Ženy a nevera. Kedy a prečo ich to do cudzích postelí najviac ťahá?

Neverní bývajú muži aj ženy. Ale čo ženie práve ženy do postelí iných mužov? Kedy majú k nevere najväčšie sklony a ľahko podliehajú túžbe? Aké sú rizikové faktory?

Všeobecne samozrejme o nevere platí, že nevzniká zo dňa na deň a býva dôsledkom dlhodobo neriešených partnerských problémov. Jednoducho povedané, čo vám chýba doma, to si hľadáte inde. Ale niekedy stačí malý vzťahový problém, avšak v kombinácii s rizikovými faktormi z neho môže byť veľký problém. Na tieto „okolnosti“  teda pozor.

1. Krízový vek? 35!

Neverné samozrejme bývajú ženy v akomkoľvek veku, ale štúdia zoznamky špecializujúca sa práve na mimomanželský sex,  zistila, že najčastejšie sú to ženy okolo 35 rokov.

Pre odborníkov to ale nie je nijako veľké prekvapenie. Sexuálna energia ženy začína po tridsiatom piatom roku života stúpať. Stáva sa náruživejšia, zmyselnejšia a dokonca prežíva silné orgazmy. Muž to však má obrátene, najvyššiu hladinu pohlavných hormónov dosiahne okolo dvadsiateho piateho roku, potom už hladina klesá.

Ľahko sa tak môže stať, že sa žena necíti v manželstve uspokojená. A miesto, aby túto situáciu riešila s partnerom, nájde si milenca. Túto teóriu v podstate potvrdzuje aj prieskum ďalšej internetovej stránky Gleeden, ktorá sa špecializuje na mimomanželské vzťahy. Podľa nej si celých 68 percent neverných žien hľadá o dosť mladších milencov, a to predovšetkým preto, že sú v posteli výkonnejší.

2. Na dĺžke manželstva záleží

Zoznamovacia agentúra sa zamerala aj na to, po koľkých rokoch manželstva sa ženy najčastejšie vrhajú do postelí mimo domova. Výsledky sa líšia podľa krajín, niekde to býva už po 3,5 rokoch manželstva, ale najčastejšie k nevere dochádza po siedmich až ôsmich rokoch od svadby.

Aj to je vcelku logické. Toto totiž býva okamih, keď už vzťah a partnera vidíte skutočne bez ružových okuliarov, niečo máte za sebou a dosť často sa stáva, že už máte pod svojou posteľou zakopaných veľa nevyriešených sporov. A tie tam kvasia, až je z toho akási ťažko popísateľná nespokojnosť. A v náručí milenca, ktorý má oči len pre vás, sa na to ľahko zabúda.

3. Ach, tie deti

Ďalším krízovým faktorom býva paradoxne narodenie dieťaťa. Rodičovstvo býva často začiatkom partnerskej krízy. Muž sa realizuje v práci, žena rodinou, ale chýbajú im spoločné prepojenie.

Už nemajú jedny spoločné koľaje, ale každý si ide po svojich vlastných. Dostavuje sa odcudzenie a frustrácia (žena necíti partnerovu podporu, muž má pocit, že sa žena stará len o dieťa a o neho stráca záujem…). Nekomunikujú a každý si žije v tom svojom svete. Vzťah potom nemá pevné základy a je náchylný aj k nevere.

Aj preto sa ženy veľmi často dopúšťajú nevery po skončení materskej, kedy ich už toľko nezaťažuje starostlivosť o dieťa. Pocit, že teraz si môžu (a mali by) všetko vynahradiť, tomu všetkému iba nahráva.

4. Pracujúci muž

Veľmi rizikovým faktorom býva aj situácia, kedy je muž úplne pohltený svojou prácou. V zamestnaní trávi mnoho hodín, aj doma ale sedí pri počítači a pracuje, k tomu prípadné služobné cesty. Výsledok je, že s manželkou a rodinou trávi absolútne minimum času, čo sa samozrejme prejaví nielen na kvalite vzťahu, ale aj na rozpoložení ženy.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Pokiaľ sa cíti opomínaná, v porovnaní s prácou na druhom mieste, má tendencia si pozornosť hľadať inde.

zdroj: prozeny.cz

A čo keď sa to stane aj Vám? Nevera neznamená koniec.

facebook

Test manželstva: je Vaše manželstvo stabilné, alebo má vady?