Proti koronavírusu môže pomôcť ústna voda, vírus zničí do 30 sekúnd

V boji s nákazou koronavírusu môže pomôcť ústna voda s antiseptickými zložkami, ktorá dokáže zničiť vírus SARS-CoV-2 v ústnej dutine počas 30 sekúnd.

K tomuto záveru dospeli vo svojej štúdii britskí vedci z univerzity v Cardiffe, uviedol server BBC. Experti zatiaľ testovali účinky ústnych vôd iba v laboratórnych podmienkach, klinické testovanie na pacientoch majú ešte len pred sebou.

Autori výskumu vo svojej správe uvádzajú, že ústna voda obsahujúca antiseptickú látku cetylpyridíniumchlorid (CPC) v množstve minimálne 0,07 percenta dokáže koronavírus obsiahnutý v slinách efektívne ničiť.V laboratóriu po dobu 12 týždňov simulovali podmienky podobné tým, ktoré panujú v ústnej dutine a merali, ako rôzne značky ústnych vôd znižujú množstvo vírusov v ústach.

„Hoci je táto laboratórne štúdie povzbudivá a je krokom vpred, potrebujeme samozrejme ďalší výskum … Musíme porozumieť tomu, či efekt ústnych vôd, ktorý sme videli v laboratóriu, bude fungovať aj u pacientov,“ citoval denník The Independent šéfa výskumného tímu Davida Thomasa.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Klinické testovanie by podľa neho malo skončiť na začiatku budúceho roka.

„Táto štúdia podporuje ďalšie poznatky o tom, že niekoľko bežne dostupné ústne vody určené pre prevenciu paradentózy môžu deaktivovať vírus SARS-CoV-2 i ďalšie koronavírusy,“ dodal spoluautor výskumu Richard Stanton.

zdroj: idnes.cz

Ako sa správne otužovať alebo niečo o Wim Hofovej metóde

facebook

Ako zvládnuť, keď vaše miesto po rozchode obsadí niekto iný.

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.