Vyznanie lásky môže vzťah posilniť alebo zničiť

Milujem ťa – dve slová, ktoré chce vo vzťahu počuť každý. Ak sú vyslovené v správnom okamihu, môžu toho druhého presvedčiť o láske. Keď na nich ale nie je človek pripravený, môžu prinajlepšom vydesiť, v horšom prípade byť príčinou ukončenia vzťahu.

Na začiatku vzťahu je väčšinou vzájomná príťažlivosť, vášeň a tiež možná zvedavosť, postupom času prichádza láska. A to v okamihu, keď sme si stále viac istí, že s človekom po našom boku chceme stráviť zvyšok života.

V tej chvíli prichádza na myseľ vyznanie, ktorým chceme tomu druhému jasne vyjadriť svoje pocity. Rovnako ako krásne, ale môže byť také vyznanie aj nebezpečné. A to hlavne vo chvíľach, keď na to ten druhý nie je pripravený. Aj pravda v nesprávnom okamihu môže zraniť. Možno vôbec zistiť, kedy je tá pravá chvíľa, v ktorú sa so svojim vyznaním zveriť? Server Askmen priniesol niekoľko málo spôsobov, ktoré by mohli byť tou správnou cestou.

Tunelové videnie

Výraz tunelové videnie by sa dal popísať ako stav, keď sa jedinec sústredí na určité špecifické veci a nevníma úplne veci okolo seba.

Podobné je to aj vo vzťahu. „Keď sa pristihnete, že myslíte iba na toho druhého a nevnímate koľkokrát, čo sa okolo vás deje, potom je to známka toho, že ste naozaj zamilovaní,” opisuje konkrétny stav vzťahová poradkyňa Maria Avgitidisová.

Podobným rozhodujúcim okamihom je zistenie, že ste radšej v spoločnosti partnera (partnerky) ako kohokoľvek iného. V tej chvíli sú city naozaj reálne a na ich vyznanie je takmer ideálny okamih. A pokiaľ možno podobné stavy vypozorovať aj u toho druhého, nie je o čom pochybovať.

Ako to oznámiť

Spôsobov, ako svojej drahej polovičke oznámiť, milujem ťa, je celý rad. Možno to jednoducho na rovinu „vyklopiť” alebo to nenápadne oznámiť, napríklad pri káve alebo večeri. Opäť nie je ideálna chvíľa, kedy to povedať, ale kúzlo okamihu, za akého sa tieto dve slová vyslovia, urobí mnohé.

Odborníčka napriek tomu radí – buďte prirodzení, trocha romantiky tiež neuškodí. A hlavne s úsmevom. Potom je veľká šanca, že odpoveď toho druhého na seba nenechá dlho čakať.

Keď partner nezareaguje rovnako

Jedinec, ktorý svoje vyznanie oznámi nahlas ako prvý, síce možno vyzerá, že neočakáva ihneď rovnakú odpoveď, ale väčšina ľudí v to aj tak dúfa.

Čo ale robiť, keď sa tak naozaj nestane? Predovšetkým ženy bývajú zdržanlivejšie so svojim vyznaním a trvá im dlhšie, než sa k nemu odhodlajú. V takom prípade je dôležité nebrať aktuálnu reakciu nijako osobne.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Len to, že niekto ihneď nezareaguje rovnako, neznamená, že by jeho city boli menej rýdze.

„Počuť, milujem ťa, je krásne, ale naozaj to chcete za každú cenu a len ako uspokojivú reakciu pre svoje vlastné potešenie?” nabáda na zamyslenie Avgitidisová.

zdroj: novinky.cz

Dôvody, prečo vám ešte nikdy nepovedal: Milujem ťa

facebook

15 spôsobov, ako niektorí muži hovoria bez slov Milujem ťa