočom, zvládne s chladnou hlavou upchatý odpad a vykúrenú kúpeľňu aj pošramotený blatník svojho auta, s ktorým sa vám nepodarilo zaparkovať? Neháda sa kvôli malichernostiam, toleruje s úsmevom vaše predmenštruačné nálady, nevyvoláva zbytočné konflikty, naopak sa snaží každý problém riešiť vecne a s kľudom? Bez väčšieho stresu vydýchal, keď vám (kvôli nákupu zľavneného parfumu v duty free shope) skoro uletelo lietadlo na dovolenku? Najskôr bude rovnako pristupovať aj k svojej otcovskej úlohe.

Nie je sebecký!

Spolužitie s egoistom, ktorý sa sústredí len na svoje záujmy a prospech, nikto dlho nevydrží. Každá mama aj otec dobre vedia, že keď prídu deti, ich vlastné potreby a doterajší štýl života idú úplne bokom. Kto nie je v tomto smere ochotný alebo schopný robiť ústupky a kompromisy, nikdy nebude dobrým rodičom. Pozorujte, či sa váš partner dokáže prispôsobovať, či mu nevadia zmeny a sledujte, ako sa vyrovnáva s nečakanými a nepredvídateľnými situáciami. Šikovne sa ho vypytujte na jeho detstvo a spomienky, pozorne počúvajte, akým spôsobom hovorí o svojich rodičoch (najmä o otcovi). Pri výchove vašich detí totiž pravdepodobne bude postupovať podľa vlastného zažitého modelu.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Pomáha doma

Každá z nás chce doma chlapa, ktorý sa nebojí práce a vie si s hocičím poradiť. Alebo pre vás nie je váš muž ešte príťažlivejší, keď pritlčie poličku, vymení žiarovku, opraví práčku alebo uvarí skvelú večeru? Veľa samozrejme záleží na tom, ako ho vychovali a k ​​čomu ho viedli jeho rodičia, to ale spoznáte pri spoločnom súžití väčšinou veľmi rýchlo. Pokiaľ mu nemusíte dokola pripomínať, že by bolo fajn, keby nakúpil, odnášal špinavú bielizeň do koša alebo vytrel chodbu, môžete si blahoželať. A čo potom, keď sám od seba zmontuje skriňu alebo vymaľuje spálňu tak, ako ste si priala! Najskôr sa neskôr s rovnakou vervou pustí aj do zariaďovania detskej izbičky a nezľakne sa starostlivosti o malého KRIKĽÚŇA. A naopak – ak vám tvrdohlavo tvrdí, že domácnosť je čisto ženskou záležitosťou, rýchlo preč!

Vie držať slovo

Byť rodičom znamená nielen veľa radosti a šťastia, ale aj obrovskú zodpovednosť, celý rad povinností a zásadných zmien. Môžete sa na svojho muža spoľahnúť? Máte vedľa seba pevnú skalu, človeka, u ktorého ste si istá, že keď niečo povie, tak to tiež platí? Sľúbi, že sa ozve, keď odchádza autom na služobnú cestu a tiež to urobí? Gratulujeme! Pokiaľ vám ale denne tvrdí, že dorazí z práce skôr a opakovane sa „zabudne“ na pivečku s kolegami, bez toho aby vám dal vedieť, že sa oneskorí, prípadne dva dni pred odchodom zruší plánovaný víkendový výlet, stojí to za zamyslenie. Tu už ide o závažné varovné signály.

Nevadia mu cudzie deti

Mala ste príležitosť sledovať svojho partnera v kontakte s ratolesťami vašich kamarátov, známych alebo príbuzných? Z takýchto stretnutí veľa spoznáte. Ak sa tvári tak, ako že ho neznesiteľne obťažujú, drží sa od nich radšej ďalej, je neistý a nervózny alebo ich pre istotu úplne ignoruje, môže to znamenať problém. Rozčuľuje ho detský plač alebo krik, vyjadruje sa o deťoch ironicky, alebo dokonca hanlivo a s opovrhnutím, doženie ho k záchvatu hnevu, keď u vás doma dvojročný synovec vyleje šťavu z hrnčeka na koberec? Pravdepodobne do úlohy otecka ešte naozaj nedozrel. Zaveďte na túto tému reč.

Nechýba mu zmysel pre humor

Zhodli ste sa, že už nastal ten správny čas a deti si obaja veľmi prajete. Porozprávali ste sa o tom, čo sa vo vašom živote môže zmeniť a ako si s tým spoločnými silami poradíte. Máte po svojom boku muža, na ktorého sa môžete spoľahnúť, s ktorým zdieľate podobný názor na výchovu a ďalšie smerovanie vášho života. Ujasnili ste si, že vás čaká veľa povinností, úloh a zrejme aj prebdených nocí … A tie sa najlepšie zvládajú s oteckom, ktorý má zmysel pre humor a ktorého nerozčúli ani nevykoľají každá maličkosť. Ak sa vedia od srdca zasmiať, robiť si žarty aj sám zo seba, brať veci s vtipom a nadhľadom, ktorými ľahko nakazí aj vás, našla ste doslova poklad medzi mužmi! Dokáže tak totiž s prehľadom vyriešiť akoukoľvek krízovú situáciu, až vy sa budete únavou rúcať.

zdroj: maminka.cz

Hlavná príčina všetkých chorôb

facebook

Je závislosť na čokoláde realitou?