Pijete nápoje pred spaním?

nápoj

Ak máte chuť na šálku pred spaním, nie je vždy dobré si dopriať pohár kakaa! Namiesto toho existujú niektoré zdravé a chutné nápoje, ktoré poskytujú lahodnú chuť a zároveň podporujú zlepšenie telesnej a duševnej kondície . Tu je niekoľko  nápadov ako posilniť metabolizmus, pre ktoré by ste sa mohli rozhodnúť.

Bylinné čaje

Často si ich mýlime s čajmi alebo bylinnými nálevmi, ktoré sa pridávajú do čajového vrecúška, sú v podstate zdravou a bezkofeínovou verziou čajov. Dodávajú sa v rôznych príchutiach a zložkách, ktoré poskytujú množstvo výhod. Ideálne sú najmä harmanček a levanduľa , pretože podporujú aj spánok. Ako doplnok môžete použiť tiež citrón, zázvor a med.

Mlieko s kurkumou


Najobľúbenejšia medecína od babičky sa opäť vracia! Piť teplé kurkumové mlieko pred spaním posilňuje zlepšenie telesnej a duševnej kondície a pomáha Vám dobre spať. Okrem vápnika a bielkovín, mlieko tiež vytvára melatonín, ktorý indukuje spánok.  Kurkuma, keď je pridaná, poskytuje antioxidačné účinky, pôsobí blahodárne. Zatiaľ, čo vaše telo spí a omladzuje sa, kurkuma bráni tvorbe rakovine.

Hroznový džús


Možno by sa to zdalo prekvapujúce, ale práve hroznový džús by vám mohol pomôcť poraziť boj s kilami navyše! Hroznová šťava vám môže pomôcť spaľovať tuk, pretože obsah antioxidantov pomáha spaľovať uložené kalórie. Taktiež reguluje cirkadiánny* rytmus tela, čím zaisťuje dobrý nočný spánok. (*cirkadiánny = týkajúci sa zmien fyziologických funkcií organizmu s približne dennou periódou)

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Čo mužom vadí na ženách: 6 najhorších chýb

facebook

Ako si vrátiť do mladosti a zbaviť sa všetkých príznakov staroby – fyzických i psychických